Благодійність за бюджетний рахунок

Народні депутати в переважній більшості не посоромилися взяти з бюджету по 34, 85 тис. грн. на оздоровлення. Відмовилися від цих грошей лише 20 нардепів, а ще 37 - відразу перевели цю матеріальну допомогу до благодійних фондів. Всі інші 393 парламентарі вирішили, що відмовлятися від доплат до відпускних не варто.
У списках тих, хто відмовився, одразу ж "засвітилися" два відомих вінничанина: Володимир Продивус, який передав гроші на благодійність, та Петро Порошенко - він ці кошти перерахував у власний благодійний фонд. Але "Місто" з\'ясувало, що список вінницьких депутатів-благодійників набагато ширший.
Так, наприклад, народний депутат Оксана Калетник гроші на оздоровлення хоч і взяла, але перерахувала все на рахунок Української православної церкви святого Миколая, щоб діти відпочили в дитячому таборі "Лядівські вогні". Цього року там відпочивали діти-сироти і діти із малозабезпечених сімей Вінниці, Ямпільського, Чечельницького, Піщанського, Могилів-Подільського, Крижопільського районів, повідомили в прес-службі народного депутата.
- Якщо народний депутат відмовляється від грошей на оздоровлення, то вони повертаються до бюджету Верховної Ради. І ні суспільство, ні народні депутати не знають, як їх далі розподілять, - пояснила Оксана Калетник. - Тому я вирішила ці гроші витратити на благодійність. Відповідну заяву в апарат Верховної Ради написала ще в червні.
У прес-службі народного депутата Григорія Заболотного повідомили, що кошти на оздоровлення та інші депутатські виплати були роздані на прийомах в усіх районах 17 округу.
- Це обов\'язково буде висвітлено в пресі: яким та в якому розмірі громадянам і установам надали матеріальну допомогу, - обіцяють у прес-службі нардепа. - На сьогодні із коштів на оздоровлення залишилося 11, 6 тис. грн. Вони будуть використані на найближчому прийомі громадян 8 вересня у Теплицькому районі.
- Кошти на оздоровлення я використав на надання адресної матеріальної допомоги виборцям 15-го округу, - звітує народний депутат і екс-губернатор Вінниччини Микола Джига.
При цьому колишній губернатор Вінницької області "Місту" чітко розписав: яким установам, яким родинам і з якого села скільки було надано матеріальної допомоги і на що саме. У переліку: проведення газу, надання допомоги родині інваліда, придбання ліків, придбання телевізорів для багатодітних родин, організація екскурсії для дітей-сиріт Чернівецького району до Умані, надання допомоги Тульчинському спеціалізованому будинку дитини з ураженнями ЦНС і придбання мультимедійної системи для Шаргородської школи №1.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

212

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

188

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

181

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

178

В амбулаторії Калинівського міського центру первинної медико-санітарної допомоги 5 листопада помер 67-річний пацієнт. Подробиці ...

170

У Вінниці 7 листопада близько 10.45 у по вулиці Князів Коріатовичів в під'їзді будинку невідомий чоловік учинив розпусні дії відносно ...