Поштові відділення стануть "філіями" центрів адмінпослуг

"Єдині вікна" у Вінниці вже стали звичним атрибутом надання адміністративних послуг громадянам. Cхоже, прийшов час запроваджувати цей досвід й у інших населених пунктах області.
- У Вінниці все зроблено на найвищому рівні, але Вінниця - ще не вся область, - говорить директор департаменту регіонального економічного розвитку Вінницької облдержадміністрації Андрій Гижко. - Тому ми активно працюємо, щоб подібні центри запрацювали й в інших населених пунктах. Зокрема, в кожному райцентрі вже визначено приміщення, де будуть розташовані такі центри, також виготовлена проектно-кошторисна документація для їх ремонту.
За словами чиновника, влада готова докласти всіх зусиль, щоб з першого жовтня всі ці центри вже могли приймати відвідувачів.
- Можливо, вони не будуть так гарно оснащені, як у Вінниці, але головний принцип організаційної єдності, коли людина не бігає по всіх інстанціях, а в одному місці може отримати всі дозволи й необхідні документи, буде забезпечений, - переконує Андрій Гижко.
Продовженням цього проекту стануть центри, які відкриються у великих селах і селищах області. А в перспективі - дійти до кожного вінницького села.
- Ми активно співпрацюємо з "Укрпоштою", зокрема, з її Вінницьким обласним відділенням, - говорить Андрій Гижко. - У рамках пілотного проекту підписані меморандуми з семи районами, де через мережу поштових відділень кожен підприємець може здати весь пакет документів, який буде надіслано в дозвільний центр, і потім у тому ж самому відділенні отримати назад всі документи вже підписаними. Тобто створюється абсолютно прозора система, яка дозволить підприємцям заощадити й час, і фінанси, щоб не їздити з села в обласний центр. Ця ж схема діятиме й для громадян, які захочуть, наприклад, подати документи на отримання субсидії.
Додаткових коштів ця послуга не потребуватиме. Громадяни платитимуть тільки за поштову пересилку.
За словами чиновника, в селах Джурин і Мурафа, що у Шаргородському районі, такі послуги пошта вже надає. Найближчим часом їх надаватимуть й у селі Глухівці Козятинського району.
- Протягом липня запрацюють такі послуги й у решті поштових відділень пілотних районів, - запевняє Андрій Гижко. - Головна складність - забезпечити, щоб працівник пошти міг кваліфіковано проконсультувати підприємця щодо усіх особливостей подання документів на реєстрацію.
Нагадаємо, в Україні до кінця цього року має відкритися 560 центрів для надання адміністративних послуг - на базі поштових відділень. Таке завдання поставив уряд.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

121

Пожежу на речовому складі військової частити А1619 слідство кваліфікувало як недбале ставлення до військової служби. Саме за ч.3 ст.425 ...

68

Калинівська місцевою прокуратурою Вінницької області завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом ...

49

Україні нардепи проголосували за закон №1150, який передбачає штрафи за перевезення дітей без автокрісел. Документ набуде чинності після...

48

У 2011 році Вінниця підписала новий меморандум зі Швейцарією. Проєкт був не тільки тривалим і дорогим фінансово. Для Вінниці він приніс ...

45

21 листопада, коли у 2013-му українці вийшли на Майдан, в Україні встановлено як День свободи і гідності. Спонтанний мирний протест переріс ...