Замах на слідчого

Без таких "гостей міста", як Руслан Бойко, Вінниця прекрасно могла б обійтися. Уже той факт, що за двадцятитрирічним молодиком уже числилися дві судимості, промовисто говорить сам за себе. Та й до міста над Бугом цей житель Сумщини прибув не з власної волі, а змушений був тікати від тамтешньої міліції, яка оголосили його в державний розшук за підозрою в скоєнні злочинів, пов\'язаних з незаконним обігом наркотиків.
Неважко здогадатись, що в подільській столиці він вів себе не краще, ніж удома: всього лиш за неповні два місяці 2011-го - впродовж серпня та вересня - Бойко разом зі спільниками скоїв шість крадіжок приватного майна, забираючись то до жител, то до підсобок чи гаражів вінничан. Врешті він потрапив у поле зору міліції, яка розшукувала крадіїв, що "почистили" квартиру на вулиці Пугачова, і Руслана "під білі ручки" привели до Ленінського райвідділення внутрішніх справ.
Непроханий "гість міста" чудово розумів, чим для нього може закінчитись візит до правоохоронців, тому назвався вигаданим ім\'ям "Володимир Грудій", з "чесними очима" продиктувавши слідчому вигадані анкетні дані. Найвірогідніше, розраховував на те, що його випустять на підписку про невиїзд і він з міста над Бугом накиває п\'ятами. Втім, слідчий не поспішав відпускати "Володимира Грудія", а оголосив: поки що на кілька днів затримає для з\'ясування подробиць.
Запахло смаленим, тож Бойко взявся швидко метикувати, як виплутатися з халепи. Йшла субота, а до всього ще й друга половина дня, тому в райвідділенні було безлюдно. Затриманий оцінив поглядом статуру слідчого: невисокого зросту, худенький… План, до того ж вельми ризикований, почав визрівати в його голові ніби сам собою.
Руслан попросився вийти в туалет, і слідчий, не очікуючи несподіванок, взявся провести його туди (хоча мав би це робити не сам - потрібно було повідомити чергову частину). Та й наручники на затриманого одягнути не завадило б. І такі ось "дрібнички" мало не коштувала лейтенанту міліції життя.
За зачиненими дверима кабінки Бойко не тільки справив природну потребу, а ще й потай витягнув з капюшона своєї куртки тонку мотузку і сховав у кулаці. Коли повертались назад до кабінету, Руслан на сходах непомітно відстав на півкроку, відтак ззаду блискавично накинув слідчому мотузку на шию і став душити. Міліціонер встиг крикнути, однак подальша боротьба була нерівною: він став непритомніти.
На щастя, крик почув колега по слідчому відділу, який у вихідний вийшов підігнати роботу. Він за хвилину прибіг на допомогу, а оскільки виявився кремезнішим і фізично сильнішим, то звільнив співробітника міліції і скрутив нападника.
Відтак "гостю міста", крім крадіжок, довелося прозвітувати в залі суду ще й за посягання на життя працівника правоохоронного органу, а за це передбачено ув\'язнення на строк від дев\'яти до п\'ятнадцяти років. Або ж - довічне.
Розуміючи, чим усе закінчиться, Руслан Бойко брехав на попередньому слідстві та в суді немилосердно. Спочатку стверджував, що хотів слідчого тільки "налякати". Врешті договорився до того, що був лише свідком події, а насправді лейтенанта міліції в кабінеті душив… його колега!
Ніхто Бойку, звісно, не повірив, тому й міра покарання виявилась відповідна: одинадцять років позбавлення волі. Термін, певно, разів у два більший від того, який він міг би отримати за звичайні крадіжки…


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1007

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

454

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

373

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

364

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

363

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...