Тепер у Вінниці мешканці багатоповерхівок можуть відмовлятися від послуг ЖЕКів

" Бо якщо раніше вибирати виконавця робіт мали право тільки ті будинки, де створено ОСББ, то тепер і без об\'єднання мешканці можуть відмовитися від послуг ЖЕКу і взятися вести господарство самі.
У департаменті житлового господарства Вінницької міської ради пояснюють, що не можна буде відмовитися лише від обслуговування ліфтів і ліквідації аварійних ситуацій.
- На одному із засідань виконавчим комітетом встановлено порядок відмови мешканців багатоквартирних житлових будинків від тих чи інших послуг, які тепер надаються ЖЕКами. Це пов\'язано з тим, що ми маємо досить багато звернень і пропозицій, від мешканців батоповерхівок, від старших у будинках, що прибирання у під\'їздах чи прибудинкових територіях вони бажають здійснювати самі, - пояснив директор департаменту житлового господарства міськради Сергій Кушнір.
Департамент житлового господарства спільно із Асоціацією старших у будинку розробили порядок, за яким мешканці можуть відмовитися від послуг ЖЕКу. Але рішення таке мають ухвалити на загальних зборах.
- Процедура відмови досить проста, - каже Сергій Кушнір. - Якщо є бажання мешканців, вони звертаються до старшого у будинку, він організовує збори, на які запрошує ЖЕК, Асоціацію старших у будинку і представника департаменту житлового господарства. ЖЕК обов\'язково має повідомити мешканців про стан будинку, щоб вони чітко розуміли, з якими проблемами мають зіткнутися і мати повне розуміння, чи готові взяти на себе таку відповідальність. Вирішується все голосуванням, і якщо 51% мешканців погоджується на нові умови, то збори пройшли позитивно. Оформляється протокол з підписами мешканців, які проголосували "за" і "проти". Протоколи по одному екземплярі передаються в ЖЕК, департамент і старшому у будинку.
Водночас, як зазначив директор департаменту житлового господарства Сергій Кушнір, якщо на територіях будинків, які відмовилися від послуг ЖЕКів, не буде порядку, то муніципальна поліція штрафуватиме… ЖЕКи. Розмір штрафу буде включено у квартплату на той будинок, який отримав штраф через невиконання роботи.
- Бажань і заяв від мешканців міста є багато, але поки що все в процесі підготовки, і жоден будинок не відмовився від послуг ЖЕКів, - сказав Сергій Кушнір. - Мешканці, які спробують свої сили і зрозуміють, що не впораються, завжди зможуть повернутися до старої схеми обслуговування, коли всі послуги надає ЖЕК.

 

Довідка "Міста":
Мешканці, які хочуть спробувати нову систему обслуговування, за детальною інформацією можуть звернутися у департамент житлового господарства - 59-53-01. За консультацією також можна звертатись до Асоціації старших у будинках - 56-28-64.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1012

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

439

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

376

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

338

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

297

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...