Дорогу Келецька-Барське шосе відкрили для проїзду

Нову дорогу, що з\'єднала вулицю Келецьку і Барське шосе, уже відкрили для проїзду. Відомий час і відкриття трамвайного руху по кільцевій. Як повідомив у п\'ятницю, 2 серпня, під час об\'їзду Вінниці міський голова Володимир Гройсман, це відбудеться вже наступного року.
Фінансуватиметься добудова трамвайної колії між Келецькою і Барським шосе у рамках Державної програми активізації розвитку економіки. Нею передбачено отримання містом кредиту на суму в 150 млн. грн. терміном на 10 років під 10% на добудову колії, а також придбання 30 автобусів і 40 тролейбусів. При цьому Державний бюджет бере на себе повернення 50% тіла кредиту та половини відсотків.
Кредит на таких умовах є доволі вигідним для міста. Бо в кінцевому результаті Вінниця повертає кредитору рівно стільки, скільки взяла - 150 млн. грн. А якщо взяти до уваги ще й інфляцію, то "вартість" залучених коштів виходить ще нижчою".
- Нам потрібно ще пройти певні бюрократичні процедури, в тому числі і тендерні, які дадуть нам можливість відібрати фінансову установу, яка буде нас фінансувати на умовах, що поставила держава, - зазначив Володимир Гройсман. - І ми думаємо, що у другій половині вересня зможемо відновити фінансування робіт і завершити цей проект. Для цього нам потрібно три місяці, якщо не внесе корективи несприятлива погода.
За словами керівника Вінницького ТТУ Миколи Форманюка, основні роботи, тобто перехід від Келецької до Барського шосе, вже виконані. Далі кладуть колії до розворотного кільця.
Що стосується "кредитного" транспорту, то його поставлять до Вінниці до середини наступного року. А тим часом трамвайно-тролейбусне управління продовжує капітально-відновлювальний ремонт тролейбусів. Минулого року їх було відремонтовано 20, до кінця поточного до них додасться ще 40, стільки ж заплановано відремонтувати і в наступному році.
- Реалізацію відповідної Програми ми почали саме з Вінниці, тому що вона першою подала проект на тому рівні, який був потрібен, - зазначив перший віце-прем\'єр Сергій Арбузов, який 30 липня приїздив до Вінниці з робочим візитом. - Банки це побачили і підтримали ідею. Наша робота полягала у тому, щоб розглянути проект і затвердити його.
А от щодо зв\'язку між державною підтримкою проекту та виборним процесом, то Володимир Гройсман таке припущення відкидає.
- Ми побудували абсолютну взаємодію з обласною державною адміністрацією, з Кабінетом Міністрів, з міністерствами, - пояснив він. - І там, де ми звертаємося з ініціативами, ми отримуємо підтримку незалежно від того, який це рік, і жодного питання щодо виборів я не чув.

 

До речі

Після того, як Вінниця отримала кредит, мер Сум вирішив написати листа прем\'єр-міністру України. На своїй сторінці в соціальній мережі Геннадій Мінаєв поінформував громадян про своє рішення:
"Від безвиході та відчаю вирішив написати листа Прем\'єр-міністру України Миколі Яновичу Азарову. Розумію, що шансів мало, але потрібно щось робити, стояти на місці не можна - тільки вперед! На сесію Сумської міськради 31 липня 2013 виносимо проект рішення про взяття кредитів під державні гарантії на реконструкцію центрального каналізаційного колектора, на вирішення транспортних проблем і проблем вуличного освітлення. Без кредитів видно, що вже ніяк! Вінниця пішла першою. Ми - за нею, іншого виходу немає".


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

518

    Батьківщина «Щедрика» - Тульчин – цієї суботи чекає у гості всю Україну. 16 листопада пройде перший фестиваль мистецтв «Від Щедрика ...

457

Уже не перший рік мешканці будинку по вул.Ширшова, 3 у Вінниці скаржаться на одну із сусідок. Наразі двокімнатна квартира на другому ...

413

Вінницьку школу №10 утеплять, тут також замінять вікна і двері на енергозберігаючі. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський ...

393

12 листопада на вулиці Костянтина Василенка патрульні поліцейські затримали хлопця, в якого виявили наркотичні речовини. Правопорушник ...

381

Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня Вінницької облради, громадська організація «Асоціація бібліотек Вінниччини» та Український...