За чужі махінації на комунальне підприємство Вінниці лягла темна пляма

 Перерахувавши приватній структурі 399 тис. грн. на придбання службового автомобіля, вінницькі комунальники транспортний засіб так і не отримали, натомість стали фігурантами досудового розслідування у кримінальному провадженні.
На користь "Міськсвітла" свідчить той факт, що справа розслідується відповідно до їхньої ж заяви до органів внутрішніх справ. А от щодо чеснот іншої сторони є великі сумніви: як нам стало відомо, луганське ТОВ "Східспецтехніка" вже не вперше фігурує у схожих кримінальних зведеннях.
- Тендер на закупівлю спеціалізованого автомобіля, у якому взяло участь двоє учасників, відбувся минулого року, - каже директор "Міськсвітла" Вадим Кондрацький. - Торги виграло луганське ТОВ "Східспецтехніка", оскільки вони запропонували найнижчу цінову пропозицію. 22 травня 2012 року з цим товариством уклали договір на купівлю автомобіля, при цьому примірники договору, підписані ТОВ "Східспецтехніка", надійшли поштою.
За словами Вадима Кондрацького, автомобіль "Міськсвітло" мало отримати протягом червня 2012 року. Але замість цього почалися тривалі телефонні перемовини, які врешті-решт закінчилися проханням директора ТОВ "Східспецтехніка" Олексія Землюка... терміново перерахувати кошти. Мовляв, лише це дасть йому змогу виконати умови договору.
Тут би вінницьким комунальникам і зупинитися та звернутися до правоохоронців. Але вони обрали ризикованіший шлях.
- Ми підготували платіжне доручення в органи державного казначейства для перерахування коштів, - каже Вадим Кондрацький. - 22 липня на розрахунковий рахунок товариства "Східспецтехніка" надійшло 399 тис. грн. Після чого під час чергової телефонної розмови Олексій Землюк повідомив, що автомобіль вже виїхав з Луганська та прямує до Вінниці. Поштою нам надійшов акт прийняття-передачі автомобіля у повній комплектації, який я не підписав. Автомобіль до Вінниці так і не доїхав. У кількох наступних телефонних розмовах луганський керівник посилався на різні причини і з часом взагалі перестав брати слухавку.
10 жовтня "Міськсвітло" направило претензію ТОВ "Східспецтехніка" з приводу порушення умов договору, але й на це не отримало відповіді.
- Тому 22 жовтня я вирішив звернутися до прокуратури Луганської області з описом обставин справи, - каже керівник вінницького "Міськсвітла". - За місяць отримали відповідь, що у діях приватної структури вбачаються шахрайські дії шляхом заволодіння коштів, і перенаправила справу для проведення перевірки у прокуратуру міста Луганськ.
Господарський суд Луганської області 12 лютого цього року задовольнив позовну заяву про примусове стягнення коштів з ТОВ "Східспецтехніка" на користь "Міськсвітла" боргу в сумі 324 тис. грн., а також пені в розмірі майже 23 тис. грн., 3% річних у сумі майже 3 тис. грн. і витрат на судовий збір (8 тисяч 496 грн.).
- У результаті "Східспецтехніка" повернула 75 тис. грн., які були перераховані до бюджету Вінниці як відшкодування, - каже Вадим Кондрацький. - Наказ господарського суду Луганської області надіслано для виконання рішення в примусовому порядку в органи Державної виконавчої служби. Постановою від 22 березня 2013 року відкрито виконавче провадження щодо стягнення з луганського товариства решти боргу. На жаль, поки зрушень по справі немає, кошти не повернуто.
Тому 4 вересня "Міськсвітло" й звернулося із заявою до органів внутрішніх справ, згідно якої й відкрито кримінальне провадження та проводиться досудове розслідування.
Цікаво, що минулого року ТОВ "Східспецтехніка" та прізвище її директора вже фігурували у прокурорських зведеннях. Тоді була порушена та розслідувана кримінальна справа щодо збитків, які це товариство завдало комунальному підприємству "Тростянецькомунсервіс". Сума збитків оцінювалась у 112,2 тис. грн.

 

Коментар

Прес-секретар прокурора Вінниці Олена Ставицька:

    

Прокуратурою м. Вінниці внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом можливого зловживання службовим становищем чиновниками міського комунального унітарного підприємства «Міськсвітло», в діях яких вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання повноваженнями службовою особою, що спричинило тяжкі наслідки), та за фактом підроблення службовими особами ТОВ «Східспецтехніка» офіційних документів (товарної накладної), яким інкримінується ч. 2 ст. 366 КК України.

Установлено, що службові особи МКУП «Міськсвітло» за договором державної закупівлі на підставі товарної накладної,  до якої службові особи ТОВ «Східспецтехніка» внесли недостовірні відомості, діючи в інтересах вказаного товариства, безпідставно перерахували кошти у сумі 399 тис. грн. на придбання спеціалізованого автомобіля, який фактично отримано не було. На сьогодні у провадженні проводиться досудове розслідування.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1223

Пропоновані кандидатури на посади голів кількох облдержадміністрацій оприлюднив віце-прем"єр-міністр України Павло Розенко. ...

406

День Державного Прапору, який українці відзначатимуть 23 серпня, традиційно розпочнеться з урочистого підняття прапора на Майдані ...

234

Міфічна загроза чи реальна перспектива Через подорожчання електроенергії для підприємств на 25% з першого липня деякі галузі опинилися ...

218

Уже 28 мільйонів українців підписали декларації зі своїми лікарями. Як переконує прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, це значить, ...

216

  ...