Ян Томбінський: "Кордони не заважають разом жити, разом працювати..."

Ян Томбінський: "Кордони не заважають разом жити, разом працювати..."

Міжнародна конференція  "Розвиток Єврорегіону "Дністер" як складова розвитку прикордонних територій України і Республіки Молдова" вирізнялась просто таки винятковою кількістю поважних гостей. Презентація стратегії розвитку  відбулася у присутності 50 представників із Молдови, Румунії, Польщі, Чехії, Угорщини, Німеччини, Італії. Серед них - Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.
Річка, що об\'єднує
Представляли стратегію, розроблену до 2016 року, голова Єврорегіону "Дністер" Сергій Татусяк і старший радник Міжнародного центру демократичних перетворень (ICDT, Угорщина) Шандор Кьолеш.
- Наша стратегія - перший подібний документ у концепції розвитку Єврорегіону "Дністер", - сказав Сергій Татусяк. - Багато пунктів є загальними для української і молдовської стороін та вимагають термінового вирішення. І цей документ допоможе кращому їх вирішенню. Адже місія Єврорегіону "Дністер" - покращання якості життя людей на основі гармонійного розвитку територій, що входять до складу цього регіону.
Серед конкретних прикладів основних завдань стратегії - будівництво мосту через Дністер між Україною і Молдовою (в Ямпільському р-ні), завершення спорудження під\'їзних шляхів до вже збудованої мостової переправи на околиці Могилів-Подільського, спорудження очисних споруд у районі молдовського міста Сороки та українського села Цекинівка.
- В Європі давно відомо, що кордони не заважають разом жити, разом працювати. В цьому і полягає роль Єврорегіону "Дністер". Я буду звертати увагу моїх колег з Києва до діяльності Єврорегіону, - сказав Ян Томбінський.
Офіс, що інформує
У рамках конференції Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський урочисто відкрив у Вінницькому техуніверситеті Інформаційний офіс Представництва.
- Мережа цих офісів в Україні - це мультиплікативна форма: інформація про ЄС і засіб комунікації самих громадян. Тут вони в режимі відеоконференції можуть обговорювати свої проблеми з жителями інших областей, де є наші офіси - Донецьком, Дніпропетровськом чи іншим містом, - говорить Ян Томбінський.
За його словами, це вже шістнадцятий такий офіс і їх мережа сприяє входженню України до євроспільноти.
- Втім, європейська інтеграція України - це не чудодійний засіб, який змінить країну через один-два роки. Це тільки закладання основи, - зазначив Ян Томбінський.
При цьому гість міста високо оцінив вінницьке ноу-хау - офіційний офіс нашої області у Брюсселі.
- Вінниця - регіон в Україні, який найбільше відкритий і найбільше пов\'язаний з європейськими партнерами, - вважає Ян Томбінський.
Справи, що дивують
Спілкуючись із губернатором області Іваном Мовчаном, головою облРади Сергієм Татусяком, мером Вінниці Володимиром Гройсманом, Ян Томбінський нагадав, що Євросоюз нині реалізує в регіоні чимало цікавих проектів. Зокрема, розвиває альтернативну енергетику та енергозбереження, електронне врядування, інтеграцію батьків у суспільство після народження дітей.
- Це мій перший візит до Вінниці, але за п\'ять годин перебування у вашому місті у мене склалося враження, що я знайомий з усіма вами багато років, - каже Ян Томбінський.
Він зізнався, що приємно здивований методами роботи Вінницької міськради та її "Прозорого офісу". При цьому прирівняв вінницький досвід до естонської практики, де, за його словами, "навіть вибори готові проводити через Інтернет".
У свою чергу вінницькі чиновники розповіли про своє бачення умов для поглиблення вінницьких стосунків з ЄС
- Співпраця з ЄС на рівні наших територіальних громад розвивається стрімкими темпами, - сказав губернатор Іван Мовчан. - Якщо торік угод між окремими територіями було близько 200, то тепер - майже 300.
Мер Вінниці Володимир Гройсман вважає прийдешній саміт у Вільнюсі і можливе підписання Угоди про асоціацію "центровими подіями" і каже, що вибір України - це вибір між цінностями і підходами до розвитку суспільства.
- Ми обираємо європейські цінності. Хоча розуміємо, що дива після підписання Угоди не трапиться, але в нас буде чіткий і зрозумілий шлях до того, щоб стати успішною країною, - каже Володимир Гройсман.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1121

В оновленому сквері на вулиці Миколи Оводова 16 травня урочисто відкрили пам’ятну гранітну колону на честь набутого Вінницею у 1640 році ...

644

Військова прокуратура затримала «шантажиста» санаторію для атовців на Вінниччині, який вимагав 264 тисячі гривень хабара. Про це ...

538

В актовій залі Бершадського відділу поліції 14 травня для керівного та інспекторського складу підрозділів превенції, секторів ...

410

Як говорити з дітьми про наркотики - знає харків’янка Марина Грибанова, відома на всю Україну завдяки унікальним лекціям          Якщо у ...

305

Постановка «Історії у стилі танго» - це суцільна концентрація пристрасті і краси! А враховуючи, що дивовижний сучасний балет буде ...