Григорій Калетнік про конфлікт на "СП Іллінецьке"

У липні і серпні представники сільськогосподарського підприємства "Іллінецьке" виходили з пікетом під облдержадміністрацію. Селяни відстоюють звільненого ще у липні директора підприємства Олексія Гребенюка. Його зміщення з посади називають незаконним, а нового керівника на підприємство не пускають.
- Нам поставили нового директора, але ми його не пускаємо, чергуємо цілодобово біля приміщення нашої установи, - пояснювала на останньому мітингу у серпні Антоніна Руда, голова ініціативної групи. - Він (новий директор, - Ред.) кілька разів приїздив з міліцією, але пройти у кабінет йому не вдалося. Ми будемо тримати оборону, скільки потрібно. При нашому директорі занедбане господарство запрацювало на повну потужність, і його вдалося підняти буквально "із землі".
Селяни навіть сайт "СП Іллінецьке" створили - http://dpspillinecke.ru.gg. Там не тільки пояснення, чому вони протестують проти нового керівництва, а й звернення селян до влади - голови райдержадміністрації, губернатора, президента, прокурора області і генпрокурора, до керівників МВС, СБУ… У контексті конфлікту звучало прізвище Григорія Калетніка, ректора Вінницького аграрного університету і депутата Верховної Ради. Днями "Місто" отримало листа, де Григорій Калетнік офіційно повідомляє свою позицію. Знайомимо з нею читачів "Міста".
"Останнім часом ЗМІ широко і зацікавлено подають матеріали по державному підприємству ДП "СП "Іллінецьке" Вінницької області.
Приводом є пікетувальники з цього підприємства, які організовані директором та його заступниками.
Пікетувальники на плакатах та словами звинувачують мене у причетності до звільнення директора цього ДП "СП "Іллінецьке" з метою заволодіння землею та майном підприємства.
Відповідально заявляю - це є неправдива інформація.
Як народний депутат України завжди стояв і стоятиму на стороні закону і законності. Завжди стояв і стоятиму на захисті прав своїх виборців, рядових людей, яких часто ображають, використовуючи їх непідготовленість та відсутність юридичного захисту на рівні, який можуть дозволити собі посадові особи та керівники різних рангів.
Така моя позиція сприяла тому, що виборці уже двічі обирають мене народним депутатом по одному і тому ж округу (2002 року, 2012 року) в який, до речі, входить ДП "СП "Іллінецьке" село Іллінецьке Іллінецького району Вінницької області.
Прикладом моєї допомоги в аналогічній ситуації є селяни с. Жаданів цього ж району, які декілька років поневірялись, обходячи різні інстанції, а власники Сорокського хлібокомбінату не віддавали їм їхню землю. Моїми зусиллями, через суди і прокуратуру, земля була повернута. Я особисто вручив акти на право земельних паїв, якими користуються люди понад 8 років.
Така ж картина поневірянь була і в працівників ДП "СП "Іллінецьке" до минулого року. І тільки моє клопотання сприяло завершенню їх судовим та іншим тяжба, земля була розпайована, вручені акти на приватну власність у жовтні 2012 року.
Третій рік допомагаю селянам "Яланецького" Бершадського району Вінницької області боротись проти директора цього підприємства, який без відома селян у договорах оренди організував запис про продовження ще на 10 років оренди їхніх паїв. На мої депутатські звернення ці шахрайські дії були підтверджені місцевою міліцією і прокуратурою. Але вигідність дружби з директором міліції, прокуратури та райсуду переважили позицію захисту законних інтересів рядових людей тому, що директору і надалі дозволяють залякувати людей і незаконно експлуатувати їхню землю.
А тепер про "Іллінецьке".
У травні до мене звернулись працівники ДП "СП "Іллінецьке", які подякували мені за допомогу в розпаюванні землі у минулому 2012 році. Але попросили, щоб розпаювання майна підприємства, яке має в них відбутись, провести під додатковим контролем. Бо вони не довіряють своєму керівництву в особі директора, головного зоотехніка, головного бухгалтера. Підставою для недовіри вони вказали наступні факти:
- при складанні списків на розпаювання землі керівниками підприємства незаконно внесені прізвища їхніх родичів та знайомих, всього 25 осіб, які незаконно отримали 120 га землі на суму 3,5 млн. грн.;
- після розпаювання Руда А.С. (головний зоотехнік), Гребенюк О.В. (директор) заснували своє приватне товариство з однойменною назвою ТОВ "Іллінецьке", куди зібрали всю розпайовану землю працівників як своїх підлеглих і обробляють її технікою та фінансами державного підприємства, доходи йдуть на їхнє приватне підприємство, а витрати - на державне;
- за рік валовий прибуток державного підприємства зменшився на 77,19%, розмір середньої заробітної плати зменшився на 1000 грн.;
- розпродують за готівку з ферми молоко, корів, свиней, зерно, а кошти на рахунок підприємства не надходять;
- частина тракторів і комбайнів, які мають бути розпайовані, чомусь стали власністю окремих керівників підприємства.
Тому вони не вірять, що керівники у такому складі справедливо проведуть розпаювання державного майна.
На жаль, вказані людьми факти підтверджуються.
Щодо рейдерства.
Одна справа показувати пальцем, а зовсім інша - факти:
- директор, зоотехнік, агроном, інженер, бухгалтер утворили своє приватне ТОВ "Іллінецьке" і, користуючись службовим становищем, заставили земельні паї здати у своє підприємство.
А обробляти землю ці власники мають чим??? - Ні.
Тому, що 10 тис. грн., які вони внесли у статутний фонд, не вистачить на зарплату навіть одному сторожу на току.
Тому потрібно бути у керма, щоб силою ще й майнові паї загнати у своє приватне ТОВ. Так що не потрібно перекладати з хворої на здорову голову. Подивіться у дзеркало і побачите справжніх рейдерів.
Ось так самі, захопивши підприємство, звинувачують інших. Час найкращий суддя. Із часом люди самі переконаються, хто їм допомагав, а хто їх використовував??!
А їхні "благодійники" Семенюк-Самсоненко, Мороз сприяють розповсюдженню негативної, неправдивої та спотвореної інформації.
Шановні працівники підприємства!
Всі ці дії направлені не на захист ВАШИХ інтересів. Керівниками керує страх перед відповідальністю, бо та нісенітниця, яку вони придумують, залякуючи, що від ВАС заберуть землю, звільнять з роботи, заберуть майно, є інструментом впливу на ВАС. ВАМ держава видала акти на землю, і вона назавжди ВАША. Так само держава, відповідно до законодавства, розпаює і видасть документ на майновий пай.
ВИ на нього заслужили, і ВИ його отримаєте.
З повагою - народний депутат України Григорій Калетнік"
Від редакції. Новопризначений директор ДП "СП Іллінецьке" Юрій Кравченко у своєму коментарі запевнив "Місто", що готовий піти з посади, якщо суд вирішить поновити на посаді колишнього директора.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

499

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

404

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

303

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

279

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

275

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...