Торік у Вінниці мамами стали 15 неповнолітніх дівчаток

Із року у рік вік дитячої вагітності знижується. Торік у Вінниці мамою стала 14-річна вінничанка. І вона лише одна із 15 неповнолітніх вінницьких дівчаток, які минулого року народили дітей.
Із року у рік вік дитячої вагітності знижується. Хоча за останні роки кількість неповнолітніх мам зменшилась. Торік у Вінниці мамою стала 14-річна вінничанка. І вона лише одна із 15 неповнолітніх вінницьких дівчаток, які минулого року народили дитину.
- До нас мама привела 14-річну доньку з "пухлиною" у животі, а та пухлина уже рухалась, - розповідає Ірина Медяна - керівник вінницької "Клініки, дружньої до молоді", лікар-гінеколог дитячого і підліткового віку. - Маму нічого не насторожило, бо дівчина чекала менструацію, у неї до цього часу не було жодної. Їх стурбувало лише те, що живіт почав рости. Виявилось, що у дівчини то був єдиний статевий контакт із набагато старшим "кавалєром". Він вирішив: якщо у дівчинки немає менструації, то можна "жити" із 14-річною.
Ця юна мама народила цілком здорову дитину. Як складається їх життя і чи залишився батько дитини з дівчиною? Лікарі не розповідають, посилаються на лікарську таємницю - на неї юридично вже мають право підлітки з 14 років, тобто навіть батькам усе повідомляють за згоди вагітної дівчинки.

Психологічно готові
Ірина Медяна каже, що дівчатка свідомо готові ставати мамами. Складність у тому, що це важко фізично.
- Усе частіше пацієнти приходять на консультації парами, - розповідає лікар-гінеколог. - Кажуть, що готові бути батьками. Наша клініка приймає усіх молодих людей віком від 10 до 24 років з 9 по 19 годину. Люди - різні, але чоловіки спокійніше реагують на вагітність. Є такі, що просять показати їм результати аналізів. Однак річ не у тім, як вони зараз сприймають батьківство, а чи зможуть витримати цю ношу у такому віці.
За словами Ірини Іванівни, як правило, такій юній вагітності сприяє елементарне незнання: ні свого тіла, ні сексуального здоров\'я, ні засобів контрацепції, ні небезпеки - а саме хвороб, які передаються статевим шляхом. А з-поміж цих хвороб, говорить лікар, на першому місці неспецифічні запальні захворювання (стафілококи, стрептококи), на другому місці - кандідози (порушення нормальної мікрофлори).
- Причину виникнення таких хвороб важко встановити, але найчастіше вони виникають на тлі неконтрольованої антибіотикотерапії, при користуванні антибактеріальними засобами інтимної гігієни, щоденними прокладками, - пояснює Ірина Медяна.

Реальна статистика - невідома
Торік у Вінниці 15 неповнолітніх вінничанок стали мамами. Проте реальної статистики ніхто не знає, каже Ірина Медяна. Адже приватні клініки і лікарі, які "поза чергою" роблять аборти, не звітують.Так само як і ніхто не відстежує, скільки їх купували пігулки через Інтернет і переривали вагітність.
Для прикладу загальновідомі факти: щоб прийти на прийом до лікаря-гінеколога приватної клініки, не вимагатимуть паспорта, тобто назватись можете будь-ким. Головне, як мовиться, щоб усе було оплачено. І після виявленої вагітності дадуть дві пігулки за 1,5 тис. грн. у прозорому пакеті.
До речі, до різних реаліті-шоу, де юні дівчатка у складних життєвих пошуках все ж зважаються народжувати, лікар ставиться абсолютно негативно. Каже, сприймає це як своєрідну рекламу ранньої вагітності, а дівчатка погоджуються на зйомку лише через шанс "засвітитись" на телебаченні.

За кордоном почали думати про ін\'єкції
За даними вітчизняного Міністерства охорони здоров\'я, щороку в Україні народжує близько восьми тисяч дівчат віком до 18 років. Якщо врахувати загальну кількість пологів, а це 500 тисяч, то виходить, що кожна 60-та породілля не досягла повноліття. Щоб вплинути на ситуацію, в Україні діють програми громадських організацій і спеціалізованих центрів при лікарнях. Окремі центри тільки створюються - наприклад, у Києві уже рік працює Центр допомоги дівчатам, жінкам у кризових ситуаціях.
Варто сказати, що "дитяча" вагітність турбує не лише українських медиків. Саме через юний вік мами, така вагітність вважається і небажаною, і неочікуваною. У Франції з 2013 року буде реалізовуватись державна програма: дітям віком від 15 до 18 безкоштовно роздаватимуть презервативи. У США, зокрема у Нью-Йорку, у державних школах підлітків із 14 років, окрім того, що їх забезпечують контрацептивами, учать ще й правилам безпечних статевих стосунків. А не так давно у Сполучених Штатах була озвучена ще одна пропозиція, як дітей і підлітків уберегти від вагітності - спеціальні ін\'єкції після незахищеного статевого акту.
Коментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

480

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

345

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

183

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

171

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

165

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...