Маєш "зайві" метри - заплати!

Маєш "зайві" метри - заплати!

Громадяни-власники нерухомого майна, що підлягає оподаткуванню, почали отримувати повідомлення-рішення про суму податку та платіжні реквізити вже у квітні. Податком не обкладатимуть тих, в кого житлова площа квартири менше 120 кв. метрів, а житлова площа будинку - менше 250 кв. метрів. Але така пільга поширюється тільки на один об\'єкт нерухомості. Якщо ж ви володієте двома або більше квартирами, або квартирою та будинком, то, згідно із законом, звільняєтесь від сплати податку тільки за один об\'єкт за вибором, а от за другий сплатите у повному обсязі.
Про ці та інші особливості сплати податку за нерухомість розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.
- Згідно із Податковим кодексом, Міністерство доходів і зборів податок на нерухомість має нараховувати відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, - каже Олег Мартинюк.
Скільки та як
З 15 квітня податківці отримували інформацію щодо об\'єктів оподаткування - про квартири, будинки, їх власників.
- Тривала технічна передача цієї інформації, - розповів Олег Мартинюк. - Вона опрацьовується міністерством у автоматичному режимі та скеровується до регіональних органів, а вже ми спрямуємо її до районних податкових, аби вони могли направити повідомлення про сплату податку з реквізитами, які містять інформацію про те, куди його сплачувати.
Отже, оподаткування житла починається з площі, що перевищує 120 квадратних метри квартири і 250 - будинку.
- Ставка податку для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, становить 1% від розміру мінімальної заробітної плати, - пояснює Олег Мартинюк. - Тобто за квадратний метр вінничани будуть сплачувати 11,47 грн. А для елітного житла, враховуючи рішення місцевих рад, ставка становить 2,7% від мінімальної зарплати, тобто 30,96 грн. за "квадрат".
За словами податківців, громадяни таку сплату мають здійснювати раз на рік.
- До 1 липня усі фізичні особи - власники нерухомості, яка підлягає оподаткуванню, отримають від податкової повідомлення-рішення, де буде зазначена сума. Після цього її потрібно сплатити протягом 60 календарних днів.
Для кого пільги
Якщо ви - власник кількох квартир чи будинків, то можете скористатися пільгою зі сплати податку на нерухоме майно. Тобто зменшити базу оподаткування: для однієї квартири - на 120 кв. метри, для одного житлового будинку - на 250 "квадратів".
- Таке зменшення надається один раз на базовий податковий період і застосовується до об\'єкта житлової нерухомості, в якому зареєстрований платник, - інформує Олег Мартинюк. - Втім, люди, які мають пільги, можуть звернутися до служби у будь-якому районі та щодо будь-якого cвого об\'єкта нерухомості. Якщо ж відповідна заява не буде отримана, то податкова нараховуватиме пільгу за місцем реєстрації громадянина.
За словами начальника управління, від оподаткування звільняються:
- об\'єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);
- об\'єкти житлової нерухомості, які розташовані у зонах відчуження та безумовного (обов\'язкового) відселення;
- будівлі дитбудинків сімейного типу;
- об\'єкти житлової нерухомості, які належать багатодітним сім’ям, у яких виховується троє, чи більше дітей, але не більше одного такого об\'єкта на сім\'ю;
- гуртожитки.
Що чекає
співвласників
- Що стосується співвласників житла, вони мають право платити кожен за свою частину, або за їх вибором платитиме хтось один, - каже Олег Мартинюк.
На практиці це виглядає так:
- якщо об\'єкт житлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку;
- у разі, коли такий об\'єкт перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, але не поділений на частки між власниками, платником податку є одна з осіб-власників, визначена за їх згодою (якщо інше не встановлено судом);
- якщо об\'єкт, що перебуває у спільній сумісній власності кількох осіб, поділений між ними в натурі, то платником є кожна з цих осіб за належну їм частку.

 

Серед вінничан - 21 мільйонер

У рамках кампанії з декларування доходів за 2012 рік у Вінницькій області нарахували 21 мільйонера, тобто на 15 осіб більше, ніж минулого року. Загалом ці грошовиті вінничани задекларували цьогоріч 35,8 млн. грн. доходів. Про це розповів начальник управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.
- Вінницькі мільйонери головним чином проживають в обласному центрі та загалом сплатили майже один мільйон податків, - повідосив Олег Мартинюк. - Як показує практика, більшість вінничан відкладають подання декларації саме на останні дні. Такий, на жаль, у нас менталітет.
Таке чекання, як мовиться, до останнього, за словами начальника управління, може бути обумовлено й суто технічними складнощами.
- Людина могла отримати тут ідентифікаційний номер, а нині працює, скажімо, у Києві. Гроші вона отримує там, а її декларація надходить сюди, - говорить Олег Мартинюк. - Тоді доводиться перевіряти: наш це платник чи ні. Якщо людина мала перереєструватись після переїзду, дані пересилаються за місцем цієї нової реєстрації.
Загалом цього року декларації у податкові інспекції подали 4,7 тис. вінничан, повідомляють в управлінні.
- При цьому 4,5 тис. громадян подали ще й заяви на податкову знижку, - каже Олег Мартинюк. - Найчастіше вінничани заощаджують кошти, сплачені за освіту дітей - таких у нас 3,9 тис. громадян. Інші повернення - страхові платежі, іпотечний кредит тощо.


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

476

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

342

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

169

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...