Юних вінницьких танцюристів урятували від опіків у Болгарії

У лікарню болгарського міста Бургаса з опіками другого ступеня потрапили 22 дитини з Кривого Рогу віком від 11 до 13 років. Як і два вінницьких дитячих ансамблі - "Еос" і "Грація", вони брали участь у Міжнародному фольклорному фестивалі в Несебрі "Сонце, радість, краса".
- Дітям надана перша допомога. У готелі є лікарі, які спостерігатимуть за ними, - повідомила черговий лікар Бургаської лікарні.
Вона додала, що сімох дівчаток, які найбільше пробули на сцені і отримали більш серйозні опіки, довелося госпіталізувати. Їм ввели сильні знеболюючі ліки.
Повідомляється, що юні танцюристи мали виконати свій танець в чешках, але викладач, яка супроводжувала їх, розпорядилася вийти на сцену босоніж.
- Я не знала, що гумове покриття сцени розжарюється до такої температури. І нас ніхто не попередив про це, - повідомила болгарським журналістам керівник української групи Ірина Шепеленко.
Кажуть, вона двічі втрачала свідомість, коли побачила, в якому стані діти залишають сцену.
Прокоментувати ситуацію погодився керівник ансамблю бального танцю "Грація" Павло Мацюк. Він і його вихованці теж брали участь у фестивалі, але вийшли на сцену через день після трагічних подій із криворізькими танцівниками.
- Діти, які постраждали, виступали 17 червня якраз тоді, коли сонце було в зеніті - о 12.00-13.00, - говорить Павло Мацюк. - Наш виступ був запланований на 16.00 18 червня, але його зсунули ближче до 18.00, коли сонце вже не було таким активним. Та ще й постійно зливали сцену водою. Хоча й після цього крізь чешки наші бальники все ж відчували жар, який йщов знизу.
Вінницька "Грація" неодноразово бере участь у болгарському фестивалі, а минулого року була краща серед 11 країн-учасниць.
- Я особисто нічого проти організаторів не маю, вони влаштовують чудовий фестиваль, - каже Павло Мацюк. - Але й проблемі з розпеченим покриттям стільки ж років, скільки ми туди їздимо. І опіки траплялись, хоча й не у наших діток. Просто раніше не було такого розголосу. Нині ж про це пишуть усі - і українські, і західні ЗМІ. Сподіваюсь, саме це призведе до якихось змін, можливо наступного року захист від перегріву покритя все ж таки буде знайдено. І діти зі сльозами болю на очах більше не залишатимуть сцену.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

459

Прокуратура Вінницької області до Тиврівського районного суду для розгляду скерувала обвинувальний акт відносно місцевого жителя за ...

316

З 19 по 23 червня в Україні, у т.ч. й на Вінниччині, переважатиме надзвичайна пожежна небезпека (5 класу). Про це повідомляє ГУ ДСНС України у ...

311

       У Вінниці вперше представили раритети з музею Івана Франка, що в Львові      У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї ...

309

Міністерка освіти та науки Лілія Гриневич у Вінниці розповіла, що до 2023 року Уряд планує підвищити мінімальну зарплату педагогам до ...

297

Портал "transfermarkt" оновив оціночні трансферні вартості футболістів після закінчення сезону 2018/2019 років. Ця зміна торкнулася й українських ...