"Наша Україна" саморозпустилася

"Наша Україна" саморозпустилася

Частина "Нашої України" на чолі з Сергієм Бондарчуком вирішили ліквідувати партію. У іншій частині партії на чолі з колишнім Президентом України Віктором Ющенком називають це рішення нелегітимним і твердять, що "Наша Україна" веде політичну діяльність.
Наприкінці січня у партії "Наша Україна" стався розкол. Учасники двох партійних груп під керівництвом Сергія Бондарчука і Віктора Ющенка звинуватили одні одних у спробах "розколу" та "рейдерського захоплення" партії.
Рішення ліквідувати партію було ухвалено на з\'їзді "Нашої України", який відбувся у суботу, 2 березня, під головуванням Сергія Бондарчука. За відповідне рішення проголосували 267 делегатів, проти - два, утрималися - шість, повідомляють "Українські новини".
Сергій Бондарчук рішення з\'їзду про ліквідацію партії вважає легітимним. "Підстав говорити, що він нелегітимний, нема", - сказав Бондарчук журналістам, пише "Інтерфакс-Україна".
Він нагадав, що рішення про проведення такого прийняли 18 обласних організацій "Нашої України", що становить 2/3 від загальної кількості облорганізацій партії.
Документи - у музей
Відповідно до рішення, ліквідація партії була необхідна, тому що голова партії Віктор Ющенко своїми діями грубо порушував статут партії, зокрема, ухвалюючи рішення про виключення членів політради.
Крім того, голови обласних організацій партії обвинуватили Віктора Ющенка у фальсифікації виборів депутатів Верховної Ради 28 жовтня 2012 разом з Партією регіонів.
Як зазначили керівники обласних штабів, за кілька днів до проведення виборів їм була дана команда від керівництва партії замінити всіх членів обласних і територіальних виборчих комісій від "Нашої України" на зазначених представників місцевої влади або членів ПР.
Відповідальність за непогашені борги партії на суму близько 60 млн. гривень партія покладає на члена політради партії Віру Ульянченко.
На з\'їзді було створено ліквідаційну комісію, яка повинна вирішити питання погашення заборгованості, а також використання коштів і власного майна партії "Наша Україна". До її складу було призначено членів політради партії, зокрема, Петра Ющенка, Зіновія Шкутяка, Ірину Ванникову й Віру Ульянченко.
Усі документи, печатка й прапор партії будуть передані в музей історії Помаранчевої революції в Національному університеті "Києво-Могилянська академія".
"Нікчемне" рішення
Одразу після оголошення рішення про розпуск партії речник Віктора Ющенка Ірина Ванникова заявила, що партія "Наша Україна" продовжує політичну діяльність, а з\'їзд, який відбувся в Києві, не має жодної юридичної сили.
"Партія "Наша Україна" існує та продовжує політичну діяльність попри відчайдушні спроби знищити цю політичну силу або використати бренд "Наша Україна" для власної політичної кар\'єри особами, яких виключено з партії, які втратили здоровий глузд та залишки совісті", - йдеться у повідомленні на сайті razom.org.ua.
У партії нагадують, що головою політради "Нашої України" офіційно є Зіновій Шкутяк. Тому, на їх думку, Міністерство юстиції не візьме до уваги будь-яку заяву Сергія Бондарчука про саморозпуск партії.
"Рішення збіговиська С.Бондарчука є нікчемними та нелегітимними та не матимуть жодних юридичних наслідків. Сьогоднішнє збіговисько - це зустріч випадкових осіб, неповноважних приймати рішення, які впливають на долю та розвиток партії "Наша Україна", - йдеться у заяві пані Ванникової.
У повідомленні також нагадується, що справжій з"їзд "Нашої України" відбудеться 18 травня цього року.
Передісторія
Нагадаємо, 9 лютого голова політради "Нашої України" Сергій Бондарчук оголосив рішення Київської міської організації про виключення Віктора Ющенка з партії.
Згодом прибічники Ющенка звільнили Сергія Бондарчука з посади голови політради і поновили колишнього президента у партії.
23 лютого політрада виключила з "Нашої України" Сергія Бондарчука, його помічника Андрія Ніцоя, Юрія Макуху, Петра Манзія, Ганну Кияшко, В\'ячеслава Хмуровського та Сергія Курінного за дії, які провокують розкол у партії.


Максим ЗотовКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

480

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

345

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...