Поки дорослі захищають старий стадіон, школярі

Поки дорослі захищають старий стадіон, школярі

Конфлікт навколо будівництва стадіону і будинку на Келецькій: з\'явилися помічники, а думки мешканців розділися
На інформаційну зустріч щодо будівництва нового стадіону біля школи №18 і житлової багатоповерхівки зібралися цієї суботи мешканці мікрорайону. Зустріч пройшла в актовій залі тієї ж школи, і планувалося, що на ній будуть надані усі відповіді на усі запитання, які наразі непокоять чи цікавлять. Адже, нагадаємо, це будівництво після внесення змін до проекту (які, до речі, було зроблено на прохання мешканців) спричинило невдоволення в іншої частини "сусідів". Відповіді надані. Але чи були почуті? Що за собою може потягнути цей конфлікт і як надалі можуть розгортатися події з будівництвом стадіону і зведенням будинку, спробувало спрогнозувати "Місто". Але спершу трохи з історії конфліктного питання.
Все закрутися навколо потреби у стадіоні
Про те, що новий сучасний стадіон замість існуючого старого футбольного поля потрібен не тільки школі №18, каже і директор сусідньої школи №25.
- Звісно ж, з великим позитивом сприймаю перспективу будівництва нового спорткомплексу. Адже його споруджують фактично на дві школи, тож користуватися стадіоном будуть і учні школи №18, і учні нашого закладу, - пояснює директор школи №25 Олена Нечипорук. - Це не тільки моя позиція, а й усіх наших педагогів.
До цього спортивна тема піднімалася ще у квітні. На оптимізм і можливість створення у Вінниці сучасних спортивних комплексів місцеве керівництво, мабуть, надихнуло будівництво сучасного стадіону біля 34-ї і 35-ї школи. Там інвестор звів багатоквартирний будинок, а частину прибутку спрямував на стадіон. Результатом і вчителі, і школярі, і мешканці того мікрорайону Вишеньки задоволені.
Здалося б, при небезрозмірному міському бюджеті випробувано ще одну можливість розвивати і благоустроювати місто. Тим більше, що інвестори, які приходять у Вінницю, уже звикли, що поряд з отриманням власного прибутку, вони мають принести ще й цілком матеріалізовану й відчутну користь для громади.
У випадку з будівництвом біля 18-ї і 25-ї школи у центрі уваги був саме стадіон, тож і пропозиції від інвесторів оцінювалися саме з тієї точки зору, чи погодиться забудовник на таке серйозне соцнавантаження. Такий знайшовся - Державне підприємство Міністерства оборони України, Вінницьке інженерно-будівельне управління.
У червні по будівництву були проведені громадські слухання, внесені корективи у проект - на прохання жителів сусідньої п\'ятиповерхівки, які просили не забудовувати єдину зелену зону біля їхнього житла. Тож у проекті забудовник поміняв місцями місце розташування будинку і стадіону - зрештою, така зміна відбулася з дотриманням усіх будівельних норм. Але коли 17 жовтня будівельники спробували розпочати роботи, на захист старого стадіону стали декілька десятків мешканців. Обурюються: на громадських слуханнях не були і проти будівництва багатоповерхівки. Аби ще раз роз\'яснити ситуацію і показати проект - на суботу, 26 жовтня, була запланована інформаційна зустріч.
Інформаційна…
суперечка
- Існуючий стадіон, на жаль, не просто в жалюгідному стані. Він за великим рахунком не може бути стадіоном - це певна територія, на якій мешканці прилеглих будинків вигулюють собак. Коли дощ, на дворі болото, ви всі прекрасно знаєте, діти на уроках фізкультури займаються на асфальті. Тож в зв\'язку з цим, думаю, не є дискусійним питання, що зі стадіоном треба щось робити, - розпочав директор департаменту архітектури, містобудування і кадастру Вінницької міської ради Максим Мартинюк. - Є отакий проект створення стадіону. Стадіон включає у себе футбольне поле з біговими доріжками, майданчик з гри в баскетбол, волейбол, зону турніків просто неба, дитячий майданчик і гандбольний майданчик. Ми цей проект презентували вчителям школи. До речі, саме вчителі внесли пропозицію - замінити пропонований скейт-парк на гандбольний майданчик. Реалізація проекту стадіону у такому вигляді, як ви бачите, коштує близько 7 млн. грн. Таким ресурсом міський бюджет не володіє. Так от, щоб реалізувати проект будівництва такого стадіону, вирішено знайти ресурс шляхом будівництва 10-поверхового будинку на 3 під\'їзди. І за рахунок продажу квартир отриманий прибуток був би інвестований у будівництво шкільного стадіону. Цей будинок ви бачите отут (показує на проект. - Ред.), за ним - велика зона благоустрою. Одразу хочу сказати, що ніяких паркінгів, ніяких інших будинків там не буде. Мова - тільки про один будинок. Друге: усі дозвільні документи на будівництво цього будинку оформлені. Третє: територія, на якій планується збудувати будинок, не є і не була шкільною територією, не є і не була прибудинковою територією. Четверте: розроблений проект повністю відповідає усім будівельним нормам, як би це комусь не подобалося.
Далі дискусія перейшла у площину перекрикування. Захисники наявного стадіону називали свої аргументи: кажуть, не знали про громадські слухання, де будуть вигулювати собак і вимагали назвати поіменно тих мешканців, хто проголосував за такий проект.
- Хто підписався під цим? Хто з мешканців погодився? Пофамільно! - лунало із залу.
А між тим бажаючих отримати в тому районі Вишеньки стадіон і новий будинок - достатньо. І вони теж повинні мати право не боятися мати власну точку зору.
- Вважаю, якщо буде такий стадіон, який нам показували на проекті, це дуже позитивно для нашого мікрорайону, - каже Артем, мешканець мікрорайону. - Я одразу був за стадіон, бо бачив, як такий спортивний комплекс зробили біля 35-ї школи, і це класно, коли подібний буде біля нас. В основному, проти виступали бабусі. Хоча, здавалося, що бабусям до стадіону, вони ж спортом займатися не будуть. А от мами з дітьми - тільки за. І я це все їм (противникам будівництва. - Ред.) говорив. А щодо того, де вигулювати собак - то місць на Вишеньці достатньо.
Про те, що новий сучасний стадіон - це гарна можливість покращити благоустрій тієї частини Вишеньки, каже мешканка мікрорайону Світлана.
- У мене син ходить до другого класу, і я була б тільки зацікавлена у тому, щоб дитина мала можливість, де проводити вільний час, - каже Світлана. - На цьому стадіоні хіба що собак вигулюють.
Заступник директора школи №18 Ірина Матковська каже, що батьки учнів готові навіть писати лист на підтримку будівництва стадіону, а учні уже проводять свої опитування у соцмережах.
- Звісно, є ті, хто проти. Але маса людей - за стадіон! - розповідає Ірина Анатоліївна. - Я теж за стадіон. Тому що ми порушуємо усі правила техніки безпеки, випускаючи наших учнів на старий стадіон! Крім того, у нас нові державні стандарти освіти, за якими діти мають право обирати, яким видом спорту займатися. На новому ж стадіону заплановано п\'ять майданчиків для різних видів спорту. Тож це піде тільки на користь учням. Нашій школі - 30 років, і стадіону 30 років, за цей час його не міняли і не покращували. У тому ж, що забудовник збудує ще й будинок, нічого поганого немає. Це і квартири у майбутньому, і нові мешканці. До речі, стадіон передається на баланс школи і на його утримання передбачаються додаткові ставки - це додаткові робочі місця.
Що далі?
Варіантів розвитку подальших подій може бути хіба що два. Бо навряд чи хтось повірить у половинчастий варіант: що інвестор відмовиться від будинку і збудує тільки стадіон. Тож перший - мешканці прилеглих будинків пристають на пропозицію інвестора. Тоді у тому районі Вишеньки з\'являється не тільки ще один будинок. Учні двох шкіл отримують новий сучасний спорткомплекс, відкритий для усіх бажаючих і де можуть бігати і займатися ще й дорослі любителі спорту. Мами на дитячому майданчику і новому стадіоні зможуть знайти заняття своїм маленьким "петрикам п\'яточкіним". Як пробуджують навіть не спорткомплекси, а прості мультикомплекси турботу про своє здоров\'я, можна побачити на прикладі Центрального парку. Там зранку до тренажерів уже й чергу займати потрібно. Крім цього, інвестор здійснює благоустрій прибудинкових територій, під чим теж підписався.
Але проблемні будівництва нікому не потрібні, і в першу чергу інвесторам. Тож варіант другий: якщо нехай і кілька десятків невдоволених будуть протестувати, інвестор може просто відмовитися від проекту. Куди вкласти сім мільйонів гривень - Міноборони знайде, зрештою збудує будинок деінде і ще й зекономить. Жителі сусідніх зі школою багатоповерхівок чекатимуть благоустрою своїх прибудинкових територій - в порядку живої черги, як і усі інші. Про новий сучасний багатофункціональний стадіон, як біля 34-ї і 35-ї школи, якщо інвестор піде, і мови бути не може - бо знайти зайвих 7 млн. грн. у бюджеті будь-якого міста України навіть фокусник не зможе. Для порівняння - 7 млн. грн. - це майже стільки, скільки заплановано видатків у бюджеті Вінниці на фінансування усієї галузі спорту на перше півріччя. Хто залишиться у безспірному виграші - то це чотирилапі і їх господарі, яким не доведеться шукати нового місця для вигулу улюбленців.
У свою чергу відмова інвестора від проекту може відрекошетити і по інших починаннях інших підприємців. Навіщо втрачати час і докладати зусилля навіть на виготовлення документації, якщо поступки, соціальні проекти і благоустрій виявляються не потрібними? Чекайте виборів, під час яких політики роздають позапланові подарунки у надії на те, що за них проголосують.
Без політики -
у нас ніяк
Учасниками суботньої інформаційної зустрічі стали депутат облРади від "Батьківщини" Наталя Солейко і Віктор Малиновський. Обох можна назвати опонентами місцевої влади. Віктор Васильович задав усього одне питання:
- Чи можливо будувати на землі, яка призначена для відпочинку, житлові будинки?
До слова, те саме Малиновського питали жителі Івана Богуна, коли він хотів звести свій будинок на п\'ятничанській косі неподалік Кумбар. Шкода, що на зустрічі не було тієї сім\'ї, у чий город люди правдоборця тоді навіть кілочки розмітки вбили, ті б відповіли на це запитання.
Наталя Солейко прийшла на цю суботню зустріч, як сама сказала, без остаточної точки зору і на запрошення мешканців. Однак досвід участі у реалізації подібних проектів стадіон-будинок у Наталі Петрівни вже є. Вона ж була присутня на громадських слуханнях у 35-тій школі. І, здається, була тоді не проти аналогічного будівництва будинку і соцнавантаження до нього. Навіть більше, про те, що за її зверненням було виділено кошти на спорудження цього сучасного стадіону зі штучним покриттям і тренажерами, розповіла якось у своєму інтерв\'ю. Тоді ж таке "співавторство" та ще й постфактум викликало, м\'яко кажучи, здивування у вінницької міської влади. Але про такі деталі мешканцям, що живуть по сусідству, з 18-ою школою не розповідалося.
Поки ж будівництво будинку і, відповідно, нового сучасного стадіону загальмувалося. Тимчасово чи на зовсім, залежатиме від мешканців будинків, по сусідству зі школою.

 

Варто знати
Одним з аргументів противників будівництва була вимога проведення повторних громадських слухань для узгодження проекту. Утім, як виявляється, уже два роки громадські слухання як такі взагалі не є обов\'язковими. І хоча остаточне рішення з будівництва залишається за міською радою, у Вінниці громадські слухання проводяться.
- До 2011 року справді діяв Закон про забудову територій, в якому цілий розділ був присвячений громадському обговоренню містобудівної документації і проведенню громадських слухань, - пояснює заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості Вінницької міськради Андрій Мислінський. - Із 2011 року чинний новий закон, де цей розділ упущено, і мова йде тепер лише про громадське обговорення містобудівної документації, яка стосується генерального плану міста і території, а не про окремі об\'єкти. Але міський голова своїм розпорядженням скликав громадські слухання, які відбувалися у цьому залі. До 2011 року ми виносили на громадські слухання пакет документів: передпроектну пропозицію, дозволи СЕС, пожежників… Теперішній закон цього не передбачає. Тому на громадське обговорення вноситься ідея і попередні нариси. Люди висловлюють свої побажання, зауваження і пропозиції, які беруться до розгляду проектами і забудовниками.


Ірина ЖУККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

355

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

339

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

293

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

286

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

285

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...