Губернатор Іван Мовчан:

Губернатор Іван Мовчан:

Дитячий садок - це не просто місце, де батьки залишають дитину, коли йдуть на роботу. Навряд чи нині можна говорити про те, що в дитячому садку вони просто "граються". Власне, дитячим садком він офіційно давно не називається. Тепер це дошкільний навчальний заклад. У дитсадку, як і в школі, діти навчаються. Просто методи навчання відповідають вікові дитини. Дошкільний навчальний заклад - повноцінна ланка освітньої системи. Тому увага до дитячих садків - цілком доросла. А їх діяльність - на особливому контролі обласної влади. На цьому наголошує голова обласної державної адміністрації Іван Мовчан.
 - Іване Михайловичу, який стан справ у розвитку дошкільної освіти на Вінниччині сьогодні?
- Я хочу наголосити на тому, що однією із вагомих соціальних ініціатив Президента України є розвиток саме дошкільної освіти. Освітня галузь - серед пріоритетів діяльності обласної влади. Наше завдання - забезпечити дітям доступ до якісної освіти. У тому числі й дошкільної. Сучасний світ дуже динамічний. І дитина, яка не отримала нормальної дошкільної освіти, у першому класі почуватиметься некомфортно. Крім того, дитина, яка спілкувалася переважно з мамою чи з бабусею, але не ходила в дитсадок, не має досвіду перебування в колективі. Звичайно, всі тонкощі ситуації краще обговорювати з педагогами і психологами. А завдання влади - створити умови для навчання і виховання дітей.
1 вересня на Вінниччині відновили роботу 16 дитячих садків, які раніше були закриті. Деякі школи реорганізовані у навчально-виховні комплекси: "школа - сад". Цього року обласна влада зобов\'язалась додатково створити у дитсадках області 1 700 місць. Думаю, до кінця року ми це виконаємо.
 - Чи виправдане створення комплексів "школа - дитячий садок"? Чи варто об\'єднувати ці два заклади під одним дахом?
 - Є різні думки з цього приводу. Але ми виходимо з наших можливостей, тобто стараємося не просто заощадити бюджетні кошти, а використати їх з максимальною ефективністю і при цьому принести користь громаді. Ми переконані, що створення НВК - це оптимальний і доцільний шлях, аби максимально охопити всіх дітей дошкільною освітою, такою є позиція глави держави. У багатьох селах дитсадків не було по 20 років. Багато дітей приходили у перший клас неготовими до навчання, що значно ускладнювало їх подальше опанування шкільними предметами. Школа ж у селі була, але кількість учнів у ній щороку зменшувалася, тому оптимальний вихід - у вільних приміщеннях організувати роботу дошкільних груп. Кількість робочих місць при цьому, як правило, зберігається, а іноді й зростає. Вважаю, що це цілком універсальний підхід.
 - Скільки таких комплексів діє в області?
 - У минулому навчальному році функціонувало 88 навчально-виховних комплексів. До кінця року їх буде на 30 більше.
 - Чи допоможе це ліквідувати в області чергу у дитячі садки?
 - Так, проблему черг у дитячі садки області практично ліквідовано. Залишається вона тільки у містах Вінниця та Жмеринка. Але це питання перебуває на контролі місцевої і обласної влади. Так, у Жмеринці вивчаються можливості створення додаткових дошкільних груп. Поступово розв’язується проблема й у Вінниці. Останнім часом в обласному центрі створено 1200 місць у дитсадках. Йдеться і про відновлення роботи дитсадків, і про створення додаткових груп. Нині у ході реорганізації кількох шкіл вивільняється приміщення колишнього дитсадка, в якому багато років навчалися учні початкових класів школи № 1. Там, щоправда, складна ситуація. На мою думку, якби не фактор політичного піару певних осіб, все було б набагато простіше. Але це вже тема іншої розмови.
 - Деякі дитячі садки в області будуються "з нуля". Давно такого не було…
 - Так, це є беззаперечний факт. Нові дошкільні заклади будуються у селі Дорошівка Ямпільського району, у селищі Крижопіль, у селі Сутиски Тиврівського району, у селі Широка Гребля Хмільницького району, у селищі Шпиків Тульчинського району, у місті Бершадь. Звичайно, це вимагає чималих коштів. Однак це стало можливим, завдячуючи впровадженню в області програми державно-приватного партнерства. Вона дозволила залучити тільки цього року у соціальну сферу області понад 150 мільйонів гривень. Значна частина цих коштів - у відбудованих і відремонтованих дошкільних закладах.
 Я хочу скористатися нагодою і подякувати всім, хто допомагав і допомагає нині у цій справі коштами, будівельними матеріалами, транспортом, робочою силою.
 Відновлення і створення дитячих садків - це інвестиція у майбутнє нашої громади. Я радий, що влада знаходить підтримку бізнесу у цій важливій справі.


Ольга ГУСАККоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

523

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

461

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

419

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

400

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

385

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...