Митрополит Володимир освятив у Немирові храм Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

Митрополит Володимир освятив у Немирові храм Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії

За ініціативи та на кошти генерального директора Української горілчаної компанії Nemiroff Алли Глусь відбулося довгоочікуване немирівчанами відкриття храму «Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії».

 

Знаковою подією для невеликого містечка на Вінниччині став приїзд предстоятеля Української православної церкви митрополита Володимира, який благословив вірян та новозбудований храм. «Він проповідує любов», – зазначив митрополит тисячам вірян, що прийшли отримати благословення та часточку божої благодаті.

 

Вінницький губернатор Іван Мовчан, який був присутній на відкритті храму, зауважив, що розвиток духовності громади, відкриття нових храмів – надзвичайно важливі і потрібні. «Сьогодні ми в черговий раз змогли нагадати людям основні постулати правильного життя. Необхідно всіх любити, необхідно творити задля того, щоб розвивалася наша держава, наша Вінниччина», – сказав голова обласної Вінницької ОДА.

 

Ідея створення храму «Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії» у Немирові та її втілення в життя належить відомій меценатці Аллі Глусь. Ще в 90-х роках, коли померла її матір, Алла Сигізмундівна задумалась над тим, що на немировівському кладовищі немає місця, щоб у негоду як слід відспівувати та відмолювати людей, які пішли з життя.

 

Рішення про будівництво храму було прийняте на святій єрусалимській землі. Отримавши благословення афонських старців та настоятельки Немирівського Свято-Троїцького жіночого монастиря (до речі, цей монастир має статус ставропігійного, в Україні є лише шість таких святих місць, серед них – Почаївська і Києво-Печерська лавра) Алла Сигізмундівна почала втілювати задумане в життя. Втім, незважаючи на благородність намірів, перешкод було чимало.

 

«Будівництво храму – важка праця, – каже Алла Сигізмундівна Глусь. – Ми витратили майже три з половиною роки на те, щоб узгодити земельні питання. А власне саме створення храму відбулося за кілька місяців. Зате зараз наші віряни мають можливість щосуботи помолитися за своїх близьких і рідних, що пішли з життя. Тут особлива молитва». Присутні на молебнях немирівчани – від старого до малого – це відчули на собі. Та що говорити, навіть небо, затягнуте важкими дощовими хмарами, прояснилося і зігріло всіх неочікуваними теплими сонячними променями.

 

«Ми надзвичайно вдячні за новий храм меценатам, – говорить жителька Немирова. – Люди, що будуть тут молитися, обов’язково згадають, що вони не одні у цьому світі. Що поряд з ними завжди віра, надія та любов. А коли є віра – людина сильна, коли є надія – людина живе, а коли є любов – людини творить добро».

 

Слід зазначити, що меценатські ініціативи Алли Глусь та її родини стосуються не лише Немирівщини, а сягають далеко за її межі. Так, три роки тому завдяки благочинності сім’ї меценатів та засновників компанії Nemiroff, зокрема завдяки Олександру Глусь, голові наглядової Ради, була відтворена та встановлена постать Архістратига Михаїла в архітектурному ансамблі Софії Київської. Він з давніх-давен вважається покровителем Києва: його крила тримають небо та благодать над українською столицею.
 

 
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1224

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...