"Порядок на дорогах - справа стратегії і тактики"

"Порядок на дорогах - справа стратегії і тактики"

Від сміття, снігу і пилу вінницькі дороги прибирають одні й ті ж універсальні машини "Глобус" комунального підприємства "Вінницьке шляхове управління". Єдине, що доводиться робити на початку сезону - "перевзути" техніку, або ж змінити "зимове" обладнання, яке горнуло сніг, на "літнє", яке збирає пил.
Як пояснює начальник "Вінницького шляхового управління" Святослав Буше, заміна обладнання відбувається за вісім годин. От тільки після щоденної зимової роботи більшість агрегатів треба міняти. Тож процес "перевзування" техніки може затягнутись.
- Шість "Глобусів" - це наша основна ударна сила, - розказує Святослав Буше. - Не знаю, як би ми без них справились зі снігопадом. Усього вулиці у місті прибирають 60 різнотипних машин. Нові "Глобуси" зручні тим, що можуть і посипати дороги, і горнути сніг, і чистити від пилу. Є ще так звані "кішки", "слон", підмітальна машина "Бродвей"... Так у народі їх назвали за зовнішнім виглядом. Але принцип роботи у них схожий на той, за яким працює сучасний пилосос.
Однак, перед тим, як прибиральні машини вийшли на весняні дороги, близько 100 робітників вручну чистили дороги і тротуари вручну. Спершу довелось лопатами позгрібати болото і бруд, який накопичився за зиму біля бордюрів - у важкодоступних для техніки місцях. Тільки після цього пішли машини із щітками.
- Ось лоткові щітки, - показує Святослав Петрович. - Вони вимітають сміття з-під бордюру, а поперечні - змітають із проїжджої частини. За допомогою вакуумного обладнання весь пил всмоктується. Уся система герметична і керується автоматично. У першу чергу прибираємо, звісно, центральні магістралі: Соборну, пр.Коцюбинського, вулиці Нансена, Лебединсього, Зодчих, Немирівське шосе… Бо коли приїжджаєш у місто, то у першу чергу дивишся на те, що робиться на вокзалі і на дорогах. Ми - обличчя міста, візитна карточка. Коли на дорогах порядок - значить, місто живе і процвітає.
- Перед тим, як прибирати бруд, ваші працівники лагодили асфальт...
- Так, у суботу і неділю - кладемо асфальт, займаємось терміновим ремонтом ямковості, - пояснює Святослав Буше. - Це при тому, що у нас непогані дороги, бо кілька років тому почали застосовувати технологію посипання доріг сіллю, яка має антикорозійну добавку. І ця добавка дає свій ефект - зберігає покриття. Коли присутня ця сіль з антикорозійною добавкою, то вода не замерзає на дорозі, а залишається м\'якою консистенцією. Така вода не затікає у тріщини і не руйнує асфальт.
- Під час березневого снігопаду у Києві навіть оголосили вихідний, а у Вінниці уже в першу ніч були розчищені магістральні дороги. Як ви справились, у чому секрет?
- Секрет - у командуванні, стратегії і тактиці. Треба постійно змінювати маршрути техніки - відповідно до засніженості і нагальності проблеми. І враховувати, які дороги і якою саме технікою чистити: ті шляхи, де ходить електротранспорт, спуски, підйоми, розчищаються у першу чергу. Також на прохання громадян нами розчищаються під\'їзди до будинків. Адже усе буває у житті: і похорон, і "швидка" не може доїхати... Поки у нас немає технічного резерву, але ми раціонально використовуємо ту техніку, яка є у наявності. Ми справились із викликом стихії, бо колектив був підготовлений. Та й моніторили погодні умови, слідкували за власним флюгером.
- Ви, напевно і не спали тоді?
- І я, і керівництво. Так само, як і перший заступник міського голови, і начальник департаменту комунального господарства та благоустрою міськради. Бо якби тоді ми не очистили магістралі - місто було б паралізоване. А це ні хліб не підвезти, ні електропостачання відновити.
- По скільки годин за кермом були водії?
- Бувало, й по 23 години. Ми викликали працівників з інших змін. Це при тому, що навіть технологічних перерв менше робили. Звичайно, змінами працювали.
- А що говорити колективу? Як налаштовували на ефективну роботу?
- Готував психологічно. Я колись у жилеті разом із підлеглими прибирав вулицю. Після того мою дружину питали: "Таня, твоєму Славіку що: 15 діб дали?". Я просто показував, як треба збирати сміття, своїм майстрам сказав, що навчу працювати і покажу як.
- На Вашу думку, яких прибиральних машин не вистачає зараз, які б варто було ще закупити для Вінниці?
- Ще би кілька "Глобусів" і КРАЗи трьохмостові. Нам варто купувати наші, вітчизняні машини, вони - надійніші. А якщо говорити про імпортні, то для наших умов треба купувати техніку північного зразка: зі Швеції або Фінляндії.
Але зима з її проблемами позаду, а попереду - літо. І, як обіцяють синоптики, воно буде хоч і з дощами, але суперспекотним. А пил уже зараз доставляє дискомфорт. Тож у дорожньому управлінні готують до літнього сезону і поливальні машини. Усього у шляховому управлінні чотири поливальномиючих машини: три - семикубові і одна - дев\'ятикубова. Навесні "поливалки" вимивають бруд уздовж бордюрів, у літній час - поливають дороги.
До слова, для поливу на один квадратний метр асфальту витрачається 0,8 літра води, а для зрошення - 0,2-0,3 літра. А ще дорожники відкривають секрет: дорожні "пилососи" не тільки всмоктують сміття і пил, а й зволожують дороги.


Алла ШТЕЛЬМАХКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

770

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

576

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

354

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

330

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

329

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...