"Прощавай, мій світлий кабінете…"

Чи бачили ви коли-небудь, як міліціонери діляться грішми? І не тільки між собою, а ще й із державними службовцями, які допомагали їм у ділах не вельми законних? Кажете, не бачили? Втім, це можна було б надолужити, якби 22 січня цього року о четвертій вечора ви опинились на вулиці Першотравневій поряд з гуртожитком Європейського університету і в потрібну хвилину заглянули крізь вікно припаркованого там "Мерседеса". На ваших очах з рук потерпілого до охоронців правопорядку перейшла б точна сума - 1100 гривень. А потім би її ділили між трьома - між дільничними інспекторами 2-го відділення міської міліції старшими лейтенантами Іваном Німцем і Пилипом Македонським та головним спеціалістом із департаменту адміністративних послуг міської ради Омеляном Пригрібайлом (всі імена та прізвища змінено).
Правда, поділу підлягала сума дещо більша - 1200 гривень, бо ще сотню в рахунок "боргу" наші служиві любителі грошей, як зазначено у вироку міського суду, взяли у потерпілого на тому ж місці за чотири дні до описаної події.
Щоб дізнатися, за що з ними розраховувався громадянин Я., треба заглибитись у минуле ще на один день. Саме 17 січня в обідню пору трійця виявила, що на перехресті вулиць Келецької і Космонавтів поблизу магазину "Чайка" громадянин Я. займався торгівлею "у громадському місці з порушенням встановлених законодавством правил".
Ясна річ, це все потрібно було задокументувати, а потім на порушника накласти адміністративний штраф. Однак Німець, Македонський та Пригрібайло вирішили діяти по-іншому, залагодивши справу полюбовно і не без користі. От і домовилися з Я. про згадану вище зустріч на вулиці Першотравневій на другий день.
Не знаю, чи вдалось би вам розгледіти крізь вікно легковика, як "ділять бабло", чи ні, але ті оперативники міліцейського відділу внутрішньої безпеки, яким належало займатись цим за службовими обов’язками, бачили все дуже добре. І тому через лічені хвилини членам несвятої трійці довелось віддавати гроші в порядку, передбаченому кримінально-процесуальним законодавством, уже іншим людям. А відтак і постати перед слідчим прокуратури і дещо згодом - перед судом.
Це одна з перших справ, розглянута у нас служителями Феміди за нормами нового Кримінального процесуального кодексу. Ним передбачено укладання підсудними угоди про визнання винуватості, що спрощує і скорочує процедуру судового розгляду, а також дозволяє їм отримати м\'якше покарання.
Іван Німець, Пилип Македонський та Омелян Пригрібайло таку угоду підписали, тому Вінницькому міському суду залишилось тільки відміряти покарання, яке виявилось однаковим для всіх: кожного засуджено до п\'яти років позбавлення волі з трирічним іспитовим терміном. Суд постановив усіх трьох звільнити з роботи та служби, позбавивши кого офіцерських звань, кого  - рангу державного службовця.
Засуджені ще можуть оскаржити вирок в апеляційну судову інстанцію, але чи є в тому сенс, якщо всі троє підписали угоду про визнання винуватості?


Леонтій Краснопільський, Олександр Гуцол, прокурор прокуратури міста ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

716

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

521

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

312

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

289

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

283

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...