Пацієнтів запрошують по рецепт на ліки від високого тиску

Часто смерть спричиняють інфаркт, інсульт, які, зазвичай, є наслідком порушення артеріального тиску - одного з найрозповсюдженіших розладів роботи серця і судин. Лікування гіпертонії - справа тривала та, часто - дороговартісно для пацієнта. Щоб знизити хворим вартість лікування, щоб продовжити життя людей, з 2012 року Міністерство охорони здоров\'я України запровадило пілотний проект щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Про результати півторарічної роботи лікарі та чиновники звітували на нараді, що у останні дні жовтня відбулась у Вінницькому національному медичному університеті (ВНМУ).
- До числа ліків, на які поширюється знижка у ціні в аптеці, наразі входять 194 препарати, всього їх у переліку МОЗ 323, - сказав начальник державної служби контролю якості лікарських засобів у Вінницькій області Ігор Котлінський.
Проте наразі, деякі з препаратів, включених у перелік на початку проекту, у аптеках відсутні.
- Дистриб\'ютори фармпрепаратів не були готові до такого поглинання лікарських засобів, - сказав Ігор Васильович. - Так, за препарат "Екватор", якого вже майже не знайти у мережі, пацієнт платить 15 грн., ще близько 130 компенсує держава.
Проте кількість видів, доступних пацієнтам, ліків у аптеках поступово збільшується по мірі отримання ними сертифіката реєстрації у міжнародній системі якості GMP. Віднедавна ліки в Україні можуть продаватись тільки за наявності такого сертифіката. Умови відшкодування вартості препаратів також є вигідними для пацієнта.
- Ліки розділені на групи: ті, що їх вартість відшкодовується на 90%, і ті, для яких компенсується до 90% ціни, - сказав Котлінський. - Є й препарати, вартість яких не підлягає відшкодуванню, але ціна на них у аптеці не повинна перевищувати пільгову, що затверджена державою.
На Вінниччині до проекту залучені майже 90% аптек, проте ліки для нормалізації тиску за зниженою ціною можна купити, лише маючи рецепт, виписаний лікарем. По нього хворим потрібно звертатись до центрів первинної медико-санітарної допомоги. Для збільшення пропускної спроможності цих центрів, особливо районних, - спеціально для хворих із порушенням тиску, силами Вінницького медичного університету вже організовувались і будуть організовуватись дні прийому викладачами-консультантами. З початку акції в області виписано майже мільйон рецептів хворим на гіпертонію. Проте, не всі пацієнти, отримавши лікарський припис, його отоварюють.
- Тільки 26,5% виписаних рецептів наразі доходять до аптечної мережі області при середньому українському показнику близько 40%, - повідомила куратор проекту у ВНМУ, професор Наталя Кузьмінова.
Однак робоча група фахівців, яка відповідає за реалізацію проекту у краї, не втрачає оптимізму.
- Для поліпшення виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском обстеження будуть проводити студенти та інтерни медичного університету, - говорить проректор ВНМУ, професор Василь Погорілий. - Пункти вимірювання тиску бажаючим будуть організовані у лікарнях Вінниці, аптеках, торговельних центрах з 16.00 до 20.00, в робочі дні тижня.
На відшкодування вартості ліків, що застосовуються для регулювання тиску, держбюджет виділив Вінниччині 7 млн. 280 тис. гривень на 2013 рік. За словами головного фахівця обласного департаменту охорони здоров\'я за фахом "терапія, загальна практика, сімейна медицина" Світлани Шведюк, використано 45,2% виділених коштів. При обласному департаменті охорони здоров\'я працює "гаряча лінія" "Гіпертонічна хвороба" за номером (0432)35-31-65.


Оксана ВітюкКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

213

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

189

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

182

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

179

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

171

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...