150 млн. грн. на нові тролейбуси, автобуси і добудову трамвайної колії планує залучити Вінниця під державні гарантії

Місто одним з перших долучилося до цієї державної програми, яка передбачає відшкодування 50% тіла кредиту і 50% відсотків по кредиту з Держбюджету. Така схема є дуже вигідною, адже Вінниці необхідно буде повернути кредитору протягом 10 років ті ж 150 млн. грн., які вона сьогодні запозичує.
Придбання 70 нових одиниць громадського транспорту та будівництво трамвайної лінії - це ще один важливий крок в програмі перебудови системи пасажирських перевезень у місті. Власне, саме те, що місто почало перебудовувати міську систему громадського транспорту, і було одним з важливих аргументів для підтримки цих проектів на державному рівні.
- Транспортна система - один з ключових елементів життя сучасних міст, який визначає комфорт для їх мешканців. Закупівля додаткових 40 тролейбусів та 30 автобусів і завершення проекту по Барському шосе - це комплексне і дуже важливе для нас рішення, яке спрямоване на подальше формування такої сучасної системи, - каже міський голова Володимир Гройсман.
Уже сьогодні Вінниця має одну з найкращих систем пасажирських перевезень серед міст України - загалом щоденно на лінії виходить 217 одиниць громадського транспорту і за кількістю пасажирів, яких перевозить ТТУ, Вінниця навіть обходить деякі міста-мільйонники. Але сьогодні ще залишається низка проблем, які потрібно вирішувати.
Слабким місцем на сьогоднішній день є недостатня кількість автобусів та застарілий парк тролейбусів. Так, на балансі КП "Трамвайно-тролейбусне управління" перебуває 129 тролейбусів. Майже 80% тролейбусного парку закуплено ще у 80-х роках минулого сторіччя. І хоча ТТУ власними силами проводить капітально-відновлювальний ремонт тролейбусів - поновлення тролейбусного парку дало б можливість надавати городянам більш якісні послуги з перевезень. До того ж, нові моделі тролейбусів є більш енергоефективними. Стосовно міських автобусів, то ще донедавна у Вінниці взагалі не було муніципального автобусного парку. П\'ять років тому його все-таки було створено на базі ТТУ. Відтоді за кошти міського бюджету було придбано 23 автобуси. Однак їх не вистачає для забезпечення потреб у перевезенні городян - розрахункова потреба для міста 50-60 автобусів. Тому для мешканців міста вирішення цих двох проблем є досить важливим завданням.
Ще один масштабний проект, спрямований на покращення транспортного забезпечення вінничан, це продовження вулиці Келецької до Барського шосе та будівництво по ній трамвайної лінії від вулиці Квятека до автовокзалу "Західний". Його було розпочато минулого року і виконано досить багато робіт: збудовано автомобільну дорогу на дві смуги та тротуари, перенесено теплотраси та газові мережі, облаштовано зливову каналізацію, прокладено більше тисячі погонних метрів трамвайного полотна, виконано зовнішнє освітлення цієї ділянки. Залишилось прокласти трамвайну лінію.
Міська влада постійно шукала варіанти якнайшвидшої реалізації цих проектів, і як тільки з\'явилась інформація про можливість отримати кредиту під державні гарантії, Вінниця першою подала необхідні документи. Їх департамент економіки і інвестицій міської ради розпочав готувати ще у червні, одразу після прийняття Постанови Кабінету Міністрів України №404.
На придбання тролейбусів та автобусів, а також для добудови трамвайної лінії буде залучено 150 млн. грн. Запозичення будуть на надзвичайно вигідних умовах для міста - кредит надається під 10% на 10 років. Більше того, державний бюджет бере на себе повернення 50% тіла кредиту та половини відсотків. В кінцевому результаті Вінниця поверне кредитору рівно стільки, скільки взяла - 150 млн. грн., а якщо взяти до уваги ще й інфляцію, то "вартість" залучених коштів виходить ще нижчою.
Відповідне рішення про кредитування проектів, серед яких вінницькі, вже ухвалила Фінансово-кредитна рада під головуванням першого віце-прем\'єра Сергія Арбузова. А днями Постанову щодо можливості кредитування проектів під державні гарантії затвердив Кабінет Міністрів України.
Тож Вінниця вже розпочинає підготовку до їх впровадження. За словами директора департаменту економіки і інвестицій мыськради Галини Якубович, реалізація проектів залежатиме тепер від термінів надання кредитів та спроможності вітчизняного товаровиробника забезпечити виготовлення транспортних засобів.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

568

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

464

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

437

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...