Лядівський монастир готується до 1000-го Дня народження

За останній місяць результати роботи із відновлення Лядівського монастиря стали особливо помітними завдяки благоустрою території. Тепер, майже за тиждень до святкових заходів, підготовчі роботи тривають ударними темпами.
Паркан будували
сім бригад
Зміни вражають, починаючи з підніжжя монастирської гори. Тут, на березі Дністра, 15 вересня відбудеться головне святкування 1000-річного ювілею. А напередодні, 13 вересня, розпочнеться православний Лядівський ярмарок.
Сьогодні на місці типового сільського пейзажу створюють цивілізовано облагороджену територію.
Нова асфальтова дорога довжиною шість кілометрів прокладена від траси до самого монастиря, асфальтується майданчик для стоянки автобусів і машин. За нею зведена підпірна стінка, що відокремлює територію, що належить монастирю. У перспективі тут буде готель для паломників, кухня, іконна лавка.
З іншого боку від дороги, на місці ярів і байраків, розгорнулася паркова зона: альтанки, лавки, квітники... Це щоб люди могли відпочити комфортно, перед підйомом на круту монастирську гору або після спуску з неї. Тут можна буде і паломників годувати, і заходи місіонерські проводити.
Треба буде
попрацювати…
Лядівський монастир височіє над Дністром на 110 метрах і до нього веде крута дорога. Уздовж більшої її частини вже викладені підпірна стінка і паркан. Зараз ведуться роботи з реставрації старовинного мосту, а трохи вище буде обладнано оглядовий майданчик. До свята планують закінчити якомога більше з початого, та роботи триватимуть і після урочистостей.
З часом дорогу викладуть бруківкою, уздовж неї встановлять ліхтарі, висадять дерева та квіти. Проте дорога до монастиря, хоч і заасфальтована, як і раніше, залишиться пішохідною, і щоб піднятися в святу обитель, все ж треба буде потрудитися.
- Ми не стільки будуємо, скільки відновлюємо. Ось ця стіна старовинна, вона й раніше була, але коли монастир зруйнували, люди розібрали її на свої потреби, - розповідає отець Антоній. - Ще не одне покоління має прожити, щоб щось змінилося у свідомості людей. Хоча вже сьогодні багато людей нам допомагають.
А відродження Лядівського монастиря, безумовно, не закінчується святкуванням його 1000-річчя - це тільки етап. І добре, що до свята не всі роботи будуть закінчені. Люди побачать, як тут було ще зовсім недавно, і що за краса створюється.
Настоятель каже, що потрібно зробити побільше фотографій, бо потім про колишню недоглянутість неможливо буде здогадатися.
Чудово все виходить
У самому монастирі теж зміни, які вражають ще більше, ніж благоустрій підходів і під\'їздів до нього. Побудовано нову дзвіницю на місці підірваної у 1938 році. На ній встановлено 10 дзвонів. Найбільший - 100-пудовий, кошти на його виготовлення збирали "всім світом", а це більш ніж 40 тисяч доларів. На третьому поверсі дзвіниці буде храм на честь апостолів Петра і Павла.
Добудована друга частина братського корпусу з храмом Божої Матері "Відрада і Втіха". Майданчик біля корпусу викладено бруківкою, що створює враження урочистості.
Джерело преподобного Антонія Печерського та купальня при ньому мають майже закінчений вигляд і вражають красою та вишуканістю роботи - суворі легкі форми, кам\'яна черепиця, різьблені барельєфи...
На думку виконавців, при таких умовах роботи, швидкість будівництва нормальна.
- Це монастир, а монастирі швидко не будуються, - говорить бригадир Валерій. - А по якості й красі - чудово все виходить.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

565

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

485

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

444

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

426

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

411

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...