Обдурень

Якщо спробувати описати поведінку вінничанина Родіона Клямчука (ім\'я та прізвище змінено) одним словом, то найкраще для цього підійшов би сленговий вираз "лоханутись". Причому лоханувся наш "герой" не один і навіть не два рази.
Уперше це трапилось минулого літа, коли зателефонував приятель - дамо йому прізвище Птах - і попросив Родіона позичити грошей. Той відмовив, бо потрібної суми не мав. Тоді приятель попросив у нього на кілька днів мобілку - просто покористуватись, адже у Клямчука був ще один телефон. На це прохання наш "герой" відреагував позитивно, при зустрічі віддавши свою "Нокію-5800" вартістю 2 300 гривень.
Другий випадок трапився приблизно у той же час, але про нього можна судити тільки зі слів Клямчука. Птах нібито побачив на його пальцеві золоту печатку вартістю півтори тисячі гривень і… теж попросив "покористуватись". Мовляв, він свою точно таку саму печатку загубив, але не хоче признаватись дружині, яка дещо запідозрила. Тому всього лиш покаже їй - і віддасть. Як же не виручити знайомця? І Родіон - добра душа! - погодився, добровільно віддавши ювелірний виріб. Щоправда, Птах його слова не підтвердив, так що реальна доля печатки так і залишилась нез\'ясованою.
Птах, схоже, не збирався повертати мобілку - він її задешево здав у ломбард. А щоб працівники закладу не нагадували про заставу, то сам привів до ломбарду знайомого, який викупив телефон у свою власність за 550 гривень.
Дуже скоро Родіон сам утямив, що лоханувся. Птах взяту річ не повертав і взагалі уникав зустрічей, а молодикові бракувало характеру, щоб добитись повернення мобілки або хоч би компенсації за неї. Більше того: він соромився зізнатися вдома у власному простацтві, побоюючись, що коли батько довідається про втрату - буде непереливки.
І тоді Клямчук додумався до "соломонового" розв’язання проблеми. Він пішов у міліцію й написав заяву про те, що пізно ввечері його перестріли на вулиці невідомі й пограбували, відібравши і телефон, і печатку, і ще й 80 гривень - щоб правдивіше виглядало! Про це й батькові сказав, бо ніхто ж від злочинців не застрахований. А міліція, мовляв, нехай пошукає вітра в полі.
Загальна вартість "награбованого" становила 3 880 гривень, і цим випадком справді зайнялись оперативники з карного розшуку. Через кілька місяців, коли мобілка нарешті "засвітилась" у мережі, вони вийшли на її власника, а потім - на Птаха, який розказав, що нікого не грабував. Клямчук сам віддав свій телефон. Ну, а те, що його не повернули, мабуть, логічніше було б розв\'язувати в площині цивільно-правового законодавства, аніж кримінального.
І тоді у правоохоронців виникли питання вже до Родіона Клямчука, котрий, як виявилось, добряче лоханувся втретє. У його діях присутні ознаки злочинів одразу за двома статтями Кримінального кодексу: 383-ій (завідомо неправдиве повідомлення слідчому про вчинення злочину) та 384-ій (завідомо неправдиве показання під час досудового слідства або проведення розслідування).
Відтак вінницький "Соломон" сам опинився в ролі підслідного, а затим і підсудного в міському суді. Новий рік Родіон Клямчук зустрів уже як засуджений до двох років обмеження волі - щоправда, з півторарічним іспитовим терміном.
Мимохідь напрошується запитання: "І воно йому було треба?.."   
Правда, не забарився й деякий позитивний результат: мобілку молодикові все-таки повернули!


Леонтій Краснопільський, Олександр Гоменюк, старший прокурор прокуратури м. ВінниціКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

791

У Гайсині 14 жовтня сталась дорожньо-транспортна пригода за участі автомобіля Skoda та вантажівки Scania. У результаті автопригоди загинув ...

601

Помер Почесний Гетьман Українського козацтва і один із засновників Руху Володимир Мулява. Про це повідомив на своїй сторінці у ...

374

Через те, що ТОВ «ЕНЕРА ВІННИЦЯ» надіслала побутовим споживачам Вінниці листи-попередження щодо заборгованності за спожиту ...

350

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

341

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...