За крок до трагедії

Історія, про яку піде мова, трагічна по своїй суті, хоч цього, на превелике щастя, не сталось. На перший погляд все виглядало як кримінально караний вчинок (замах на вбивство), одначе корені ситуації не в чиємусь злому умислі, а в недоліках самої людської природи, яку поки що не під силу виправити найпрогресивнішим медичним технологіям. Ми змінили імена всіх дійових осіб, залишивши, проте, незмінною фабулу справи, розглянутої у квітні Вінницьким міським судом.
Отже, жила собі у місті сім\'я як сім\'я: дружина, чоловік, діти. Алевтина і Сергій ходили на роботу, аби заробити на життя, діти підростали, дорослішали. Нічого незвичного. Хіба що протягом кількох останніх років Алевтина скаржилась, що її хтось переслідує, хоч на когось конкретно вказати не могла. Особливо гостро це відчувала восени та весною, коли поверталась додому знадвору. Через те дуже погано спала, а через страхи навіть стався нервовий зрив.
Звичайно, за таких обставин сім\'я звернулась до лікаря-психіатра, який прописав Алевтині необхідні ліки.
Одного ранку Сергій прокинувся, як завжди, о восьмій, і помітив, що Алевтина ще спить. Це було дивним, бо щодня вона вставала раніше, аби відправити дітей до школи. Він її розбудив і сказав, що треба зібрати дітей. Дружина піднялась, вийшла в коридор, де впала на підлогу. Сергій підняв її і спитав, що сталось. Вона відповіла, що не повинна була прокинутись, бо випила якийсь лікарський засіб, який також дала доньці.
Після цього батько кинувся в кімнату доньки, яка продовжувала спати, і став будити. Та з великими труднощами прокинулась і повідомила, що в неї крутиться голова. Дівчинка додала, що приблизно о шостій ранку її розбудила мати і попросила випити якийсь напій "від глистів", і вона зробила кілька ковтків.
Сергій відразу викликав бригаду швидкої медичної допомоги, працівники якої забрали дружину та доньку до лікарні. Чоловік віддав їм також флакон з-під лікарського засобу, який вживала дружина і який валявся порожнім. Вчасна терапія врятувала матір і доньку.
Пізніше Алевтина розповіла, що прокинулась перед ранком від приступу страху: ніби хтось повинен прийти до них додому і знущатись над нею та донькою. Хто саме мав прийти? Того жінка не знала. У неї виникла паніка, бо не знала, що робити. Потім їй спало на думку позбавити себе та доньку мук, щоб не помирати у стражданнях. Алевтина розвела у чашці води чималу кількість ліків, дала випити цей розчин спочатку дівчинці, щоб та померла уві сні й не страждала. При цьому сказала їй, що то ліки від глистів. Решту розчину допила сама.
Детально вивчивши всі обставини, слідчий написав клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру, оскільки Алевтина вчинила суспільно небезпечне діяння. Цей процесуальний документ опирався на висновок судово-психолого-психіатричної експертизи, яка підтвердила, що в період загострення психічного захворювання жінка схильна до вчинення таких дій, причому передбачити, коли подібне станеться, неможливо. Прокуратура міста підтримала це клопотання.
Закінчилась справа в суді, який своєї ухвалою призначив Алевтині амбулаторне примусове лікування у психіатра за місцем проживання. Та й члени сім\'ї тепер, безперечно, будуть вкрай уважними до психічного стану жінки, що допоможе запобігти іншим небезпечним вчинкам.


Леонтій Краснопільський
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

92

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

81

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

77

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

75

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

75

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...