На відстані 250 метрів біля набережної хочуть заборонити продаж алкоголю

Долю продажу алкоголю неподалік набережної "Рошен" обговорювали на громадських слуханнях, що відбулись у четвер, 29 серпня. Планується встановити обмеження на продаж спиртного у 250-метровій зоні від фонтана. Проект, ідея якого виникла на одному з засідань виконкому, презентував начальник відділу молоді та туризму Вінницької міськради Руслан Анфілов.
- Ми почали аналізувати, звідки на набережній "Рошен" з\'являються люди у нетверезому стані, адже на самій набережній алкоголь не вживають, а його продаж заборонений, - пояснив Руслан Анфілов. - Стало зрозуміло, що процес іде з навколишніх місць, де організувалась стихійна торгівля алкогольними і слабоалкогольними напоями. Починаючи від вулиці Островського, є велика кількість магазинчиків і кіосків, які спеціалізуються саме на продажу алкогольних і слабоалкогольних напоїв. Звісно, кожна людина сама вирішує: пити чи не пити. Але якщо людина хоче випити пляшку пива, вона може зробити це в іншому місці, а не на набережній. Ініціатива була висловлена ще два місяці тому. Ми спеціально не ухвалювали цього рішення раніше, щоб ті підприємці, які сьогодні працюють, могли спокійно допрацювати до кінця сезону.
За словами Руслана Анфілова, у міської ради немає наміру заборонити взагалі продаж алкоголю на цій території.
- Якщо у закладу є статус ресторана, у нього є відповідна ліцензія на продаж алкогольних напоїв, є обмежена зона, де дозволяється вживати алкогольні напої, офіціанти і охорона, що зможуть контролювати у якому стані перебувають люди - він функціонувати буде, - пояснив чиновник. - Підприємець, котрий хоче здійснювати продаж слабоалкогольних напоїв, повинен звернутись зі своїм проектом до міської ради.
Присутній на громадських слуханнях представник міліції пояснив, що наразі врегулювати проблему розпиття алкоголю на набережній практично неможливо.
- Так, згідно із законодавством розпиття спиртних і слабоалкогольних напоїв у громадських місцях заборонено, - каже Олександр Куценко, заступник начальника першого відділу міліції Вінницького міського управління міліції. - Проте виконати сьогодні цю норму на набережній ми не можемо. Більшість закладів, що продають спиртні напої навіть не мають місць, де ці напої, мають вживатись. Тому, коли людям робиш зауваження, вони запитують: "А де ж його пити?". Близько третьої частини населення, що відпочиває на набережній, розпивають пиво у відкритій тарі або у пляшках. Тож складати протоколи на тисячу осіб - теж нереально. Тому і стало питання: вирішити проблему централізовано. Якщо ж зараз обмежити продаж спиртного поблизу набережної, ми забезпечимо, щоб його не розпивали особи, які купують його у інших місцях.
Підтримав ініціативу заборонити продаж алкоголю у 250-метровій зоні від фонтана і лікар-нарколог, присутній на громадських слуханнях.
- Прикрою є тенденція, що до нас "швидкі допомоги" почали доставляти молодих людей, які вживають спиртні напої на вулиці, у громадських місцях, не в змозі проконтролювати стан сп\'яніння, - каже Гліб Головатий, лікар-нарколог Вінницького наркологічного диспансеру. - Спостерігаючи протягом свого життя, як змінюється наше місто, мені хочеться, щоб воно змінювалось тільки на краще. Право вибору - бути тверезою чи нетверезою людиною - залишається за кожним, але на право залишатися людиною - можна вплинути.
Підтримали ініціативу майже одноголосно. Із 97 осіб, які були присутні на слуханнях, лише один утримався. 96 - проголосували "за". Остаточне ж рішення щодо заборони продажу алкоголю у 250-метрові зоні від фонтана ухвалюватиме у вересні виконком Вінницької міської ради.


Анастасія ОЛЕХНОВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

326

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

285

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

279

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

275

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...