Бюджет-2013. Перше півріччя: політ майже нормальний

Про такий стан виконання бюджету Вінниці за підсумками першого півріччя повідомила під час засідання виконкому міської ради директор департаменту фінансів Наталія Луценко. 
Так, протягом січня-червня поточного року до міської скарбниці надійшло майже 647 млн. грн., тобто на 7,2% більше, ніж у минулому році. Як і у попередні роки, основними джерелами поповнення бюджету залишаються податок на доходи фізичних осіб та плата за землю. ПДФО надійшов у сумі 150,4 млн. грн., тобто на 6,2% більше, ніж минулого року. Але темпи зростання цього податку зменшилися удвічі у порівнянні з темпами, який було досягнуто того ж 2012 року:  тоді вони склали 13,6%.
- Основними причинами цього є зменшення темпів зростання мінімальної заробітної плати, фонду оплати праці та середньомісячної заробітної плати: темпи зростання мінімальної заробітної плати в І півріччі 2012 р. – 114% , в І півріччі 2013 р. – 105,9%, - зазначає Наталія Луценко.
Водночас за рахунок плати за землю бюджет Вінниці отримав 41,3 млн.грн. У порівнянні з 2012 роком приріст склав 8,4%. Одним з чинників позитивної динаміки стала сплата «Концерном Галнафтогаз» заборгованості за 2010-2011 роки в сумі двох мільйонів гривень.
Не менш важливим джерелом надходжень до міської скарбниці залишається податок на прибуток підприємстві. Так, «Вінницяміськтеплоенерго», яке  в минулому році отримало 121,4 млн.грн. різниці в тарифах і, відповідно, прибуток в сумі 18,6 млн.грн., за рік має сплатити до бюджету 3,9 млн.грн. податку на прибуток. З них 2,2 млн.грн. вже сплачено, решта надійде  до кінця року.
Лише на 200 тис.грн. менше склав обсяг збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності, який у порівнянні з першим півріччям минулого  року зріс майже на чверть. Як зазначила Наталія Луценко, цьому сприяло збільшення кількості платників цього збору (з 766 до 833) та розміру мінімальної заробітної плати.
А ось зростання надходжень до міського бюджету за рахунок оренди за користування комунальним майном є результатом скасування пільг, які діяли з 2010 року. Загалом у першому півріччі цей вид платежів поповнив вінницьку казну на 1 млн. 115 тис.грн., тобто на 25% більше, ніж минулоріч.
- Ці надходження були б дещо більшими, якби не заборгованість, яка станом на перше липня склала понад 2 мнл. 250 тис.грн. При цьому за результатами роботи, яку провели департаменти комунальних ресурсів та самоврядного контролю, протягом звітного періоду стягнуто заборгованість минулих періодів у сумі 415 тис.грн., - зазначила Наталія Луценко.
У той же час у півтора раза у порівнянні з минулим роком зросли надходження за розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету.
- Вони склали 402,8 тис.грн. Показник міг бути значно кращим, якби органи Державного казначейства своєчасно проводили перерахування вільних коштів бюджету на депозитні рахунки: протягом півріччя постійно залишалися не розміщеними на депозитних рахунках вільні кошти в сумі до 30 млн.грн., - каже Наталія Луценко.
Постраждали внаслідок діяльності Казначейства і так звані незахищені статті бюджету.
- Середній залишок коштів по непроведених платіжних дорученнях в І півріччі складав 17,5 млн.грн., у тому числі на кінець червня – 33,3 млн.грн., на кінець липня – 36,3 млн.грн., - констатує Наталія Луценко
Ще одним фактором, який негативно вплинув на поповнення бюджету, стало запровадження сплати спеціального мита на імпорт нових автомобілей з об’ємом двигуна 1-2,2 літра. Як наслідок, збір за першу реєстрацію транспортного засобу, який також служить джерелом утримання і ремонту доріг, надійшов у сумі 3,2 млн.грн.
Щодо видатків, то у першому півріччі вони склали 688 млн.грн. і зросли у порівнянні з минулим роком на 3,5%. При цьому, як і у попередні роки, головною ознакою видаткової частини бюджету є її соціальна спрямованість.
- Основними споживачами бюджетних коштів є соціальний захист, освіта, охорона здоров’я. На їх  утримання направлено 507,2 млн.грн., тобто 80% від всіх видатків. Зокрема, протягом звітного періоду в повному обсязі забезпечено виплату відпускних педагогічним працівникам з матеріальною допомогою на оздоровлення в загальній сумі 43,5 млн.грн., фінансування видатків на заробітну плату, енергоносії, харчування, медикаменти та інші захищені статті бюджетної сфери. Заборгованість по захищених статтях протягом І півріччя  та станом на перше липня відсутня, - підкреслила Наталія Луценко.


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

348

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

326

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

285

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...

279

Спеціальні датчики температури, тиску, затоплення та руху встановили у Вінниці у підвалах багатоквартирних будинків по вул.Ващука,14, ...

275

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...