Вінничани літатимуть до Москви

Принаймні таке доручення дав голова Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан після робочої зустрічі із представниками компанії "Мотор Січ", яка відбулася минулого четверга, 17 січня.
Як повідомляється на офіційному сайті облдержадміністрації, губернатор звернувся до керівництва авіакомпанії з проханням сприяти у відкритті регулярного авіарейсу "Вінниця - Москва". Тим паче, що аналіз регіональних перевезень засвідчив найбільший пасажирський потік саме до столиці Російської Федерації.
- Щомісяця з Вінниці, Жмеринки, Козятина у московському напрямку виїжджає 20-23 тисячі пасажирів. Зрозуміло, що зорієнтувати частину з них на авіатранспорт цілком реально, - ще торік розповідав заступник Вінницького міського голови Валерій Коровій. - На першому етапі рейси можуть бути навіть збитковимм. Але чим більше буде пасажирів, чим більше буде завантаженість, тим дешевша буде собівартість квитка.
Поки ж переліт із Борисполя до Москви коштує у межах 1800-2000 грн., тоді як вартість квитка на поїзд до Москви в одному напрямку - від 500 "з хвостиком" гривень (плацкарта) до понад 800 грн. (купе).
Збитки рахують наперед
Саме стартова збитковість є тим каменем, об який найчастіше спотикаються регіональні аеропорти у своїх спробах запустити регулярні рейси, розповідає директор комунального підприємства "Аеропорт "Вінниця" Ярослав Мазурець.
- Якщо чартерні рейси - це клопіт замовників, наприклад, туристичних агенцій, то регулярні авіаперевезення - цілковита відповідальність авіакомпаній, які розуміють, що на перших етапах становлення рейсу перевезення у більшості випадків бувають збитковими через недозавантаженість пасажирами, - пояснює він. - Але компанії повністю брати збитки на себе не готові, тому вимагають компенсації від місцевої влади.
Що стосується рейсу "Вінниця-Москва", то у цьому випадку, як кажуть в облдержадміністрації, проект реалізовуватиметься на засадах співфінансування. Хто саме нестиме витрати, поки не уточнюється. Але можна припустити, що їх відшкодовуватимуть як за рахунок бюджету, так і за рахунок компанії "Мотор Січ".
Ще одна причина, що стає на заваді регулярних рейсів, - брак інформації щодо потенційних пасажирів.
- До нас зверталися вінничани, які працюють в Іспанії, щодо можливості організувати перельоти до Мадрида. Але зробити це досить складно, тому що немає структури чи організації, яка б об\'єднала усіх, хто бажає літати до Іспанії. Хоча у Чернівцях, наприклад, така структура організувала регулярні польоти на Італію, - каже директор вінницького аеропорту.
За його словами, більш перспективним у цьому плані є розробка польського напрямку, зокрема, запровадження рейсів до Варшави.
"Дайош чартер!"
А тим часом вінницький аеропорт поступово відроджується після 15-річного періоду існування лише на папері, який завершився у 2008 році. Саме тоді було відправлено перший після зупинки діяльності аеропорту рейс. І якщо того року аеропорт обслужив лише 200 пасажирів, то минулого, 2012-го, - вже 10 тисяч 150, переважно туристів. Але можливості його набагато ширші. За словами Ярослава Мазурця, аеропорт розрахований на обслуговування 400 пасажирів за годину.
Щодо географії польотів, то, починаючи з 2008 року, аеропорт не обслуговував рейси хіба що австралійського та американського напрямків, інформував Ярослав Мазурець.
- Вдалою виявилася, зокрема, організація рейсів до Чорногорії. Минулого року там побували понад тисяча вінницьких туристів, і при наявності у літаку 160-ти місць мінімальною була завантаженість у 120. Крім того, у рамках хасидської програми на єврейський Новий рік півтори тисячі вінничан літали до Ізраїлю за пільговими квитками: 200 доларів замість 600.


Тамара ВікторовськаКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

309

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

240

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

218

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

210

Спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, урочисто передано ...

208

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...