Бювет замість водогону

Воду не просто чисту, а генетично безпечну і корисну п\'ють жителі Калинівки, Козятина, Хмільника. Головна її відмінність від звичної нам водопровідної - у методі очистки, яку проходить вода: ані коагулянтів, до складу яких входить алюміній, ані хлору. Подробиці методики очистки води її автор - академік Владислав Гончарук - не розкриває: наукова таємниця.
На Вінниччині Владислав Гончарук, директор Інституту колоїдної хімії та хімії води ім.Думанського, брав участь у громадсько-депутатських слуханнях, де обговорювали стан забезпечення питною водою жителів області.
Обережно: хлор
Генетично безпечною воду, отриману за власною методикою очистки, академік Владислав Гончарук називає, зокрема, тому, що у ній відсутні хлор і алюміній, які завжди наявні у воді з водогону.
- Воду почали хлорувати сто років тому, аби уникнути епідемії холери. Хлоровану воду п\'є вже п\'яте покоління людей. Тому і маємо сьогодні онкозахворювання навіть у новонароджених, - пояснює шкідливість хлору Владислав Гончарук.
Що стосується алюмінію, то, за словами академіка, його потрапляння у людський організм з часом викликає нездатність аналітично мислити та й мислити взагалі.
Ще одна загроза, яку несе водопровідна вода, - мікроорганізми, які оселилися у трубах.
- Усі бачили слиз у водопровідних трубах. Але якщо ми хлоруємо воду, його там бути не повинно. Однак мікрофлора адаптувалась до хлорування, - пояснює учений. - І найстрашніше, що у водопровідній воді оселилися гриби. Як наслідок - мікромікози, на які хворіють кожні дев\'ятеро із десяти людей. Вилікувати від них майже неможливо. Антибіотики на них не діють.
Не краща, за словами Владислава Гончарука, і вода, яку очищують спеціальні фільтри. Головна шкода - відсутність у ній необхідних для формування скелету людини кальцію, магнію. А це - пряма загроза для підростаючого покоління.
Нарікає фахівець і на якість бутильованої води. Каже: більшість виробників консервує її за допомогою антибіотиків або, у кращому випадку, срібла.
"По воду потрібно ходити так само,
як ми ходимо до магазину за хлібом"
Резюме науковця наступне: пити потрібно воду із підземних джерел, причому очищувати безпосередньо на місці.
- По питну воду потрібно ходити так само, як ми ходимо до магазину по хліб. Не можна пускати її по трубах, адже в них - джерело забруднення, - зазначає академік Гончарук.
Першим містом, яке перейшло на споживання очищеної за методом Владислава Гончарука води, став Бориспіль Київської області. Його мешканці по таку воду ходять до спеціально влаштованих бюветів. Як, власне, вже й мешканці трьох вінницьких райцентрів. Щоправда, на Вінниччині цей проект - пілотний.
- Вартість однієї установки - приблизно 100 тис. грн. Одна установка забезпечує водою 15 тисяч людей, - коментує фінансовий бік водної теми академік Гончарук. За його словами, собівартість генетично безпечної води просто смішна: одна тисячна копійки за літр.
Для порівняння: аби замінити 24 кілометри водогону із 286, які цього потребують, у Томашпільському районі за сім років витратили понад 3 млн. грн.
- Я був гордий, що люди отримують високоякісну воду. Тепер бачу, як помилявся, - зізнався голова райради Анатолій Олійник, почувши про установку Владислава Гончарука.
Водночас сам академік каже, що зробити воду питною простіше, ніж прокласти водогін. Щоправда, для цього потрібна політична воля: і в першу чергу на рівні держави, відзначає фахівець.
- Створити універсальну систему очистки води неможливо. Під кожну воду потрібно підібрати свою технологію, - пояснює Владислав Гончарук.


Тамара ВІКТОРОВСЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

216

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

158

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

145

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

145

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...

143

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...