Польща, Грузія і Македонія наблизились до Вінниці

Польща, Грузія і Македонія наблизились до Вінниці

Цього року до Вінниці на святкування Дня Європи із робочими візитами завітали делегації з Польщі, Румунії, Македонії, Грузії, Молдови, Росії. Із-поміж поважних гостей були Надзвичайні та Повноважні посли Бельгії, Македонії, Румунії, Молдови.
Представники окремих країн напередодні святкування Дня Європи підписали угоди. Зокрема, між містом Вінниця (Україна) і Віниця (Республіка Македонія) підписано протокол намірів про встановлення дружніх відносин, обмін і взаємодію.
- Якщо до цього моменту у наших міст була різна історія, то, починаючи від сьогодні, скріплюючи підписами угоду про співробітництво, у нас розпочнеться спільна історія, сторінки якої будуть створювати мешканці наших міст і країн, - зазначив мер міста Вінниця Володимир Гройсман.
У свою чергу мер Віниці Еміл Дончев висловив сподівання про те, що співробітництво буде передусім в економічній сфері, що принесе користь обом містам.
Також представники міста Вінниці і Сташівського повіту (Польща) переуклали угоду про партнерство, дружбу і співробітництво. З цим повітом вінничани підтримують дружні стосунки вже 10 років.
Староста Сташівського повіту Анджей Крузель зазначив, що не зважаючи на відстань, польська громада завжди почувається у Вінниці, як дома.
- Разом ми можемо багато, - сказав він. - Вірю, що той потенціал та професіоналізм, який у вас є, допоможе нам разом бути у Європі, хоча формально ви вже там є.
Володимир Гройсман висловив переконання, що це підписання угоди дасть новий поштовх до співпраці, а зі свого боку вінничани зроблять усе, щоб вона була якісною і зближувала наші громади.
Співпраця Вінниці із Сташівським повітом відбувається у багатьох галузях - економіці, освіті, культурі, туризмі...
Ще раніше Вінницька дитяча школа мистецтв "Вишенька" і Агентство розвитку муніципалітету Горі (Грузія) підписали меморандум. Дитячі і дорослі колективи з Грузії, Румунії, Польщі приїхали до Вінниці на Міжнародний фестиваль мистецтв. Кілька днів у українських сім\'ях проживали діти з цих країн.
За словами директора Вінницької дитячої школи мистецтв "Вишенька" Тетяни Заїчко, саме спілкування з однолітка - найважливіше для дітей.
- Під час фестивалю діти не тільки виступали, а й відвідали майстер-класи, подружились із ровесниками, спілкувались, - розповідає вона. - Після підписання документа наші діти зможуть подорожувати, спілкуватись із однолітками.
- Цей меморандум дає можливість обмінюватись культурним досвідом колективів Вінниці і міста Горі, - розповідає директор Агентства розвитку Горійського муніципалітету Давид Джапарідзе.


Ольга ОЛЬХОВА
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

650

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

563

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

461

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

450

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

434

Начальника управління у справах національностей та релігій Вінницької облдержадміністрації Ігоря Салецького відсторонили від посади ...