Шкільне питання спробували приправити політикою

Шкільне питання спробували приправити політикою

Питання реорганізації трьох шкіл у Вінниці (№1, №10 і №25), яке спричинило невдоволення деяких батьків, 23 серпня розглядалось на сесії Вінницької міської ради. Як і було обіцяно противниками реорганізації, на площі перед міськрадою - мітинг. Утім, він став не стільки протестним, скільки черговою політичною акцією. Бо політичні гасла, стрічки і прапори із партійною символікою "Батьківщини", "Свободи" і КПУ чомусь загнали у куток ту саму шкільну тему, під яку партійці й організували мітинг. Мітингувальники навіть перекривали рух транспорту на Соборній. Щоправда, запопадливо перед цим згорнувши політичні прапори, щоб не спричинити на свої партійні голови невдоволення городян.
Висловити свою незгоду з рішенням про реорганізацію трьох шкіл на сесію міськради прийшла голова ради батьківського комітету школи №25 Лариса Бенедик.
- Питання не стільки в незаконності рішення, скільки у термінах, - сказала Лариса Бенедик. - Якби нам хоча б два місяці часу дали, повірте, реакція була б інакшою, ні батьки, ні їх діти не готові до таких швидких змін. Тепер хапають документи і не знають, куди їм іти. У мене двоє дітей, старша дитина тепер має ходити у школу №10.
Міський голова Володимир Гройсман у відповідь зазначив, що ніхто не зобов\'язує переводити дитину саме у школу №10, обрати можна будь-який навчальний заклад.
- Рішення про реорганізацію було прийнято на початку серпня. У зв\'язку із тим, що у школі №25, порівняно з даними на травень, ще на три класи стало менше, а у вчителів зменшилося навантаження, було вжито ряд заходів, які допоможуть підвищити якість освіти, - пояснив Володимир Гройсман. - Чому ви наперед думаєте, що у новій школі дітям буде некомфортно? Вони переходять разом зі своїми вчителями. А от сьогодні я бачу той психологічний стан дітей, який їм створюють дорослі, привівши на мітинг. Як можна на дітей чіпляти прапорці політичних партій?
Раніше про свою допомогу тим батькам, які виступили проти перерозподілу учнів між трьома школами, пообіцяв депутат міської ради від партії "Свобода" Володимир Базелюк. Утім нічого нового повідомити не зміг. Так само, як і Лариса Бенедик, він звернувся до депутатів не підтримувати рішення.
- Ніхто нікого не запитував, чи погоджуються люди на реорганізацію. Порушуються і права дітей, і Закон "Про освіту", - сказав Володимир Базелюк. - Я розумію, що реорганізація принесе місту великий позитив, але люди проти.
Але проти, як виявилося, не усі. Сюрпризом став виступ перед депутатами В\'ячеслава Заремби, чия дитина відвідує школи №1. Чоловік сказав, що він теж спочатку був проти рішення. Але саме навчання у першу зміну, яким, зокрема, керувалися чиновники, ухвалюючи це рішення, стало там аргументом, яке і переконало батька.
- Старша дитина переходить у п\'ятий клас, менша - у третьому класі. Тож виходить, що вони навчатимуться у різних закладах, що не дуже зручно, - пояснював батько. - Але коли ми дізналися, що дітей переведуть на першу зміну, наша позиція змінилася. Перша школа нас задовольняє в усьому, але наша дитина мала б ходити у третю зміну, на 14.30. І тоді б довелося зустрічати її о дев\'ятій вечора - ми ж мешкаємо на Старому Місті. То нехай краще наша дитина ходить у першу зміну. Дуже хочу, щоб були враховані думки усіх учасників процесу, батьків усіх шкіл, але у три зміни діти навчатися не повинні, бо саме це є порушенням їх прав.
Директор Вінницької школи №10 депутат міської ради Світлана Куца розповіла, що вона зустрічалась із учителями школи №25, і вони підтримують рішення про реорганізацію.
- Ми віддаємо учням школи №25, які переходять у нашу школу, кращі класи і кабінети, - сказала Світлана Куца. - Я особисто зустрічалася з учителями 25-ї школи. Самі діти налаштовані позитивно, їм сподобалося приміщення. Діти самостійно, без батьків і вчителів, приходили, дивились, сказали, що їм класи і школа подобаються. Ви краще подумайте про порушення прав тих дітей, які чекають своєї черги у садочок.
Зрештою, депутати приступили до голосування. Із 38 присутніх на сесії 34 проголосували "за", 4 - не голосували взагалі. Жоден з депутатів проти рішення про реорганізацію шкіл не проголосував. Як пояснюватимуть свою позицію ті депутати, що обіцяли підтримку незгодним батькам, вони не говорять. Цікаво, що на цій сесії розглядься ще одне питання, яке безпосередньо стосується реорганізації шкіл - виділення з міського бюджету 81 тисячі гривень на проїзні, якими мають забезпечити учнів гімназії №1, котрих переводять у школу №25. І за гроші на проїзні проголосували усі 38 присутніх депутатів.
Відтак рішення прийнято: у місті з’явиться нова початкова школа, майже 1000 школярів підуть у І зміну, а за рік у Вінниці буде ще один дитячий садок на 300 місць.

 

що пропонує департамент освіти

Нагадаємо, з першого вересня зміни торкнуться вінницьких шкіл №1, №25, №10. Учнів початкової школи гімназії №1 запропоновано перевести у новий навчальний заклад першого ступеня (1-4-ті класи), який буде створений на базі школи №25. У новоствореному закладі залишаться і початкові класи школи №25. Учнів середніх і старших класів школи №25 запропоновано перевести до школи №10. Разом з учнями на навчання до інших шкіл переходять і їх учителі.
Після таких змін майже тисяча вінницьких школярів зможе навчатися у першу зміну.
Сьогодні початкова школа гімназії №1 розташована у приміщенні колишнього дитячого садочка, який свого часу через ненаповнення віддали гімназії. Після створення у місті нової початкової школи і переведення туди дітей цей садочок вдасться відродити. А там 300 місць для до школяриків. У новій початковій школі навчатимуться 938 дітей. Школа буде спеціалізованою - з поглибленим вивченням іноземних мов.
Гімназія №1 розрахована на 1116 учнів, сьогодні її відвідують 1813 дітей.
Школа №10 розрахована на 1568 учнів, сьогодні її відвідують 623 дитини.
Школа №25 розрахована на 1176 учнів, сьогодні її відвідують 476 дітей.
 

Коментар
Директор міського департаменту освіти Володимир Буняк:
- Перша школа перевантажена. Результат перерозподілу - це те, що майже тисяча школярів буде навчатись у першу зміну, яка більш зручна для всіх. Навантаження вчителів залишається тим самим, вони нічого не втрачають. Після перерозподілу вивільниться дитячий навчальний заклад №19 на 300 місць. Якщо у 2006 році у місті було дев\'ять тисяч дітей, то цього року - 15 тисяч, потреба у відкритті нових садочків очевидна, тим паче у центрі міста є лише два садочки - №13 і №9.


Ірина КупецькаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

1003

Дорожньо-транспортна пригода за участі велосипедиста та автомобіля « Fiat Scudo» сталась 5 листопада у Бершаді. У результаті аварії ...

452

Увечері п’ятого листопада камери ситуаційного центру відеоспостереження Ситуаційного центру зафіксували ДТП із потерпілими на ...

370

Вагому суму в 454,8 мільйонів гривень перерахували платники податків області на модернізацію та реформування української армії впродовж ...

362

Вінницький відділ поліції ГУНП у Вінницькій області встановлює особу невідомого чоловіка, тіло якого знайшли на платформі ...

361

Кандидат технічних наук, доцент кафедри електроніки та наносистем Вінницького національного технічного університету Олена Жагловська...