М'яч за гратами в’язниці

У виправних зкладах на Вінниччині популяризують здоровий спосіб життя. Так, у Могилів-Подільській виправній колонії №114 відбувся матч із міні-футболу. Вперше засуджені зіграли із працівниками колонії.
Перед футбольним полем, яке обгороджене сіткою, облаштовані трибуни. За словами охоронців, уболівати там дозволяється тільки тим, хто показав хорошу поведінку. У кого поведінка не зразкова - дивляться гру через паркан. Там - звичайна фан-зона.
Команди розпочинають гру після Гімну України і благословення отця Сергія. У кожній команді по шість учасників.
- Сьогодні грають співробітники відділу соціально-психологічної служби із збірною ВК №114, - розповідає психолог установи Вадим Ковбасюк. - Футбольні матчі позитивно впливають на засуджених, сприяють їх перевихованню.
Як розповідають працівники колонії, футбол - не єдине, чим захоплюються засуджені. Зіграти можна ще й у настільний теніс, баскетбол, волейбол.
Футбольне поле з\'явилось за ініціати засуджених. Керівництво пішло їм назустріч, навіть форму пошило гравцям - жовто-зелену.
- Вже три роки відбуваю покарання за крадіжку, - розповідає засуджений Володимир. - У футбол грав ще в дитинстві, потім якось не вистачало часу, а у колонії знову почав грати. Раз на тиждень тренуємося десь по 45 хвилин. Такі матчі потрібні, адже це - адреналін.
Засуджені кажуть, що футболом займаються, щоб вести здоровий спосіб життя. А хобі у них різні. Хтось малює, хтось займається різьбою по дереву. А декому подобається кувати залізо.
Отець Сергій, який проводить служби для засуджених на території колонії, не тільки благословив гру, а й залишився повболівати за них.
- Від сьогоднішнього матчу чекав більшого, думав, що виграють засуджені, - каже настоятель Чудо-Михайлівського храму отець Сергій. - Проте виявилося, що команда працівників колонії сильніша.
Фортуна і справді була не на боці засуджених, адже вони програли з рахунком 3:11. Переможці отримали кубок, а команда, яка посіла друге місце - грамоту і солодкі подарунки.


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...