Овочі зі смаком грибів

Овочі зі смаком грибів

Завдяки великому вмісту корисних речовин баклажан називають овочем довголіття. Його рекомендують уживати людям поважного віку із серцево-судинними захворюваннями, особливо при набряках, пов\'язаних з ослабленою роботою серця. Баклажанна дієта активізує мінеральний обмін, тож має лікувальну дію при подагрі. Баклажани також допомагають у боротьбі зі склерозом, позаяк виводять з організму холестерин.
Лікарі-дієтологи вводять баклажан у меню тих, хто страждає атеросклерозом, хворобами печінки і нирок, шлунково-кишкового тракту.
Наявність у баклажанах дубильних і екстрактивних речовин надає їм специфічного смаку і підвищує поживну цінність. У баклажанах містяться також пектинові речовини, які мають бактерицидні властивості. Із цього виходить, що всім людям - і здоровим, і з патологіями - необхідно вводити до раціону максимальну кількість баклажанів, а узимку використовувати заготовки з них, в яких зберігається значна частина корисних властивостей, особливо в сушеному вигляді.
Однак не всім до вподоби ці овочі через їх гіркоту. Вона обумовлена наявністю у плодах алкалоїду соланіну. Тому зараз визначальним напрямком у селекції баклажана є створення сортів із білосніжною м\'якоттю і генетичною відсутністю гіркоти. Такі плоди мають смак грибів.
Одним із перших відомий український сорт Геліос, який дороблений із круглоплідного китайського зразка. Смак у нього дуже приємний, без гіркоти. Нарізані кружальцями і просто підсмажені на олії, його плоди дійсно схожі на гриби. Але цей сорт має і вади - слабку стійкість до хвороб і низьку врожайність.
Порівняно недавно виведений сорт Сауран, в якого глянсові грушоподібні плоди фіолетового кольору мають смак, як у Геліоса, але врожайність і стійкість до хвороб значно вищі. Із російських новинок городникам полюбився сорт Смугастий рейс, в якого привабливі циліндричні плоди з білими смужками.
Із Сінгапуру до України завезений сорт із шаблеподібними плодами, який так і назвали - Сінгапур. Із білоплідних баклажанів вразив своїм смаком і ніжною консистенцією м\'якоті Бебі. Перевагою цих сортів є висока жаростійкість, максимальне зав\'язування плодів за будь-якої погоди, а також стійкість до грибкових та вірусних захворювань. М\'якоть з невеликою кількістю насіння, без гіркоти, насіння довго не дозріває, що подовжує період споживання баклажанів. Наприкінці сезону обидва сорти масово зацвіли і сформували молоді смачні плоди. У Сінгапуру їх при першому й останньому збиранні нараховувалося до 10 і більше плодів, кожен із який вагою 300 г і важчий, тобто з кожного куща можна зібрати 3-4 кг плодів. Характерна особливість перелічених сортів - високий уміст сухої речовини, що поліпшує смакові якості, плоди відмінно підходять для переробки, а також для сушіння і заморожування.
Вирощуючи два-три сорти баклажанів, можна пристосуватися до будь-яких погодних умов і одержати конвеєр цінної і корисної продукції.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

353

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

334

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

291

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

284

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

281

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...