Штрафуватимуть за сніг і собачі какашки?

Штрафуватимуть за сніг і собачі какашки?

Народний депутат від Партії регіонів Олексій Лелюк пропонує Верховній Раді ввести обов\'язковий роздільний збір побутових відходів, а також штрафувати за звалище снігу та неприбрані собачі екскременти.
Про це сказано в законопроекті №3236, зареєстрованому у Верховній Раді 12 вересня. Олексій Лелюк пропонує внести відповідні зміни до Закону "Про відходи".

Не хочеш - плати!
Законопроектом передбачається встановити, що роздільний збір побутових відходів - це збір побутових відходів за окремими компонентами, включаючи сортування побутових відходів, з метою подальшої переробки та утилізації.
Наразі подібна норма в законодавстві відсутня.
При цьому "регіонал" пропонує запровадити адміністративну відповідальність за порушення вимог щодо роздільного збирання побутових відходів. Лелюк пропонує встановити, що порушення вимог з роздільного збору побутових відходів тягне за собою накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень) і на посадових осіб, громадян - суб\'єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також депутат пропонує ввести адміністративну відповідальність за звалище снігу у несанкціонованих місцях - накладення штрафу на громадян від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень) і на посадових осіб, громадян - суб\'єктів підприємницької діяльності - від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 гривень).
Крім того автор ініціативи пропонує за відмову прибрати екскременти після своєї тварини карати штрафом від 240 гривень до 1360 гривень, а посадових осіб - до 1700 гривень.
- Спостерігається масове невиконання власниками домашніх тварин обов\'язків по збору (сміття. - Авт.), в тому числі на об\'єктах благоустрою, - каже Олексій Лелюк. - Масово цей процес можна буде контролювати на територіях вигулу тварин.
Відповідні доповнення передбачається внести до Кодексу про адміністративні правопорушення.
Крім того, депутат пропонує посилити покарання за забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозаборах та за пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, шкідливими викидами, відходами, збільшивши штрафи за такі дії.

Не можна починати зі штрафів
В Україні спочатку треба привчити до порядку людей: щоб не влаштовували туалет у ліфтах, не матюкалися де б не йшли, не розпивали алкоголь на дитячих майданчиках, а потім вже вчити собак, куди їм ходити, а куди не ходити.
Таку думку висловила голова Міжнародної організації "Захист тварин СОС" Тамара Тарнавська. - Цим собакам нікуди діватися, - обурюється вона.
Тамара Тарнавська не є громадянкою України, але знає, як проблема з туалетом тварин на вулиці вирішується на Заході.
- Якщо на Заході людина йде зі своєю твариною і щось трапилося, то завжди неподалік стоять спеціальні урни, де є спеціальні рукавички та пластмасові пакети, - каже вона.
- "Регіонали" постійно блокували ухвалення закону про захист тварин - я витратила на це сім років, я знаю їх ставлення, - продовжила Тамара Тарнавська. - Їм що, тепер треба поповнити бюджет України за рахунок собак? Замість того, щоб розв’язувати проблему бездомних собак не шляхом їх убивства, і таким чином вчити людину цивілізованого відношенню до тварин, вони придумали це. У мене навіть немає слів, щоб таке коментувати, - обурюється громадська діячка.
- Треба спочатку створити умови, треба навчити, виховати цих людей. Це знову привід, щоб викачати гроші. Вже скоро будуть брати гроші за те, що людина дихає, що вона воду п\'є - за все на світі, - переконана Тамара Тарнавська.
При цьому вона згадує досвід Норвегії.
- Там є спеціальні майданчики, де людина може в автоматі купити корм, щоб погодувати чайок, білочок. Там не штрафують ні за що, тому що людина розуміє, що якщо раптом щось трапиться, то вона може підійти до автомата, взяти рукавички, пакетик, прибрати і викинути в спеціальну урну, - розповіла журналіст.
- Ну, не можна ж починати все зі штрафів! - резюмує голова міжнародної організації.
Ініціативи - наше все
"Собачі ініціативи" в українському паарламенті - не виняткова прерогатива лідируючої партії. Нагадаємо, у березні цього року заступник Голови Верховної Ради Руслан Кошулинський і чотири депутати від фракції "Свобода" запропонували парламенту ввести покарання у вигляді штрафу за свідоме доведення тварин до голодної смерті. Втім, ця ініціатива також поки не підтримана.

 

 

Тим часом

Дітям заборонили купувати тварин
Верховна Рада України ратифікувала європейську конвенцію про захист домашніх тварин.
Відповідний законопроект підтримали 355 депутатів.
У конвенції визначається, що на будь-яку особу, що утримує домашню тварину, покладаються обов\'язки, зокрема: відповідальність за її здоров\'я та благополуччя, забезпечення догляду за твариною та приділення уваги з урахуванням етологічних потреб тварини відповідно до її виду й породи.
"Особи, яким не виповнилося 16 років, не можуть придбавати тварину без згоди батьків або інших осіб, які виконують обов\'язки батьків", - йдеться у документі.
Також регулюються умови торгівлі, комерційного розведення та утримання тварин, діяльність притулків для тварин, здійснення хірургічних операцій над тваринами, а також випадки можливості присипляння тварин.
При цьому конвенція описує конкретні норми щодо кількості безпритульних тварин, умови відлову, утримання та присипляння безпритульних тварин.
 

 

Законодавче загострення
Літні канікули не пройшли для депутатів дарма: на порядку денному Верховної Ради за відпускний період з\'явився ряд специфічних законопроектів.
Наприклад, "регіонал" Віталій Журавський вважає, що кожне засідання депутати Верховної Ради повинні починати з молитви за Україну. Внести відповідні зміни до регламенту ВРУ він пропонує законопроектом №3154. Причому, депутати повинні не просто читати молитву, а виконувати молитовний піснеспів "Боже, великий єдиний, нам Україну храни" (музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського). Це підвищить ефективність роботи парламенту, впевнений ініціатор законопроекту.
"Регіонал" Вадим Колесніченко всерйоз занепокоївся інформацією про тотальне стеження спецслужб США і Великобританії за Інтернет-користувачами. Народний депутат у законопроекті №3020 запропонував створити у Верховній Раді тимчасову слідчу комісію, яка має вивчити загрозу, що випливає з програм Tempora і Prism (їх, як стверджує екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, використовують спецслужби Великобританії і США).
Дбають опозиційні депутати і про здоров\'я українців. Тому три народних обранці - Микола Томенко ("Батьківщина"), Артур Палатний (УДАР) і Михайло Блавацький ("Свобода") - зареєстрували у Верховній Раді законопроект про зниження ввізного мита з 20% до 2,7% на... шкіряні та надувні м\'ячі.
Представник "Батьківщини" Сергій Терьохін не забуває про свята. У квітні нинішнього року він вніс до Верховної Ради законопроект про свято "Покраща", а у серпні запропонував на законодавчому рівні закріпити за вчителями право не виходити на роботу 1 вересня, якщо День знань випадає на вихідний.
Позафракційний депутат Валерій Мошенський взяв на озброєння нові технології. У законопроекті 2604а він пропонує дахи всіх тимчасових торгових точок (ларків, кіосків і т.д.) обладнати сонячними батареями.
Представники "Батьківщини" Людмила Денисова й Андрій Сенченко вважають за необхідне ввести кримінальну відповідальність за "політичне сутенерство" і "залучення до політичної проституції" (законопроект 2302а).
А група народних депутатів - Михайло Опанащенко (Партія регіонів), Ольга Михайленко (КПУ) і Федір Негой (УДАР) стали на захист природних явищ. Законопроектом 3041 вони хочуть заборонити розганяти хмари або робити будь-які дії стосовно впливу на погоду з господарськими цілями.

 


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

510

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

356

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

217

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

215

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

210

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...