У Вінниці вперше посадили дерева за новими правилами

У Вінниці вперше посадили дерева за новими правилами

Минулого тижня на Київській, від зупинки "Водоканал" до повороту на вулицю Тарногродського, посадили 25 молодих лип. Садили за новими правилами, які міська влада затвердила у цьому році. Згідно із новою системою, дерева посадили за сім метрів від проїжджої частини і на відстані 12 метрів одне від одного, щоб крони могли розвиватися у повній мірі. Саджанці привезли із Львівської і Чернівецької областей. Чому ж взяли не вінницькі, пояснив директор "Зеленбуду".
- Ми ведемо переговори з нашими лісництвами. Але, на жаль, сьогодні вони не мають посадкового матеріалу, який би відповідав нормам і стандартам, котрі ухвалені міською владою. В Україні загалом велика проблема з посадковим матеріалом. Але нам вдалось знайти такі саджанці, які потрібні, - розповів директор КП "Вінницязеленбуд" Ігор Любавський. - Сьогодні ми вперше проводимо посадку дерев за новими стандартами.
Максимальна ціна лип, які садять у Вінниці, 480 гривень за один саджанець. За словами Ігоря Любавського, якби липи купували десь під Києвом, то б коштували вони від півтори тисячі гривень.
- Саме липи належать до дерев, які добре приживаються і пристосовуються в міському середовищі, - сказав заступник директора КП "Вінницязеленбуд" Микола Залецький. - Під час висадки відбувається формувальна обрізка крони, знімається приблизно третя її частина. Так ми ще й сприяємо кращому приживанню дерева, тому що коренева система менше навантаження. Зменшується крона - збільшується відсоток приживання.
Після висадки дерев на Київській липи посадять на вулицях Пирогова і на Соборній. Що не встигнуть висадити у цьому році до заморозків, продовжать навесні. Садитимуть - на магістралях, а старі й посохлі дерева поступово замінять молодими.
- Так історично склалося, що після розширення вулиць дерева опинилися майже на проїжджій частині, просто під бордюром. Ми шукаємо можливості, щоб перенести їх подалі, - продовжує Ігор Любавський.
Також за новими стандартами у Вінниці надалі висаджуватимуть клени, ялини і граби. Водночас директор "Зеленбуду" висловлює занепокоєння випадками вандалізму, до якого охочі деякі вінничани.
- От, наприклад, черепаха, яку ми зробили біля паркового озера, страждає: знаходяться такі, що вилазять на неї, виймають їй очі. Люди різні, але, на щастя, більшість культурні. Треба любити красу, - закликає Ігор Любавський.

 

Довідка "МІСТА"
У цьому році департамент комунального господарства і благоустрою міської ради розробив новий документ, в якому чітко прописані стандарти висадки зелених насаджень на території міста. Його затверджено в середині серпня, і чергова висадка дерев, яка зазвичай здійснюється ранньою весною та пізньою осінню, здійснюється відповідно до нових правил.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

515

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

454

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

410

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

388

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

378

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...