Юних вінницьких танцюристів урятували від опіків у Болгарії

У лікарню болгарського міста Бургаса з опіками другого ступеня потрапили 22 дитини з Кривого Рогу віком від 11 до 13 років. Як і два вінницьких дитячих ансамблі - "Еос" і "Грація", вони брали участь у Міжнародному фольклорному фестивалі в Несебрі "Сонце, радість, краса".
- Дітям надана перша допомога. У готелі є лікарі, які спостерігатимуть за ними, - повідомила черговий лікар Бургаської лікарні.
Вона додала, що сімох дівчаток, які найбільше пробули на сцені і отримали більш серйозні опіки, довелося госпіталізувати. Їм ввели сильні знеболюючі ліки.
Повідомляється, що юні танцюристи мали виконати свій танець в чешках, але викладач, яка супроводжувала їх, розпорядилася вийти на сцену босоніж.
- Я не знала, що гумове покриття сцени розжарюється до такої температури. І нас ніхто не попередив про це, - повідомила болгарським журналістам керівник української групи Ірина Шепеленко.
Кажуть, вона двічі втрачала свідомість, коли побачила, в якому стані діти залишають сцену.
Прокоментувати ситуацію погодився керівник ансамблю бального танцю "Грація" Павло Мацюк. Він і його вихованці теж брали участь у фестивалі, але вийшли на сцену через день після трагічних подій із криворізькими танцівниками.
- Діти, які постраждали, виступали 17 червня якраз тоді, коли сонце було в зеніті - о 12.00-13.00, - говорить Павло Мацюк. - Наш виступ був запланований на 16.00 18 червня, але його зсунули ближче до 18.00, коли сонце вже не було таким активним. Та ще й постійно зливали сцену водою. Хоча й після цього крізь чешки наші бальники все ж відчували жар, який йщов знизу.
Вінницька "Грація" неодноразово бере участь у болгарському фестивалі, а минулого року була краща серед 11 країн-учасниць.
- Я особисто нічого проти організаторів не маю, вони влаштовують чудовий фестиваль, - каже Павло Мацюк. - Але й проблемі з розпеченим покриттям стільки ж років, скільки ми туди їздимо. І опіки траплялись, хоча й не у наших діток. Просто раніше не було такого розголосу. Нині ж про це пишуть усі - і українські, і західні ЗМІ. Сподіваюсь, саме це призведе до якихось змін, можливо наступного року захист від перегріву покритя все ж таки буде знайдено. І діти зі сльозами болю на очах більше не залишатимуть сцену.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

419

Із 20 по 22 вересня на Вінниччині триватиме Всеукраїнський Конгрес сімей. Його організовують Рада церков та Рада національно-культурних ...

354

Рішенням Томашпільського районного суду Вінницької області у червні задоволено позовну заяву керівника Могилів-Подільської місцевої ...

216

Завтра у Вінниці представлять нового голову обласної державної адміністрації. Відповідна інформація міститься на сайті Вінницької ...

214

Усі приміщення і прилеглу територію двох вінницьких університетів, про замінування яких зранку повідомили поліцію, уже обстежено. - ...

208

Гучну заяву сьогодні у Києві зробили представники Вінницької обласної громадської організації "Батьківщина молода". Вони закликали ...