Вінницький парад короваїв записали у Книгу рекордів України

Парад короваїв, який пройшов у Вінниці у День Незалежності, потрапив до Книги рекордів України - в категорії "Кондитерські вироби, масові заходи". Представники Книги рекордів нарахували 40 хлібів із райцентрів Вінницької області й інших міст України (Дніпропетровськ, Павлоград). І відтак зафіксували найбільшу кількість короваїв, зібраних під час святкування Дня Незалежності.
Директор департаменту культури Ірини Френкель зазначила, що такий парад короваїв - це знак того, що ми справді єдина країна.
- Коли ми даруємо один одному хліб - це означає вірність і дружбу на довгі часи, - сказала Ірина Френкель. - Ми побачили, що рецептура короваю у різних районах, містах, регіонах - практично однакова. Відрізняються лише малюнки, символи й особливості їх трактування. І саме цей святковий хліб об\'єднує наш народ, додає особливості його традиціям.
Відзнаку про рекорд отримала заступник міського голови Валентина Балицька. Вона наголосила, що усі рекорди, які встановлює наше місто, вінничани досягають разом.
Парад короваїв, як і обіцяли організатори, справді став родзинкою святкування Дня Незалежності. Більшість із короваїв прикрашена колосками і квітами. Хтось намагався здивувати формою, як от пекарі з Ямпільщини. Вони виготовили коровай-кошик. Хтось - спік коровай у три яруси і прикрасив його квітами, колосками пшениці, лебединою парою.
- Мені особисто сподобався коровай з Дніпропетровська, - розповіла вінничанка Наталя. - Він увесь заквітчаний ромашками, волошками... нашими українськими квітами. Не знаю, правда, який він на смак, але ми з сім\'єю сподіваємось, що скуштуємо.
Інша сім\'я - вподобала "лебедину пару", яка декорувала коровай зі Жмеринки.
- Подивіться, як виліплені їх голівки, - милувалася вінничанка Олеся. - Ми обов\'язково коло нього сфотографуємось на згадку.
Нестандартний за формою - досить низький - коровай із Тростянецького району. Зате, як підмітила одна з вінничанок, котра дуже уважно розглядала усі короваї, саме цей хліб мав усі необхідні "атрибути". Були на тростянецькому короваї і колоски, і рушник з хлібом і сіллю. Саме так - хлібом і сіллю - прийнято в Україні зустрічати дорогих гостей.
Розрізали короваї згодом, коли завершилася концертна програма і коли усі бажаючі могли і роздивитися, і намилуватися їх красою, і сфотографуватися на згадку.


Алла ШтельмахКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

112

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

50

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

48

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

45

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

43

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...