Вирок меру Гайсина - 7 років тюрми

26 вересня Гайсинський районний суд засудив мера Гайсина Анатолія Гука до семи років позбавлення волі із конфіскацією майна. Кримінальну справу стосовно нього прокуратура направила до суду ще у жовтні 2012 року (за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 366 КК України).
Міського голову Гайсина, головного санітарного лікаря та двох його підлеглих звинуватили у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, а також у службовому підробленні - ці факти були виявлені у 2011 році.
У Гайсині у дні проведення судових засідань відбувалися пікети жителів міста, які не згодні із обвинуваченнями щодо їхнього мера. Один раз слухання переносилися - через неявку підсудного у зв\'язку з хворобою.
Як розповів Владислав Джос, начальник відділу прокуратури Вінницької області, наразі триває підготовка для подання апеляції, оскільки прокуратура наполягала на дев\'ятирічному терміні позбавлення волі для очільника міста.
- Справа у тому, що йдеться про бюджетні кошти - кошти платників податків, які могли бути використані для благоустрою міста чи інших нагальних соціальних потреб, - говорить Владислав Джос. - Протягом 2008-2011 років, шляхом укладання договорів та підписання актів виконаних робіт, кошти міського бюджету посадовцем спрямовувались на проведення дезінфекційних, дезінсекційних та дератизаційних робіт у приміщеннях дошкільних навчальних закладів м. Гайсина та у підвальних приміщеннях багатоповерхових житлових будинків, у приватному секторі. Утім, під час розслідування ми встановили, що роботи фактично не проводилися, а самі кошти з міського бюджету - понад 860 тисяч гривень - насправді були розтрачені і використані на власні потреби.
Це розслідування вимагало проведення значного обсягу слідчих дій. Схема розтрат полягала у перерахуванні коштів на зареєстрованого підконтрольного приватного підприємця - одного з підлеглих державного санітарного лікаря району. Для прикладу: сьогодні укладається угода про проведення зазначених робіт, а наступного дня забезпечується перерахування коштів, хоча вони мали б надійти тільки після здійснення робіт.
Підкреслюю, матеріалами досудового і судового слідства встановлено, що роботи фактично не виконувались. Розтрати відбувалися за одною схемою протягом трьох років, її здійснювали одні й ті ж самі особи, тому ні про яку випадковість не йдеться. У суді ці факти доведено. Крім того, самі підлеглі санітарного лікаря послідовно надавали відповідні детальні покази, які узгоджуються з іншими доказами. Ці покази під час судового розгляду за ініціативою прокуратури перевірені за допомогою комп\'ютерного поліграфа, про що є висновки психофізіологічної експертизи особи.
Разом із мером Гайсина вирок винесено й головному лікарю Гайсинського району -  восім років позбавлення волі, з позбавленням права на три роки обіймати керівні посади, з конфіскацією майна. Фігурують у резонансній справі ще двоє - підлеглі головного санітарного лікаря, їх засудили до п\'яти років позбавлення волі з іспитовим строком до одного року.
На останньому судовому засіданні, 26 вересня, Анатолія Гука взяли під варту просто у залі суду.
Повноваження міського голови Гайсина виконуватиме секретар міської ради, як того і вимагає закон. Чи буде мер подавати апеляцію, у Гайсинській міській раді не коментують.


Ірина МохарКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

496

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

403

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

302

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

278

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

274

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...