Зразкові садиби-2013: Щорса, 22-а і Чайковського, 6

Доглянуте подвір\'я, охайні квітники, затишна оселя і, власне, оригінальний простір, облаштований своїми руками - усе це не полінувалися зробити вінничани, які стали переможцями конкурсу "Зразкова садиба-2013". Уже шостий рік поспіль дбайливі господарі мають нагоду за свої старання й працю отримати подарунки.
Цього року на конкурс було подано 162 заявки, серед яких комісія визначила 22 кращих приватних будинки у кожному мікрорайоні. Основними ж переможцями стали дві садиби: по вул. Щорса, 22-А і по вул. Чайковського, 6.
Мешканці першої садиби, що на Старому Місті, свій будинок побудували п\'ять років тому, два роки облагороджували територію.
- Я багато чула про конкурс "Зразкова садиба", думала, що для участі у ньому треба мати якісь особливі заслуги, але, виявляється, що зовсім прості люди можуть подавати заявки. Головне - облаштувати садибу своїми руками. Насправді це не так дорого і важко, як здається, - розповідає Олена Іващук. - Ми не радилися з дизайнерами, все робили самі, брали ідеї з Інтернету. Квіти купували самі, друзі нам дарували.
На подвір\'ї господарі облаштували ставочок, біля нього поставили стіл та столики - тут подружжя любить пити каву і називає це місце "зоною для душі". За хатою - невеличкий город. Загальна площа їх садиби - 10 соток.
Господиня Олена Григорівна працює бухгалтером, але завжди встигає поєднувати і роботу, і догляд за садибою.
- Перш за все, робили садибу для себе, для душі, щоб вона була затишною, щоб за парканом залишалася щоденна суєта, - пояснює господиня. - Я бачу велику користь цього конкурсу, адже за останні роки він став для нас прикладом, і ми вирішили: чому б нам усе це не зробити?
Підприємці Лариса і Ігор Бойки, чия садиба на Чайковського теж стала зразковою, також будували свій будиночок з нуля. На місці, де зараз красується їхній будинок, ще чотири роки тому була занедбана нічийна ділянка, куди сусіди зносили непотріб, сухе гілля.
- Два з половиною роки ми шукали підходящу ділянку, та коли знайшли, чесно кажучи, чоловік не вірив, що тут можна щось збудувати, - згадує Лариса Бойко. - Дизайнер нам не допомагав, тільки архітектор, який планував будинок. У нас всього чотири сотки землі, на яких потрібно було все розмістити: і газончик, і клумби, і зону відпочинку.
До слова, подружжя Бойків відмовилося від глухих парканів, натомість обгородили садибу невисокою і "прозорою" огорожею.
- Ніколи не любила закритого простору, він наче нелюдяність символізує, - зізнається Лариса Федорівна. - На нашому газоні під кущиком сидить декоративний ангел, який надсилає повітряні цілунки, а дітки йдуть і теж йому поцілунки посилають. Не хочеться закриватися, хочеться бути ближче до людей.
Яблуні, малина, виноград, ожина, городина - далеко не все, що зуміли виростити у своїй невеличкій садибі зразкові господарі.
- Нас на конкурс подала наша сусідка Анна Іванівна, вона завжди нам допомагає, - розповідає Ігор Борисович.
- Садиби, які визнані зразковими, є чудовим прикладом і стимулом до облаштування власних будинків і присадибних ділянок жителями приватного сектору, - говорить секретар міської ради Сергій Моргунов, вітаючи переможців. - І мова не тільки про окремі будинки. Ви знаєте, що у нас вже більше п\'яти років діє програма, за якою на умовах співфінансування по вулицях приватного сектору прокладаються комунікації, проводиться асфальтування та інші роботи. І приємно, що з кожним роком ми бачимо все більшу активність і зацікавленість самих жителів у цьому.


Ірина МОХАРКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1014

«Надійшла інформація від мешканців Калинівки, що горить склад з порохом!!! За словами очевидців, почали евакуйовувати найближчі села», ...

441

Могилів-Подільська місцева прокуратура Вінницької області встановила факт наявності заборгованості зі сплати орендної плати, який має...

378

9 вересня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка відбулась оперативна нарада щодо резонансної ...

340

Мер Бару оголосив голодування, бо сесія міськради провалила голосування, не підтримавши грантовий проєкт Чотири питання щодо ...

298

З 30 серпня по 9 вересня було викрадено три велосипеди Nextbike (пошкоджені велосипеди - то окрема тема), по всім випадкам відкриті кримінальні...