Хімічна зброя у Сирії вбила сотні людей

Хімічна зброя у Сирії вбила сотні людей

На Заході відкрито заговорили про можливість втручання в сирійський конфлікт.
Так, МЗС Великобританії заявляє про можливість іноземного втручання в сирійський конфлікт без одностайної підтримки всіх членів РБ ООН, повідомляє Reuters з посиланням на міністра закордонних справ країни Вільяма Хейга. А ВМС США вже почали стягувати сили в район Сирії.
За словами Хейга, США та їх союзники повинні показати, що світова громадськість не може залишатися байдужою по відношенню до "безкарного" застосування хімічної зброї проти населення Сирії.
Чергове загострення ситуації в Сирії сталося 21 серпня, коли ряд ЗМІ повідомив про масштабне застосування військами сирійського уряду хімічної зброї у передмісті Дамаска. Жертвами атаки стали, за попередніми даними, більш ніж 600 людей. Коаліція національної опозиції Сирії стверджує, що число жертв може сягати 1300 людей. Влада і військове командування, в свою чергу, заперечують цю інформацію, кажуть: відео сфальшоване, а усе це - провокації з боку опозиціонерів. Тим не менш, відео, поширене спершу арабським телеканалом і яке уже до кінця для облетіло усі випуски телевізійних новин, сколихнуло світ. На ньому - сотні мертвих людей, в тому числі і діти, страх і розпач дорослих.
ООН вимагає негайного розслідування
Рада Безпеки ООН закликала провести негайне і об\'єктивне розслідування повідомлень про використання хімічної зброї в передмісті Дамаска, однак не прийняла заяви до сирійської влади допустити до місця можливої атаки інспекторів ООН, які саме перебувають у Сирії. Як пише ВВС, на екстреному засіданні Ради Безпеки було представлено проект заяви з рішучою вимогою дати інспекторам ООН необмежений доступ до оазису Гута, що розташований на схід від Дамаска. Проте Росія і Китай заблокували ухвалення цієї заяви.
- Члени Ради Безпеки розділяють серйозне занепокоєння з приводу цих повідомлень і наполягають на тому, що в ситуацію повинна бути внесена ясність, - повідомила журналістам після засідання, що пройшло за закритими дверима, посол Аргентини при ООН Марія Христина Персеваль.
Минулої неділі, якраз напередодні інциденту, до Сирії прибула група інспекторів ООН, яка має розслідувати кілька епізодів, в ході яких могло бути застосовано хімічну зброю. І повстанці, і урядові сили регулярно виступають з такими звинуваченнями на адресу один одного. Останній такий випадок стався у Сирії у березні цього року.
35 країн-членів ООН - в їх числі Британія, Франція і США - звернулися до глави місії інспекторів Аке Селстрему з листом, в якому міститься прохання якомога швидше зайнятися розслідуванням події у Гуті.
Питання є,
відповідей поки немає
Сирійські опозиціонери наполягають, що хімічна зброя насправді була застосована і зроблено це було саме урядовими військами. Список жертв, серед яких жінки і діти, уже з\'явився у декількох медичних центрах регіону, повідомляє Figaro з посиланням на медсестру Байан Бакар, яка працює у клініці містечка Дума, у передмісті Дамаска.
Лікар Газван Бвідані, лікуючий постраждалих, заявив Бі-бі-сі, що головний симптом, особливо серед дітей, - задуха, а також сильне слиновиділення і розмитий зір. На фотографіях і відеозаписах, що з\'явилися в Youtube, видно людей, яким надають медичну допомогу в тимчасовому шпиталі. Багато хто з них, у тому числі діти, б\'ються в конвульсіях, інші лежать нерухомо і, видно, що вони відчувають труднощі з диханням. При цьому видимих тілесних ушкоджень у них не спостерігається.
Втім, отримати незалежне підтвердження кількості жертв у Гуті і причин їх смерті не представляється можливим. У передмістях Дамаска ведуться бомбардування, що спричиняє численні жертви. Та й події на околицях Дамаска залишають більше питань, ніж відповідей, зазначає оглядач Бі-бі-сі по Близькому Сходу Джеремі Боуен. Запитань багато, і одне з них: навіщо сирійській владі використовувати хімічну зброю, коли в країні саме перебувають інспектори ООН, а військові і без того домоглися помітних успіхів у районі Дамаска?
Деякі скажуть, що відеозаписи сфабриковані, проте зробити це було б складно, пише ББС. Ще до засідання Ради Безпеки ООН розслідувати повідомлення про хімічну атаку під Дамаском вимагали Сполучені Штати і Євросоюз. Якщо ці повідомлення підтвердяться, це означатиме "шокуючу ескалацію у використанні хімічної зброї в Сирії", заявив британський міністр закордонних справ Вільям Хейг.
У свою чергу міністр іноземних справ Франції Лоран Фабіус заявив в інтерв\'ю телеканалу BFM-TV: якщо інформація про хімічну атаку знайде підтвердження, то Франція виступить за застосування сили у Сирії. Міністр зазначив, що мова йде про сухопутні війська.

 

Що пишуть про події у Сирії за кордоном

 

La Stampa, Італія
Сирія, тривога 007 "Країна перетворюється на тренувальний майданчик для терористів"
Західні розвідки стверджують: Сирія перетворюється на новий Афганістан, а ісламські бойовики повернуться до Європи, щоб здійснювати теракти. Терористична хвиля, породжена внутрішнім конфліктом, здатна накрити Європу, включаючи Італію. Цей сценарій викликає велику тривогу, стверджують західні розвідслужби, відтоді, як режим Асада перехопив ініціативу у громадянській війні, яка триває майже два роки. За цей період до країни прибули різні повстанці. Сирія "стала новим кордоном антагонізму", як кажуть аналітики. Колись люди, в яких накопичився гнів, виступали проти G8 або СОТ, але тепер боротьба за майбутнє Близького Сходу приваблює значно більше. З Італії, а також з Бельгії, Голландії, Данії до Сирії прибули численні добровольці, здебільшого арабського походження. Спецслужби могли б їх перехопити, але до пори головною політикою було дозволити їм пройти, оскільки вони служили поваленню режиму, а зброї в той час їм надходило досить мало.
Звичайно, Асад втратив будь-яку легітимність, як сказав американський президент Обама, але сирійська головоломка все ще очікує рішення.
Foreign Policy, США
Нова "бомба з годинниковим механізмом" для Європи
До тисячі європейців, бійців нерегулярних формувань, беруть участь у громадянській війні в Сирії, щоб допомогти повстанцям повалити Асада. Вони їдуть з передмість Парижа, лондонського Іст-Енду, німецьких міст на річці Фульда і навіть з маленьких містечок Ірландії. Міністри цих держав говорять, що схвалюють повалення Асада. Але ці самі чиновники одночасно роблять все від них залежне, щоб зупинити цих бійців - або, як мінімум, розробити нові закони для криміналізації їх дій. Причина - страх, що ці нерегулярні бійці одного разу повернуться до Європи, освоївши ремесло міжнародного тероризму. Так, у Бельгії у квітні в один день було проведено 48 обшуків у ймовірних вербувальників-джихадистів.
- Це бомба з годинниковим механізмом, і вона вже цокає, - сказав в інтерв\'ю Мануель Валльс, міністр внутрішніх справ Франції.
За його словами, в Сирії воюють більше 600 європейців, в тому числі 140 громадян Франції. Розвідки Європи, США і Туреччини намагаються відстежити конкретних осіб, які намагаються потрапити до Сирії з Туреччини, куди громадяни багатьох європейських країн в\'їжджають без віз.
Європейські країни по-різному оцінюють загрозу від повернення джихадистів з Сирії. Нідерланди назвали це однією з головних міжнародних загроз для своєї безпеки. У Бельгії влада створила загальнонаціональну робочу групу, мета якої - розробити заходи щодо запобігання розповсюдженню екстремістських і расистських ідей. У Франції готується закон про криміналізацію зв\'язків з терористичними організаціями.
 

 

До речі
У середині травня цього року ветеран української розвідки Сергій Розумовський звернувся із відеозверненням про формування російсько-українського добровольчого корпусу, який би поїхав на війну у Сирію. За словами Сергія Розумовського, воювати вони планували на боці урядових військ, проти повстанців. І, як запевнив ветеран розвідки, у його добровольчий корпус уже записались кілька тисяч людей з Росії, Білорусі і навіть Молдови. А от співвітчизники Розумовського, українці, "поки реагують важко".
Чи був сформований цей корпус, чи усе завершилось відеозверненням - повідомлень не надходило.

 

 

6 найстрашніших випадків застосування хімічної зброї в історії
1. Перша світова війна
22 квітня 1915-го року Німеччина застосувала хлор недалеко від міста Іпр у Бельгії. В результаті цієї атаки важке отруєння отримали 15 000 людей, з яких 5000 загинули. Через місяць німці повторили атаку на Східному фронті, на цей раз отруїлися газом 9000 солдатів, 1200 померло на полі бою.
2. Японія проти Китаю
Під час Другої світової війни Японія багато разів застосовувала хімічну зброю під час конфлікту з Китаєм. Вперше хімікати були використані Японією під час бомбардування китайського міста Воцюй - на землю було скинуто близько 1000 авіабомб. Пізніше японці підірвали 2500 хімічних снарядів в ході битви під Дінсяном. Всього від отруєння хімікатами загинуло понад 50 000 осіб.
3. Війна США проти В\'єтнаму
Починаючи з 1963-го року, військові США розпилили над В\'єтнамом 72 млн. літрів дефоліантів "Agent Orange", що застосовується для знищення лісів, де ховалися в\'єтнамські партизани, а також безпосередньо при бомбардуванні населених пунктів. Внаслідок хімічних атак загалом постраждали більше 4, 8 млн. людей.
4. Заринова атака в токійському метро
Це, мабуть, найвідоміший теракт в історії, який, на жаль, вдався. Його здійснила неорелігійна японська секта "Аум Сенрікьо". У червні 1994-го року вулицями міста Мацумото проїхала вантажівка, в кузові якої був випаровувач, який підігрівався, а на поверхню випаровувача був нанесений зарин. 200 осіб отруїлись, 7 загинуло.
20 березня 1995-го року в токійське метро спустилися п\'ятеро невідомих, у руках яких були пакети із зарином. Терористи проткнули свої пакети в п\'яти різних вагонах метро. Згідно з офіційними даними, 5000 осіб отримали важке отруєння, з них 12 померли.
5. Теракти під час війни в Іраку
Під час війни в Іраку хімічну зброю застосовували неодноразово. Наприклад, в іракському селі Абу Сайда 16-го травня була підірвана бомба з хлористим газом - 20 осіб загинули і 50 отримали поранення. У березні того ж року в сунітської провінції Анбар терористи підірвали кілька бомб з хлорином - постраждали більше 350 осіб. У 2004-му році американські війська застосували як хімічно-запальну зброю білий фосфор.
6. Теракт в Алеппо, Сирія
19 березня 2013-го року в Сирії в місті Алеппо була застосована ракета, начинена хімікатами. Загинули 16 людей, і ще 100 людей отримали отруєння. У ЗМІ досі немає ніяких повідомлень, яке саме речовина містилася в ракеті.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

524

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

461

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

419

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

400

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

385

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...