Облраду пікетували противники медреформи

Активісти "Батьківщини", "Свободи" та "Удару" минулої п\'ятниці, в день чергової сесії Вінницької облРади, провели пікетування її приміщення з вимогою скасувати реформу системи охорони здоров\'я.
До пікетувальників приєднались і менші ініціативні групи. Кожна - зі своїм наболілим. Із чорними стрічками стояли "Батьки вбитих дітей Вінниччини", немирівчани - з плакатом "Немирівському району - державного реєстратора", мешканці Якушинець - тримали транспарант "Ми проти стихійних гаражів у нашому поселенні", працівники ДП "Іллінецьке" вкотре вимагали від губернатора повернення директора підприємства. Втім, головною темою протесту була все ж медична реформа.
Ініціативна група закликала голову і депутатів облРади звернутись до Верховної Ради щодо скасування закону про реформу медицини в пілотних регіонах.
"Внести на розгляд сесії Верховної Ради України проект рішення про скасування Закону "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров\'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м.Києві", як такого, що спричинив громадське збурення і негативні наслідки у сфері охорони здоров\'я Вінницької області", - сказано у зверненні. Учасники пікету розказали, що у різних районах Вінниччини зібрали майже 98 тис. підписів за скасування пілотного реформування галузі охорони здоров\'я.
Звернення з вимогою повернення старої моделі медичної інфраструктури перед розглядом питання спробувала зачитати голова фракції вінницької "Батьківщини" Людмила Щербаківська. Але її зупинила "регіоналка" Тетяна Антонець, нагадавши, що проголошення політичних заяв регламент дозволяє лише після розгляду основних питань порядку денного.
Однак порядок денний медреформи стосувався безпосередньо. Депутати проголосували за звіт профільного департаменту Вінницької облдержадміністрації про хід реалізації реформи на Вінниччині, а також кілька питань щодо передачі медзакладів в обласну комунальну власність. Не одноголосно, але вони були підтримані, в т.ч. й депутатами-опозиціонерами, чиї прихильники в ці ж хвилини заблокували вхід до адмінбудинку. 74 депутатських голоси "за" вистачило, аби визнати медичну реформу в області завершеною.
"У зв\'язку з виконанням всіх пунктів рішення 3 сесії обласної Ради 6 скликання від 28 січня 2011 року №51 "Про основні напрями реформування системи охорони здоров\'я в області та завдання органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади щодо забезпечення ефективного медичного обслуговування громадян", зняти його з контролю як таке, що виконано", - читаємо рішення сесії.
Що ж стосується звернення мітингувальників, то голова облРади Сергій Татусяк пообіцяв, що його обов\'язково розгляне депутатська робоча група. Водночас за його словами, головна причина таких пікетів - не медреформа, а низька поінформованість мешканців щодо її перебігу.
Свою думку щодо пікету висловив депутат обласної Ради від фракції "Фронт змін" Сергій Кудлаєнко.
- Мені здається, щось дуже багато сьогодні політичних сил маніпулюють людьми, - сказав він. - Враховуючи те, що по різних питаннях люди були запрошені, думаю, що вони і самі до кінця не знали кінцевої мети, чого їх взагалі запросили. Звичайно, проблем сьогодні є дуже багато: і щодо медичної реформи, й інших проблем, які є у суспільстві. Але треба сьогодні щось вирішувати, і депутати повинні виконувати свою функцію, а не для того, щоб збирати людей і маніпулювати ними.

Максим Зотов

 

"Простите, а часовню тоже я… развалил?"

Мабуть, щоб два рази не ходити і не збиратися, під загальний і основний протест проти медичної реформи, місцеві опозиціонери підлаштували ще й мітинг щодо встановлення пам\'ятника Шевченку на Театральній, а також проти забудови шкільного стадіону біля школи №18. Повідомлення про запланований громадськими організаціями протест саме з цих питань, о 9 ранку 8 листопада біля приміщення облдержадміністрації, були розіслані журналістам, отримала таке і газета "Місто".
Однак на самому мітингу про озвучені вище вимоги нагадували хіба що нашвидкуруч зроблені плакати у руках "добровольців". Із гучномовця ж у зібрання лунали обурення медичною реформою. Принаймні, медична тема була головною, і якщо до Шевченка та стадіону (хоча такий симбіоз сам по собі доводі дивний. - Авт.) мова і дійшла, то вже десь далі у "порядку денному".
- Стосовно пам\'ятника Шевченку. У той же день, коли відбувалася та ганебна сесія Вінницької міської ради, був зачитаний запит у Верховній Раді України нашим народним депутатом Андрієм Мохником, і зараз усі питання вирішуються у прокуратурі - взагалі про законність рішення, про законність скасування невиконаного рішення вінницької міської ради від 2004 року. Тобто будемо давати юридичну оцінку, - прокоментував шевченківську тему депутат міської ради від "Свободи" Володимир Базелюк. - Почнемо з того, що там (на Музейній площі. - Авт.) не встановлюється пам\'ятник, там встановлюється композиція. Композиція - не пам\'ятник, це просто ландшафтний дизайн, як у нас зараз прийнято говорити. Годі й казати про те, що це - посміховисько над величчю Тараса Григоровича Шевченка. У Моринцях розвалили хату, у Харкові з підручників викидають курс про Шевченка, у Вінниці створюють посміховисько над образом Тараса Григоровича Шевченка.
При згадці у контексті встановлення у Вінниці пам\'ятника Шевченку про розвалену у Моринцях хату чумака, хотілося запитати: а хату теж Гройсман розвалив?
"Затем на развалинах часовни… - Простите, часовню тоже я… развалил? - Нет, это было до вас…"
Але попротестували - і буде. Йдучи з мітингу, "захисники" Шевченка далеко не несли, просто там покидали на землю плакати, з якими щойно відстоювали інтереси Кобзаря.

Ірина Жук

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

515

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

454

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

410

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

388

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

378

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...