Що планується біля озера "Поділля"

Пустир із чагарниками, очеретом, бур\'янами і… городами - такий наразі вигляд у частини лівого берега озера Поділля, що на Вишеньці. Торік у липні на сесії міської ради було вирішено, що у цьому районі Вінниці має бути садибна забудова, а ділянки під будівництво продаватимуть з відкритого аукціону.
Минулого вівторка, 15 січня, у приміщенні школи №18 відбулись громадські слухання, на яких був презентований проект детального планування цієї території. На слухання прийшли 60 мешканців, що проживають на прилеглих до озера територіях.
Що пропонується
Загальна площа, яка потребує упорядкування, 17 гектарів. Проектом пропонується розширити зону садибної забудови від вулиці Стахурського до прибережної смуги водойми (50-70 м від озера), а на самій смузі облаштувати зону відпочинку. Власне, під садибну забудову можливе виділення території площею близько семи гектарів.
Проект дасть можливість створити новий житловий квартал. А мешканці мікрорайонів "Вишенька" і "Пирогово" зможуть відпочити у сучасній рекреаційній зоні. Тут планують встановити альтанки, організувати пішохідні, велосипедні доріжки, зону для пікніків.
Вільні ж земельні ділянки, на які буде поділено територію під забудову, продаватимуться через відкритий аукціон. У ньому зможе взяти участь будь-хто з вінничан. А саме впорядкування території унеможливить самозахоплення земель.
Що кажуть вінничани
Частині присутніх плани створити житловий масив і зону відпочинку сподобались. А от інші виступили категорично проти. Ці люди запевняють, що мають усі документи на земельні ділянки і не розуміють, яким чином на їхній території можна щось будувати.
- У нашому будинку проживає чотири сім\'ї, нам город потрібен, щоб якось виживати! А тепер хто нас туди до річки пусте? - обурювалася на зборах одна із мешканок приватного сектору.
Директор міського департаменту архітектури, містобудування та кадастру Максим Мартинюк роз\'яснив, що при наявності документів, які підтверджують власність на землю, її ніхто не відбиратиме.
- При реалізації проекту це означатиме, що на цій земельній ділянці саме власник зможе звести садибу і ніхто інший претендувати на неї не буде, - запевнив Максим Мартинюк. - Тільки на цих громадських слуханнях виявилося до п\'яти спірних ділянок. Проектна документація буде опрацьована з урахуванням пропозицій громадськості. Але ми врахували кожну садибу і навіть паркан. А от із самозахопленням ми боремося, і позиція наша принципова. Не бачу причини того, щоб на Старому Місті забороняти приватизацію на підставі сумнівних паперів, а тут - дозволяти. У місті повинно будуватися житло, а не вирощуватися картопля.
Створили комісію
Позаяк "за" реалізацію проекту і "проти" нього на громадських слуханнях виступили приблизно однакова кількість мешканців, тому запропоновано створити погоджувальну комісію. До неї увійшли семеро мешканців приватних будинків по вул. Стахурського та 2-го провулку Юності. За два тижні ця комісія разом із депутатами міськради вирішуватиме, чи можлива реалізації запропонованого проекту.
- Це уже друга спроба громадських слухань, - пояснив Андрій Мислінський, заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості міськради. - На перше слухання з\'явилися тільки десятеро, не зважаючи на всі оголошення, тож фактично вони не відбулися. А це будівництво стосується не тільки людей, які живуть на 2-му провулку Юності, а й тих, хто хотіли б мати благоустрій на території для відпочинку.


Ірина КУПЕЦЬКАКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

234

Протягом трьох годин 16 липня оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції Вінниччини та працівники Вінницького ...

172

У Вінницькій області на виборчому окрузі №17 (центр – місто Ладижин) заявили про напад кандидат у народні депутати України та волонтер ...

163

У Жданівській об’єднаній територіальні громаді, що у Хмільницькому районі відкрили нову сучасну амбулаторію загальної практики ...

155

Вінниця підтвердила рейтинг інвестиційної привабливості на рівні «invA+». Це дані рейтингового агентства IBI-Rating. Про це сьогодні, 17 липня, ...

154

У зв'язку з реконструкцією трамвайної колії по вул.Соборній та враховуючи проведення робіт на Замостянській, до 29 липня буде повністю ...