Крижана купіль Водохреща

На свято Водохреща на Вишенському озері яблуку ніде було впасти. Сотні вінничан із самого ранку поспішали зануритися в ополонку: набратись міцності духу, здоров\'я й очиститися. Хтось заходив у крижану воду обережно. Хтось, перехрестившись, з головою пірнав у крижану купіль. Потім розтиралися рушниками і зігрівалися гарячим чаєм.
Смаглява спортивна вінничанка Ольга зізнається, що їй зовсім не холодно, хоча до цього систематично не загартовувалася.
- Я пірнула, і зараз мені навіть спекотно, - каже дівчина. - Збираюся не зраджувати цій традиції й надалі. Уже не перший рік переконуюся, що вона допомагає здоров\'ю.
Неподалік - цілий шквал дитячих емоцій.
- Я перший раз в ополонці купався! Страшно, коли йдеш по холодному снігу, а коли вже пірнаєш, - не дуже, - ділиться враженнями 10-річний Вова, якого тато саме розтирає рушником.
Поруч його братик Владислав, ще одягнений, нетерпляче чекає своєї черги. Батько пояснює.
- Вони по черзі пірнають. Вирішили оздоровитися, щоб не хворіти, налаштуватися на здоровий спосіб життя. Готував хлопців до цього більше морально. Пояснив їм, що треба налаштуватися психологічно, а Бог захворіти не дасть, - каже тато Олег.
Прийшли до хрещенської купелі на Вишенське озеро й перші особи області: колишній губернатор, а тепер депутат Верховної Ради Микола Джига, голова облдержадміністрації Іван Мовчан, депутати обласної Ради Сергій Кудлаєнко, Наталя Добринська. Кажуть, пірнали не для піару, а заради духовної традиції.
- Відчуваю себе досить комфортно, впевнено, легко. Думки хороші приходять, бажання працювати, - сказав Іван Мовчан одразу після крижаної купелі. - Купаюся на Водохреще уже багато років, це традиція. Родина підтримує, от син сьогодні теж купався. Особисто мені подобається пірнати у компанії.
Микола Джига, тримаючи кружку з гарячим чаєм, розповів, що на Вишенському озері очищається втретє. Дав традиційні оздоровчі настанови і пообіцяв: де б не був, приїжджатиме у Вінницю на Водохреще завжди.
- Краще пити чай, а не горілку. У такий день ми повинні покласти початок здоровому способу життя, - сказав Микола Джига. - У Вінниці буде збудовано багато спортивних майданчиків і залів. Я завжди кажу: міцне здоров\'я у людей - міцна держава. На Водохреще я купався і буду купатися у Вінниці. А що таке Київ? Це конгломерат… У Верховній Раді відчуваю себе некомфортно: порівняно з губернаторською, нинішня моя посада неконкретна. Верховна Рада ще не у тому форматі, в якому має працювати, там нині між політичними силами і фракціями відбувається пошук порозуміння. У кожній з них є як нормальні люди, з якими можна вести бесіду, так і "гарячі хлопці", які забувають про свої права й обов\'язки, влаштовують бійки. У Партії регіонів такі теж є. Думаю, ми їх перевиховаємо.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

47

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

38

Громадськості запропонували обговорити варіант забудови набережної від Староміського мосту до "Спартака" Громадські слухання з ...

38

Слідство обіцяє викриття ще цілої низки схем митниці Правоохоронці 15 липня затримали начальника митного поста "Вінниця-Центральний" ...

37

10 липня на повторних громадських слухання щодо містобудівної документації детального плану "Групи житлових будинків по вулиці ...

34

11 липня "Нива" на Київщині зіграла контрольний поєдинок проти "Діназа" (Вишгород). Цей клуб є суперником нашої команди у новому сезоні ...