Сповідь неповнолітнього умовно засудженого

Звичайна родина. Звичайна дитина. Але один випадок у житті змінив життя хлопця назавжди. У свої шістнадцять років Петро має два роки умовного покарання - за крадіжку. Зараз хлопчина перебуває на обліку в кримінально-виконавчій інспекції Ленінського районного підрозділу.
- Я з батьками і старшим братом живемо на Вишеньці, - розповідає Петро про те, з чого починалась його кримінальна історія (прізвище хлопчика ми не називаємо з етичних міркувань. - Авт.). - Я, як і всі підлітки, часто виходжу у двір зі своїми друзями. Але там на нас майже завжди чекав 25-річний хлопець, який вимагав з дітей гроші. Він постійно просив на пиво чи ще щось. Багато хто, я знаю, брали гроші у батьків і давали йому. Так і я попався на його вимоги. Він вимагав від мене гроші щоразу, коли ми зустрічалися у дворі. Батькам і старшому братові нічого я не розповідав - вирішив, що з проблемою розберуся сам.
За словами підлітка, він навіть не думав, чим наступний вчинок може обернутись для нього.
- Якось мій найкращий друг похвалився мені, що у його батьків є заощадження, - розповідає хлопець. - Він показав мені, де лежать гроші і скільки їх там. Було всього декілька тисяч гривень. Зі сторонніх про них знав лише я. А одного разу мені друг залишив на кілька днів ключі від їхньої квартири, бо вони їхали у справах. Я ці ключі віддав старшому "приятелю". Коли батько друга приїхав за ключами, то сказав, що потрібно поїхати в міліцію на допит. Там вже все довелося розповісти. Мені дали два роки умовного покарання. І в цьому мені дуже пощастило, бо могли позбавити волі і без іспитового строку.
Після вироку і, нехай іспитового, але строку, життя підлітка змінилось. Так, гроші у нього, каже Петя, старший "товариш" більше не вимагає - той теж отримав покарання, три роки умовно. А от дружба хлопця з його другом, якого він досі називає кращим, скінчилась. Зараз хлопчина навчається в училищі.
- Одногрупники знають про мою судимість. З усіх хлопців вона лише в мене одного. Після цього випадку коло друзів змінилося, - розповідає Петя. - Якби зараз склалася така ситуація, то, звісно, про те вимагання грошей я розповів би батькам чи старшому братові. Що знаю точно, то це те, що більше допомагати обкрадати квартири не буду. Жити краще з рідними на волі, ніж за гратами.
Не так давно Петя разом з такими ж підлітками, які отримали іспитовий термін покарання, ходив на екскурсію у СІЗО (такий виховний профілактичний захід організувала кримінально-виконавча інспекція Ленінського районного підрозділу міліції - Авт.). Каже, що на нього цей похід справив дуже сильне враження.
- Краще жити по іншу сторону гратів, - ще раз повторює хлопець. - Взагалі такі живі приклади, які вони (міліціонери. - Авт.) нам показують, дуже корисні. Наприклад, дуже часто ми ходимо в громадську організацію "Незалежність", в якій проводять різні тренінги. Також там можна проконсультуватися з психологом чи наркологом. А ще нам показують фільми про інфекційні та венеричні захворювання. А зустріч із наркоманом, в якого гниє тіло, назавжди відбила в мене охоту пробувати наркотики. Тай взагалі після цієї судимості я більше не хочу мати справу з криміналом.
Хлопця судили за ст. 185 ч.3 -  крадіжка з проникненням у житло.

 

Коментар
Старший інспектор Вінницького міського відділу кримінально-виконавчої інспекції майор внутрішньої служби Марина Петрик:
- Зараз у кримінально-виконавчій інспекції Ленінського районного підрозділу перебуває на обліку 10 неповнолітніх дітей і 342 особи молодіжного віку. На облік до нас потрапляють особи, яким, можна сказати, надано другий шанс на виправлення, тобто це засуджені до позбавлення або обмеження волі строком до п\'яти років, але згідно зі ст.75 ККУ вони звільнені з випробуванням на строк до 3 років, а діти - до 2 років. Оскільки у кримінально-виконавчій інспекції на обліку перебувають особи, які засуджені і за незаконний обіг наркотичних засобів, особи, які ведуть не найкращий спосіб життя, тому актуальним є наша співпраця з громадською організацією "Центр ресоціалізації хімічно-узалежнених "Незалежність". Наші працівники направляють засуджених, які перебувають на обліку, в цю організацію, де їм надають безплатні послуги, проводять тренінги, консультації психолога, нарколога. Неповнолітнім показують відеофільми про інфекційні та венеричні захворювання, їх наслідки у майбутньому. Такі заходи позитивно відображаються на світосприйманні неповнолітніх, тому що від однолітків вони чують зовсім інше. Наша співпраця показує добрий досвід виведення людей з наркозалежності та уникнення втягнення у цю залежність інших.
 


Інна МАРТОНІКОВАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

567

Частина мешканців села Довжок Погребищенського району звинувачують місцевого фермера у невиплаті коштів і недобросовісному ставленню...

482

9 жовтня АТ “Вінницяобленерго” припинено енергоживлення об’єктів водопостачання  Вінниці за наявні борги попередніх періодів. Про це...

397

10 жовтня о 12-й годині на Європейській площі Вінниці відбудеться еко-подія з висадки платанів та закладення “капсули часу” з ...

392

9 жовтня енергетики припинили подачу електроенергії на водопровідно-насосні станції Вінниці, які подають воду на місто. Як повідомляє ...

378

 Але енергетики досі погрожують відключенням На сесії Вінницької міськради 4 жовтня депутати проголосували за зміни до бюджету, які ...