Про очікування вінничан напередодні підписання Угоди про Асоціацію між Україною і Євросоюзом говорили учасники круглого столу

Він став головним доповідачем під час спілкування в конференц-залі Громадської організації "Подільська агенція регіонального розвитку".
- Вінниччина - це яскраво виражений аграрний регіон, - нагадав Віктор Гречин. - За чорноземами та кількістю орних земель, область чи не найперша в Україні. Тож не дивно, що основу економіки складає агропромисловий сектор і пов\'язані із ним види виробництва - харчова промисловість, виробництво добрив, сільськогосподарської техніки тощо.
Але, за словами експерта, інвестиційну привабливість регіону формують не ці фактори, а невисока середня зарплата і складна ситуація з безробіттям.
- Вінниччина - це ще й регіон, де рівень заробітної плати близько двох тисяч гривень на місяць, - говорить Віктор Гречин. - Водночас рівень кваліфікації вінницьких працівників досить таки високий. Поєднання цих факторів і формує привабливість Вінниччини для інвестицій у агропромисловий сектор.
Отже, після підписання Угоди про Асоціацію можна сміливо очікувати прискорення розвитку аграрного сектору області.
- Підприємства, які будуть сформовані внаслідок інвестицій, працюватимуть на експорт, - каже Віктор Гречин. - Причому, не виключено, що серед інвесторів з\'являться не тільки представники західноєвропейських, але й російських бізнескіл, які налаштовані на експорт товарів у Європу.
Попри змальовані райдужні перспективи, експерт порадив не забувати й про зобов\'язання, що їх передбачає підписання Угоди про Асоціацію.
- Досягнення цілей угоди передбачає безліч труднощів, пов\'язаних із перекваліфікацією робітників, необхідності пристосовуватись до більш жорстких конкурентних умов та ін. Як і будь-який шлях, цей теж не можна пройти без певних втрат, - попереджає Віктор Гречин.
Ще один учасник дискусії польський політолог Івона Юрковська спроектувала майбутнє України на євроінтеграційний досвід своєї країни.
- Проживши в Україні рік, я й досі не зрозуміла, чому українці не вважають себе європейцями, - говорить Івона Юрковська. - Для мене Україна - це однозначно країна європейська, впевнена в цьому ще від шкільного віку. Тому не зрозуміла й думка більшості людей, які тут мешкають, що, мовляв, угода - це тільки етап на шляху до Європи, насправді Україна стане європейською ще не скоро. Це не так!
Експерт пояснила, що спирається на досвід своєї країни, яка таку угоду підписала ще у 1993 році.
- Аби подолати відстань від підписання угоди до вступу в ЄС, Польщі знадобилось одинадцять років, - каже політолог. - За цей час в моїй країні багато що змінилось на краще, але й певних проблем ми не уникли. Зокрема, коли в Польщі тільки починався процес євроінтеграції, сільських господарств було більше мільйона, нині ж ми їх рахуємо на тисячі. Пересічний селянин, в якого дві-три корови та клаптик землі, безумовно, програє суперництво з великими конкурентами. Для цих людей доведеться шукати альтернативні способи заробітку. Самі поляки з цим би не впорались. Але Польща, за словами експерта, отримала від Євросоюзу бюджетну підтримку на розвиток сільських територій.
Те саме, вона сподівається, чекає й Україну.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

115

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

54

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

48

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

45

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

43

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...