Крижана купіль Водохреща

На свято Водохреща на Вишенському озері яблуку ніде було впасти. Сотні вінничан із самого ранку поспішали зануритися в ополонку: набратись міцності духу, здоров\'я й очиститися. Хтось заходив у крижану воду обережно. Хтось, перехрестившись, з головою пірнав у крижану купіль. Потім розтиралися рушниками і зігрівалися гарячим чаєм.
Смаглява спортивна вінничанка Ольга зізнається, що їй зовсім не холодно, хоча до цього систематично не загартовувалася.
- Я пірнула, і зараз мені навіть спекотно, - каже дівчина. - Збираюся не зраджувати цій традиції й надалі. Уже не перший рік переконуюся, що вона допомагає здоров\'ю.
Неподалік - цілий шквал дитячих емоцій.
- Я перший раз в ополонці купався! Страшно, коли йдеш по холодному снігу, а коли вже пірнаєш, - не дуже, - ділиться враженнями 10-річний Вова, якого тато саме розтирає рушником.
Поруч його братик Владислав, ще одягнений, нетерпляче чекає своєї черги. Батько пояснює.
- Вони по черзі пірнають. Вирішили оздоровитися, щоб не хворіти, налаштуватися на здоровий спосіб життя. Готував хлопців до цього більше морально. Пояснив їм, що треба налаштуватися психологічно, а Бог захворіти не дасть, - каже тато Олег.
Прийшли до хрещенської купелі на Вишенське озеро й перші особи області: колишній губернатор, а тепер депутат Верховної Ради Микола Джига, голова облдержадміністрації Іван Мовчан, депутати обласної Ради Сергій Кудлаєнко, Наталя Добринська. Кажуть, пірнали не для піару, а заради духовної традиції.
- Відчуваю себе досить комфортно, впевнено, легко. Думки хороші приходять, бажання працювати, - сказав Іван Мовчан одразу після крижаної купелі. - Купаюся на Водохреще уже багато років, це традиція. Родина підтримує, от син сьогодні теж купався. Особисто мені подобається пірнати у компанії.
Микола Джига, тримаючи кружку з гарячим чаєм, розповів, що на Вишенському озері очищається втретє. Дав традиційні оздоровчі настанови і пообіцяв: де б не був, приїжджатиме у Вінницю на Водохреще завжди.
- Краще пити чай, а не горілку. У такий день ми повинні покласти початок здоровому способу життя, - сказав Микола Джига. - У Вінниці буде збудовано багато спортивних майданчиків і залів. Я завжди кажу: міцне здоров\'я у людей - міцна держава. На Водохреще я купався і буду купатися у Вінниці. А що таке Київ? Це конгломерат… У Верховній Раді відчуваю себе некомфортно: порівняно з губернаторською, нинішня моя посада неконкретна. Верховна Рада ще не у тому форматі, в якому має працювати, там нині між політичними силами і фракціями відбувається пошук порозуміння. У кожній з них є як нормальні люди, з якими можна вести бесіду, так і "гарячі хлопці", які забувають про свої права й обов\'язки, влаштовують бійки. У Партії регіонів такі теж є. Думаю, ми їх перевиховаємо.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

493

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

362

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

189

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

177

Якщо у когось зупиниться серце десь у натовпі або транспорті, врятувати його зможуть лише ті, хто поруч. Про те, як правильно надавати ...

170

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...