Біженцям у Вінниці гарантували європейську прозорість

Біженцям у Вінниці гарантували європейську прозорість

Перший в Україні центр європейського зразка по роботі із біженцями запрацював у Вінниці на Соборній, 15-А.
- Таких умов, як у цьому центрі, немає в жодному іншому місті України, - каже перший заступник начальника управління Державної міграційної служби у Вінницькій області Антоніна Ратушна. - Тут запроваджені усі останні технологічні новації, з врахуванням специфіки роботи з іноземними громадянами. Колеги з інших регіонів вже активно запитують нас - коли ж можна буде приїхати, щоб повчитись вінницького досвіду. Адже такого сучасного центру як у Вінниці, в Україні досі не було.
Донедавна біженців приймали у "Книжці", де приміщення не були пристосовані для їх обслуговування. Виконком Вінницької міськради допоміг із проведенням ремонту, частково - із придбанням необхідної техніки та меблів. Тепер тут обладнано спеціальні звукоізольовані кабіни, де проводяться інтерв\'ю - спілкування, під час якого працівники сектору у справах біженців отримують інформацію про іноземця. Тут іноземці мають можливість отримати посвідчення біженця або тимчасову довідку (ці документи засвідчують їх право вільно проживати на території України), а також документи для виїзду за кордон.
 Рішення щодо визнання тих, хто звертається, біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, приймає Державна міграційна служба
- Із моменту створення міграційної служби у Вінниці звертались біженці з 30 країн світу. У 2012 році їх було 132, - каже завідуючий сектором у справах біженців управління міграційної служби у Вінницькій області Ігор Березенський. - Але ця цифра відображає лише кількість людей. Насправді кожна з цих осіб звертається до центру не один раз.
Нині на обліку у Вінницькій області перебуває 38 біженців з дев\'яти країн, а також 15 осіб, які потребують додаткового захисту.
Питання необхідності створення таких центрів піднімалось ще торік тодішнім Головою Представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою, який приїздив до Вінниці на День Європи.
- Коли минулого року до нас приїздили посли восьми європейських країн із паном Тейшейрою, в ході зустрічі виникло питання відсутності в нашій державі сучасних центрів по роботі із біженцями, - розповів вінницький мер Володимир Гройсман. - Одразу після цього візиту ми обговорили, що потрібно зробити у нашому місті. Приємно, що за рік спільно із керівництвом обласної державної адміністрації та Державної міграційної служби області нам вдалося реалізувати цей проект.
Перебуваючи у Вінниці з робочим візитом, із роботою центру ознайомився Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський.
- Громадяни з Нігерії, Конго, які там були присутні, казали, що вони дуже задоволені обслуговуванням. І треба робити такі структури, які допомагають людям і працюють на їх захист в складних ситуаціях, - сказав Ян Томбінський.
За даними Державної міграційної служби, Вінниця - у п\'ятірці міст за кількістю біженців. Тому надалі у місті планується створити центр соціальної інтеграції біженців і осіб, які потребують додаткового захисту. Таких буде три в Україні: у Вінниці, Києві, Харкові.
- Мені здається, що Україна правильно робить, не відмовляючи біженцям, - каже нігерієць, студент Вінницького медуніверситету Самсон Харріс. - У країні, яка допомагає таким людям, усім буде жити дедалі краще.
Того дня разом із Самсоном до центру завітали й інші студенти-іноземці - з Іраку, Нігерії, Ізраїлю. На запитання Яна Томбінського відповідали, що в Україні їм живеться добре. А на уточнення мера Вінниці, посміхаючись, погоджувались, що, справді, мають на увазі передусім гостинну Вінницю.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

496

26-27 липня у Вінниці відбудеться турнір з футболу «Кубок Героїв спецназу». Захід проходитимуть на стадіоні КП «Центральний міський ...

403

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

302

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

278

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

274

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...