"Винним себе визнаю"

Піврічна практика застосування нового Кримінального процесуального кодексу дозволяє зробити перші висновки про його мінуси і плюси.
До перших можна зарахувати, наприклад, те, що зросло навантаження на слідчий апарат (скажіть, хіба може належно працювати слідчий, який одночасно розслідує сто кримінальних справ?).
А от до безумовних плюсів можна віднести можливість укладання угоди між обвинуваченим і прокурором, що віддавна практикується в судочинстві інших країн. Скажімо, обидві сторони можуть домовитись про те, що обвинувачений визнає себе винним, а державний обвинувач натомість не вимагає карати якнайсуворіше, обмежуючись порівняно м\'якшими санкціями у межах тих же статей Кримінального кодексу. Відтак суд не тратить час на багатоденні засідання, досліджуючи докази "з нуля", а лише коротким вироком затверджує укладену угоду і відмірює покарання.
Як приклад можемо навести ось таку справу, нещодавно заслухану Вінницьким міським судом.
Вона має свою передісторію, яка почалась за кілька днів до Нового року. Тоді на вінничанина З. о шостій годині вечора поблизу торговельного центру "Мегаполіс-Україна" скоєно розбійний напад, при якому зловмисник застосував сльозогінний газ. Потерпілий звернувся до правоохоронних органів, які досить швидко встановили особу нападника.
Щоправда, у розшуковців були всі підстави вважати, що нападник діяв не сам, а відтак у поле зору міліції потрапили ще двоє можливих спільників - К. і Р. Інформацію про це отримав старший оперуповноважений карного розшуку Іоанн Золотолюб (ім\'я, прізвище змінені), оскільки це входило до кола його безпосередніх обов\'язків.
І ось тоді здригнулося серце подільського пінкертона. Іоанн подумав, що можна було б на цьому непогано заробити, уклавши з К. і Р. своєрідну угоду. Мовляв, я вас до кримінальної відповідальності не притягую, а ви мені кругленьку суму башляєте. Захотів "за послуги" Золотолюб немало - 6 тисяч доларів.
Підозрюваним довелось пристати на пропозицію, і вони пішли "збирати гроші". Увечері 16 січня Р. приніс частину хабара - 2700 гривень, 50 євро, 100 доларів. Так би мовити, те, що встиг назбирати, а решту принесе пізніше. Кошти перейшли з рук у руки неподалік від домівки Іоанна - мабуть, щоб недалеко нести. Однак віднести їх і сховати Золотолюб не встиг, бо його накрили на гарячому оперативники з відділу внутрішньої безпеки.
Опинившись за ґратами, старший опер швидко змикитив, чим це може для нього закінчитись, якщо буде впиратись: реальним позбавленням волі в спеціалізованій колонії на Чернігівщині. Тим паче, що доказів вистачало. І тому вирішив визнати свою вину й підписати угоду.
Відтак вирок міського суду виявився дещо м\'якшим: п\'ять років позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном.
Правда, з міліції довелось Іоанну Золотолюбу піти, либонь, назавжди, а на прощання ще й оплатити вартість судових експертиз у розмірі 589 гривень.


Леонтій КраснопільськийКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

769

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

574

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

353

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

329

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

328

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...