Соціальну електронну карту Міністерству соцполітики допоможуть розробляти вінничани

Наталя Королевська, міністр соціальної політики і куратор Вінницької області, 19 вересня у Вінниці відвідала центр професійної реабілітації інвалідів "Поділля", поспілкувалась із журналістами та відкрила Всеукраїнську нараду "Впровадження роботи прозорих офісів у системі соціальної сфери та пенсійного забезпечення України". Крім того, на нараді кураторка Вінниччини презентувала загальноукраїнський проект "Національна картка", який передбачає об\'єднання на одній електронній картці усієї основної інформації про її власника: вік, місце проживання та реєстрації, потреби і права на отримання тих чи інших соціальних пільг або допомоги. А поки ж у Міністерстві соцполітики планують добитися того, щоб за довідками люди не вистоювали у чергах, а соціальну допомогу могли отримати просто пред\'явивши паспорт.
Вінниччина -
знову пілотна
Вінницька область може стати першим регіоном, де реалізують перший пілотний проект в Україні щодо створення соціального підприємства. Про це Наталя Королевська говорила у Вінницькому міжрегіональному центрі професійної реабілітації інвалідів "Поділля".
- Це австрійський досвід: людина отримала професію, відразу ж працює на підприємстві, а отже й отримує практичний досвід. А за цей час служба зайнятості знаходить для цієї людини місце працевлаштування, - каже Наталя Королевська. - Зважаючи на те, що в області ми завжди відчуваємо підтримку, і в соціальній сфері тут здійснюється чималий об\'єм роботи, маємо всі підстави сподіватися, що цей проект буде реалізований.
Засловами міністра, нині лише 55% вихованців центру отримують роботу по завершенню навчання. Мета - підвищити цей показник хоча б до 80%.
- Упевнена, що протягом наступного року на базі цього центру ми наблизимось до визначеного показника, - говорить Наталя Королевська.
Її впевненість поділяє й губернатор Вінницької області Іван Мовчан.
- Найближчим часом ми оперативно відпрацюємо усю необхідну методологію для створення такого центру і обов\'язково втілимо це в життя, - пообіцяв губернатор.
Допомога - за паспортом
Спілкуючись із журналістами, Наталя Королевська окреслила основні завдання, які нині стоять перед міністерством та його структурами на місцях.
- Маємо створити таку модель надання соціальних послуг, щоб людина в один дотик, в одному місці, за один візит могла вирішити максимальну кількість питань, пов\'язаних із соціальною допомогою і підтримкою, - говорить Наталя Королевська.
При цьому вона звернула увагу на цінність досвіду, який напрацьований у вінницьких "прозорих офісах".
- Той досвід, який напрацьований на Вінниччині як у пілотному регіоні, дуже корисний і буде впроваджуватись у всій країні, - запевнила міністр.
Другий напрямок соціальної роботи, про який згадала київська гостя, стосувався спрощення процедури надання соціальної допомоги і послуг, а також підвищення їх якості.
- Говорячи про спрощення, я маю на увазі, що людина повинна прийти у центр надання послуг і отримати будь-яку допомогу - субсидію чи пільгу, просто показавши паспорт, - пояснює Наталя Королевська.
За її словами, до кінця наступного року такий механізм вже діятиме при видачі житлових субсидій, допомозі малозабезпеченим сім\'ям та при народженні дитини.
В основі -
вінницький досвід
"Національну картку", про яку говорила міністр і яка уже затверджена Урядом, Міністерству соцполітики допоможе розробляти Вінниця.
- Медичну електронну картку ми вже запускаємо. Щодо картки національного проекту, ми домовились, що об\'єднуємо можливості наших ІТ-спеціалістів, Міністерства соцполітики і спробуємо зробити єдиний продукт, - розповів мер Вінниці Володимир Гройсман. - Тому що ми сьогодні серйозно займаємося впровадженням муніципальної картки вінничанина, шукаємо під це ресурс. І якщо держава виділить якусь частину ресурсу, це буде надзвичайно позитивно.
За словами Володимира Гройсмана, муніципальну картку вінничанина розробляють на базі єдиного проїзного квитка для транспорту (ще одна новація Вінниці. - Ред.).
- Організаційні роботи нам вдасться виконати до 2014 року, при умові ритмічного фінансування, - уточнює мер Вінниці. - Зараз ми з міністерством відпрацьовуємо дві речі. Це - сама система: якою вона буде. Єдина позиція: якою може бути участь міністерства у фінансуванні цього проекту, зокрема, у Вінниці.
Щоправда, про ці плани вінницький мер розповідає з певною обмовкою. Мовляв, готові і напрацьованим у Вінниці досвідом з державою ділитися, і допомагати. От тільки і розуміння у відповідь було б не зайвим.
- Дуже шкода було б, якщо ми щось зробили, запустили, випробували, воно працює (наприклад, електронна медична картка)… І потім змінювати її під якийсь інший інформаційний продукт, а наші напрацювання у цьому зводяться на нуль, - пояснює мер.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1014

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

441

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

378

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

340

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

298

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...