Вінниця модернізується, не втративши екологічної привабливості

Представники комунальних служб міста обговорили проект Стратегії розвитку міста "Вінниця-2020". Головував на зібранні перший заступник міського голови Вінниці Володимир Кістіон.
Сталий екологічний розвиток і покращення надання комунальних послуг - це четвертий з п\'яти пріоритетів, які передбачені Стратегією розвитку міста "Вінниця-2020".
Безумовно реалізація цього стратегічного напрямку має на меті розвиток дієвої та ефективної інженерно-транспортної інфраструктури та забезпечення населення міста комунальними послугами високого рівня. Мета містить три стратегічні цілі, і відповідно до задекларованих цілей вибудувані кроки їх реалізації.
Перша ціль - вдосконалена транспортна система, яка забезпечує високий рівень мобільності. Реалізація цілі містить такі кроки: розробка транспортної політики, оновлення рухомого складу громадського транспорту та транспортної інфраструктури, вдосконалення мережі доріг, організація дорожнього руху, розвиток велосипедного транспорт та створення умов для пішоходів.
- Європейська модель транспортної системи має стати для нас основною, - говорить Володимир Кістіон. - І ми маємо наполегливо рухатись у напрямку її розвитку. Аби, як у швейцарському Цюріху, громадський транспорт був зручним і привабливим для всіх громадян не залежно від статку.
Наступна ціль - енергоефективність та захист навколишнього середовища. Вона передбачає план дій зі сталого енергетичного розвитку: збирання, переробка та знищення відходів, модернізація системи водопостачання, стічні водм та каналізація, електрична мережа й телекомунікаційна інфраструктура.
- Зрозуміло, що енергоефективність і захист навколишнього середовища - питання тісно взаємопов\'язані, - каже Володимир Кістіон. - Маємо ощадливо ставитись до енергоресурсів, покращувати ефективність їх використання. І результат не забариться, чисте та здорове міське середовище, характеризуватиме подальший розвиток Вінниці.
Йшлося й про таку ціль як надання комунальних послуг на рівні європейських стандартів. Тут передбачено такі напрямки роботи: стандарти корпоративного управління, реструктуризація та інвестиційні програми, операційне та фінансове управління, продуктивність і показники якості обслуговування.
- Не буває такого, щоб сьогодні комунальні підприємства надавали послуги на рівні радянських стандартів, а вже завтра перейшли до європейських, - сказав Володимир Кістіон.
За його словами, цей перехід має утверджувати щоденна системна праця.
- Тільки це буде гарантією того, що ми максимально задовольнятимемо мешканців якістю наших комунальних послуг, - підсумував перший заступник мера.
Нагадаємо, усі пропозиції та зауваження в подальшому будуть враховані Стратегічною радою, а кінцевий варіант проекту - у серпні винесено на розгляд депутатів міськради. До обговорення проекту Стратегії розвитку міста "Вінниця-2020" може долучитися кожний вінничанин.

 

"Місто" запитало у вінничан:
що треба покращити у вінницькому комунальному господарстві?

Наталя, економіст:
- Наше комунальне господарство потребує оновлення матеріально-технічної бази. Гадаю, якби техніку нову закупили, то було б набагато якісніше прибирання. У першу чергу було б добре, якби було гарне фінансування. В принципі, місто - прибране і гарне, але у дворах чистоті найменше приділяється увага. Як тільки звертаєш з центральних вулиць у двори, то бачиш пляшки, сміття, недоглянуті клумби. Я б також більше уваги звернула на прибирання у під\'їздах.
Вікторія, безробітна:
- Більше увагу слід звертати на ремонти у під\'їздах, на лавочки, на ліфти. У нашому будинку, по вулиці Чайковського, ліфти надзвичайно погані, постійно усе ламається. Здається, дешевше було новий поставити ліфт чи відремонтувати, ніж стільки разів до нас приїжджають його лагодити.
Денис, учень:
- Нам варто покращити місто у туристичному плані. Нам треба заохочувати людей, щоб приїжджали до Вінниці. А для цього слід не тільки змінювати зовнішній вигляд сміттєвих баків. Було б класно, якби на кожному ланцюжку, люку, стовпі був герб Вінниці, щоб місто впізнавали, так як Львів, щоб емблему скрізь було видно. Ну й гуртувати людей у дворах, заохочувати до спільної робити, прибирання.
Юлія, школярка:
- Дорогу на нашій вулиці біля будинку по 50-річчя Перемоги, 20а не так давно засипали щебенем. Наш будинок навіть писав скарги і запитував, чого так, бо дорога була зовсім нова.
Людмила, працівник Міноборони:
- У нас у дворі по вулиці Свердлова двірнику немає де набрати води. Навіть для того, щоб помити під\'їзд доводиться здалеку її носити. Шкода, це не продумано. Так само як і місця для сміттєвих контейнерів. Вони стоять нічим не обгороджені, вітер усе розносить. Я б звернула увагу також на те, щоб прибрали у підвалах, бо труби замінили, але у підвалах все одно брудно, звідти йде неприємний запах. Мобільність реагування є. Але коли ти телефонуєш і звертаєшся до "служби 15-60", а міська влада дає розпорядження ЖЕКу відповідно, то працівники ЖЕКу дуже нервово реагують, а мені, як мешканцю, це неприємно.
Олександр, військовий:
- Місто чисте, але хотілось би, щоб біля будинків було більше сміттєвиків. Буває так, що немає де викинути папірець. Це переважно у центрі. А так усе, що стосується комунального управління мене влаштовує.
Олександр, юрист:
- Поки комунальне господарство не буде приватним, ніякого результату не буде. Кожне керівництво ЖЕКу обирається не народом, а верхівкою, так само, як і керівництво управління. У нас у будинку - ОСББ, то нам набагато краще. Проблема не у нових чи старих сміттєвих баках, а у структурі. Бо якщо подивитись, куди йдуть гроші, то у ОСББ видно: там пофарбували, там відремонтували дах... а так ти не знаєш, куди пішли гроші. Якщо буде один власник - то й буде відповідальність.
Олександр, пенсіонер:
- Комунальне господарство повністю треба змінювати. Усе і під корінь. Якщо будинку 50-60 років, то яке може бути ОСББ? Ну що там лагодити і латати, якщо там усе зносилось? До різних будинків мають бути різні підходи. Найглобальніша проблема - це структура комунального господарства. Але при цьому керівник його має бути порядним, і робота має бути прозорою, щоб з легкістю можна було подивитись, на що пішли гроші.
Оксана, продавець:
- Якщо говорити за двір, я проживаю у будинку по вулиці Соборній, то хотілось би, щоб його прибирали, хоч як-небудь. Вулиця чиста, а у під\'їзді і по закутках - не зовсім. Усе інше - у порядку.
Михайло, ріелтер:
- На перше місце, я б поставив прибирання будинків. Двір то прибирають, а от будинок, що по вулиці Пирогова, 22 - ні. Якби з\'явились великі кошти у комунальників, то, думаю, варто було б їх витратити на оздоблення самих будинків. Ви бачите, які вони страшні? І навіть на центральній вулиці - вони ж просто сірі.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

606

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

461

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

247

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

239

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

225

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...