Краща - для життя, комфортна - для бізнесу

Цього року першу сходинку списку 50 кращих міст для життя займає Вінниця. Такі результати рейтингу, який ось уже сьомий рік складає журнал "Фокус".
За оцінками експертів, у Вінниці порівняно високий приріст населення за рахунок перевищення народжуваності над смертністю. При цьому відтоку населення за рахунок міграції практично немає. Рівень ділової активності теж високий, як наслідок, не галопує рівень безробіття.
У Вінниці середні показники за критеріями екології та вартості нерухомості. Але це не завадило місту обігнати в рейтингу столицю - у Києва за цими показниками результати виявилися гірше.
Друге місце у рейтингу зайняв якраз Київ. Навіть попри найбільший серед українських міст бюджет, великі зарплати, низький рівень безробіття, розвинуту інфраструктуру та інше, столиця все ж не може похвалитися сприятливою екологією. А от нерухомість одна з найдорожчих у країні. Та й злочинність завадила піднятись у рейтингу вище. У 2012 році тут зареєстрували 120,8 злочинів з розрахунку на 10 тис. мешканців.
На третьому місці рейтингу - Івано-Франківськ. Там найнижчий рівень злочинності та високоякісні медпослуги. А за екологією Івано-Франківськ взагалі отримав найвищий бал.
Бізнес росте
Вінниця також піднялася з десятого на шосте місце в списку кращих міст для бізнесу в Україні, якщо вірити рейтингу українського Forbes.
Оглядачі журналу оцінювали міста за п\'ятьма показниками: людському капіталу, купівельній спроможності громадян, інвестиційному клімату, економічній стійкості, а також інфраструктурі.
Експерти називають Вінницю містом, що розвивається. За рік вона піднялася в рейтингу на кілька сходинок. Нині місто є одним з лідерів за темпами зростання середньої зарплати і обсягів реалізації промислової продукції.
Вінниця активно впроваджує різні інновації, що може послужити прикладом не тільки для інших обласних центрів, а й для столиці. Правда, місто все ще залишається інфраструктурно непривабливим - у Вінниці старий аеропорт, мало готелів і торгових площ.
А найпривабливішим містом для ведення бізнесу в Україні вже другий рік поспіль стає Донецьк. Він продовжує благоустроюватися, а наявність в ньому штаб-квартир найбільших роботодавців країни манить хороших фахівців з інших регіонів, включаючи Київ. Таким чином, столиці Донбасу навіть вдалося зупинити спад населення.
Теперішні успіхи рідного міста когось порадували, когось обнадіяли, а хтось їх і розкритикував. Зрештою, як змінюється Вінниця, щодня оцінюють самі вінничани.
Міський голова Володимир Гройсман так прокоментував останні досягнення Вінниці:
- До рейтингів можна ставитися по-різному. Але як на мене, не важливо, яке місце ми посіли. Важливіше, що Вінниця все частіше відбувається як лідер, і що в цьому спостерігається певна системність. Вінницю визнають як лідера по якості місцевого самоуправління, як регіонального центру. І я думаю, що це буде тільки позитивно впливати на подальше майбутнє нашого міста. А якщо комусь хочеться сформувати у вінничан почуття "меншовартості", почуття того, що вони не мають права на високі місця, то я скажу, що зростання позицій нашого міста рік за роком - не заслуга якогось "замовника", а усіх вінничан, які реально з року в рік дбають про рідне місто.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

329

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

302

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

270

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

262

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

261

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...