"Спорттайму" виписали штраф - за куріння

Обласна Інспекція у справах захисту прав споживачів, спільно з журналістами, і далі перевіряють заклади громадського харчування на дотримання закону про заборону куріння. "Місто" уже побувало на перевірках у "Курсалі", "Феріде" і "1000 і одній ночі". Тепер черга дійшла до "Спорттайму", точніше, закладу на першому поверсі, раніше відомому, як літній майданчик, поруч з "Бастилією". Підставою для перевірки стала скарга одного з відвідувачів.
- На літніх майданчиках курити дозволяється, але якщо приміщення закрите, будь-то кафе чи ресторан, то категорично заборонено, - пояснює Ніна Тихолаз, головний спеціаліст інспекції, демонструючи чек і власне скаргу, яка стала підставою для перевірки. - Остаточний висновок ми зробимо після перевірки документів. Якщо у них буде вказано, що це не літній майданчик, а стаціонарне приміщення, значить, закон порушено.
На час перевірки на кожному столику були попільнички, деякі відвідувачі курили. "Місце для куріння" з однойменною табличкою за окремим столом було порожнім. Побачивши, що підходять журналісти, група молодих чоловіків за останнім столиком зали, сховала цигарки. Інший відвідувач, погасивши недопалок, пояснив, що курить, бо є попільничка, інакше б не робив цього, бо про закон знає. Тим часом підійшов чоловік, представився директором торговельного комплексу "Бастилія", сказав, що всі питання - до адміністрації "Спорттайму".
- У ресторані і нічному клубі "Спорттайму" у нас не курять, а цей заклад є місцем для куріння, - сказала працівник закладу, яка представилась менеджером Ольгою. - Це не ресторан, і не кафе, а місце для куріння. Наскільки я знаю, напої подавати можна.
На запитання, чому ж тоді тут подають ще й страви (за одним зі столиків біля дівчини з ноутбуком стояла тарілка з салатом. - Авт.), Ольга не розгубилася:
- Відвідувачка була на першому поверсі і поспішала, попросила принести їй страву сюди. Ми не можемо відмовити клієнту.
Утім, журналісти помітили ще й меню.
Юрист - представник "Спорттайму", яка приїхала згодом, повідомила, що надасть усі необхідні документи.
- Цей заклад - не місце для куріння, а літній майданчик, - сказала юрист.
Зрештою перевірка "Спорттайму" закінчилась штрафом для закладу. Суму штрафу визначать на засіданні комісії, він може бути у межах від 1 тис. до 10 тис. грн.
- Свого часу заклад справді називався терасою, але зараз ми бачимо, що це не тераса і не літній майданчик, а стаціонарне приміщення з дахом і опаленням, - сказала Ніна Тихолаз. - Там була зроблена реконструкція, але необхідних документів про це ми не отримали. Принесли тільки дозвіл на розміщення об\'єкта від управління торгівлі і СЕС, які надані у 2003 р., коли заклад дійсно був літнім майданчиком. Наразі ми складаємо акт стосовно порушення вимог законодавства, застосовуючи штрафну санкцію і надсилаємо його підприємству. Термін фінансової санкції - протягом року.


До речі

За словами Ніни Тихолаз, головного спеціаліста обласної Інспекції у справах захисту прав споживачів, з моменту, як набув чинності закон про заборону куріння в громадських місцях, в Інспекцію загалом надійшло п\'ять скарг від населення.
- Відповідно були перевірки і виявлені порушення, підприємства притягнули до відповідальності, люди проплатили штрафи від однієї до десяти тисяч гривень, - зазначила Ніна Петрівна. - Продовжуємо перевіряти й інші підприємства, згідно із нашими планами і зверненями громадян. Виїжджаємо за кожною скаргою, не реагувати на них ми не можемо.


Ірина КУПЕЦЬКА



Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

73

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

72

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...