Вінниця поділилася зі світом своїм досвідом

Вінниця поділилася зі світом своїм досвідом

Більше 50 представників різних міжнародних інституцій із семи країн та багатьох міст обласного значення України приїхали до Вінниці, щоб узяти участь у Міжнародній конференції. Вона була присвячена розвитку територіальних громад і стратегічному плануванню на місцевому рівні.
Тиждень тому депутати Вінницької міськради затвердили Стратегію розвитку "Вінниця 2020". І саме напередодні ювілейного Дня міста у Вінниці проводилась Міжнародна конференція "Процес стратегічного планування на місцевому рівні", де наше місто ділилось напрацюваннями та знайомилось із кращими практиками цього напрямку.
"Потрібно починати з себе..."
- Ухвалення Стратегії розвитку міста напередодні 650-річниці від дня першої письмової згадки про Вінницю є досить символічним, - сказав секретар міськради Сергій Моргунов. - Шануючи історію і сьогодення, завдяки цій стратегії, ми визначаємо шлях для майбутнього розвитку територіальної громади. Стратегія по суті є угодою між владою і громадою щодо майбутнього розвитку і території, і суспільства.
Радник Президента України Марина Ставнійчук згадала, що саме Вінницю цьогоріч визнано найкомфортнішим містом для проживання.
- Вінниця є дійсно європейським містом, - каже Марина Ставнійчук. - Європейське місто - це місто, яке, з одного боку, орієнтується на високі стандарти якості життя, високий рівень надання послуг і розвитку життєдіяльності міста, а з іншого - сама діяльність органів місцевого самоврядування, на наш погляд, і це дійсно відповідає реальності у Вінниці, має бути орієнтована на той розвиток, який є сьогодні у європейських сучасних містах.
А представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Оксана Анфілова підкреслила, що велика увага відомства приділяється розвитку співробітництва щодо залучення коштів міжнародних фінансових організацій на реалізацію різних проектів і в цьому, звичайно, повинна бути активність та ініціатива знизу. Вінниччина є ж одним з найактивніших регіонів, який бере участь у таких проектах.
- Зверніть увагу, як змінюється місто, як Вінниця реалізує принцип: "Необхідно розпочати із себе", згуртуватись, обмінятися досвідом та віднайти краще і врешті змінити життя на краще, - звернулась Оксана Анфілова до учасників конференції.
"Досягнення не робляться самі собою..."
- Я вчора приїхав до Вінниці і мене приємно вразило, що місто дуже чисте та гарно освітлене, - відзначив директор місії USAID в Україні Джед Бартон. - Все це говорить про гарне управління містом, бо такі досягнення не робляться самі собою. Потрібно, щоб разом з адміністрацією міста працювала і сама громада. Ви повинні гордитися тим, що місто багато чого вже досягло, але зі Стратегією, я переконаний, ви досягнете ще більшого.
Вінниця давно співпрацює і з Швейцарським бюро співробітництва, зокрема, в напрямку енергозоощадження, і є одним із перших міст України, де розпочали впроваджувати європейський енергоефективний підхід. А швейцарські трамваї є сьогодні взагалі родзинкою міста.
- Переконані, що високого рівня розвитку можна досягти саме на місцевому рівні, адже місцеві органи влади найбільш наближені до людей і до їх проблем, тому Стратегія дуже важлива для повсякденної роботи, - каже директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Белтрані. - Як донорська організація, ми переконані, що наше співробітництво дасть прекрасний результат для городян і стабільний розвиток міста, а це є суттю Стратегії.
Шість років тому Вінниця отримала нагороду в конкурсі кращих практик Ради Європи в номінації "Ефективне управління та якісні послуги".
- Наразі є багато адміністративних бар\'єрів, які не дають змогу розв’язувати проблеми місцевого рівня, - каже заступник голови представництва Ради Європи в Україні Олена Литвиненко. - Внаслідок довгих років централізованого управління місцева влада все ще має лімітовані можливості для того, щоб ефективно управляти місцевими бюджетами, покращувати якість публічних послуг, запроваджувати новаторські підходи. Децентралізація - це процес тривалий, але разом з тим потрібні рушійні сили і саме міста, громади цих міст і є носіями змін. В умовах обмеженості ресурсів особливого значення набуває стратегічне планування, яке передбачає дієву взаємодію влади і громади, ефективне планування і використання місцевих ресурсів. Нам приємно констатувати, що місто Вінниця дотримується саме таких підходів.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

330

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

304

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

270

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

262

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

261

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...