"Нас підвезли під ферму і у прямому сенсі слова викинули"

Поїхати до Данії 20-річна вінничанка Ольга Ткач вирішила спонтанно. Тоді дівчині здавалось, що це чудовий шанс і побачити далеку країну, і заробити немаленькі гроші, яких вистачило б на купівлю квартири, хоча б однокімнатної. Данія - країна спокійна, не кримінальна, стабільна, розмірковувала Ольга. Тим паче поїздку планувала разом зі своїм нареченим. Але не все було так просто.
- Для мене було відкриттям, що, аби виїхати на заробітки за кордон, потрібно заплатити чималу суму посередникам, - згадує Ольга. - Пізніше вдалось з\'ясувати, що наші земляки займаються купівлею-продажем автомобілів із Данії, там вони знайомляться із фермерами, запитують, кому із них потрібні студенти для підробітку, фермери дають їм виклики. Такі папірці із запрошенням на роботу нам продали по 30 тис. грн., аж страшно сказати. Звісно, потрібних коштів у нас не було, довелось позичати.
Сама дорога до Данії була веселою і цікавою. Парі закоханих здавалось, що їдуть на відпочинок, за який ще їм платитимуть. Проте така ейфорія скінчилась швидко.
- Нас підвезли під ферму і у прямому сенсі слова викинули. За паперами, ми бездоганно володіли англійською і мали великий досвід роботи. Звісно ж, на правду це мало походило. Коли до нас вийшов роботодавець, ми пошкодували, що так часто прогулювали пари із англійської: нічого, крім "добрий день", "так", "ні", видавити із себе не могли. Хто ми і що ми - довелось пояснювати на жестах. Добре, що він нас одразу назад не відправив, адже коли побачив, що отримав - був, м\'яко кажучи, шокований. Ще більше він "здивувався" під час першого трудового дня. Моя робота полягала у догляді за коровами. Корів я раніше, звісно, бачила, але, що з ними робити - не знала. І хоч датські корівники набагато цивілізованіші за наші, вони автоматизовані і чисті, це все ж таки корівники, а не зручні офіси.
У перший місяць роботи Ольга вже думала повертатись додому, адже до такої складної праці вінничанка не звикла. Зупиняв борг за виклик, в Україні його довелось би відробляти не один рік.
- Згадую, як прокидалась зранку від болю у руках і ногах і плакала, - розповідає Ольга. - Та й до роботи треба було добиратись більше трьох годин. Вирішила, що відроблю гроші і поїду додому. Зарплата на наші гроші була до 15 тис. грн. Але у датчан дуже великі податки, у деяких працівників держава "з\'їдає" до половини заробітку. Крім того, ми платили за житло, Інтернет, комунальні послуги. Залишалось близько 5 тис. грн. Відкласти практично не вдавалось. Лише через півроку я змогла віддати борг і залишилась із пустим гаманцем. Їхати додому уже не поспішала. Погодьтесь, несправедливо наробитись і приїхати без нічого. Тому взяла себе в руки і почала потроху складати про запас.
Незважаючи на складну роботу, сама Данія Ользі дуже сподобалась, дівчина навіть захотіла залишитись у країні назавжди і згадала приказку про свій самовар, з яким не варто їздити до Тули.
- Вийти заміж у Данії не складно, - каже Ольга. - Типова датчанка, як правило, фарбується раз на рік і одягається у стилі "прощай молодість", природної краси їм в основному теж не подаровано. У Данії до магазинів з косметикою ходять туристи. Сорокарічна датчанка зазвичай виглядає на усі шістдесят.
А от любити себе вони уміють - ні кулінарити, ні прибирати, ні прати жінка не буде. Як правило, усе в квартирі датчанки робить техніка: пере пральна машина, посуд миє - посудомийка, готує - мультиварка, а одяг купується із такого розрахунку, щоб зовсім його не прасувати.
Чоловіки ж, на диво, симпатичні і галантні. Та і роботою домашньою займаються із більшим ентузіазмом. От тоді я і почала кусати лікті, що приїхала разом із нареченим, тим паче, ми на той час уже встигли пересваритись.
Здивував вінничанку у Данії і побут. Більшість магазинів зачиняються близько п\'ятої вечора, за покупками ходять у вихідні, займаються цим переважно чоловіки.
- Ще мене здивували датські діти, вони чомусь украй тихі - ніколи не кричать, не просять купити їм іграшку у магазині, - ділиться враженнями Ольга. - Хоча дітям усе дозволено, наприклад, школярі можуть спокійно нагрубіянити директору, і ніхто за це не викличе батьків до школи. Уроків їм теж майже не задають - просто рай. А от погодні умови мене зовсім не порадували. На картинках ця країна така красива і квітуча, а в реальності майже завжди моросить дощик. Але найбільше дивує все-таки ритм життя - датчани живуть спокійно і розмірено, у них багато вільного часу, вони дуже сімейні, трохи навіть ліниві.
І хоч у Данії на квартиру вінничанка так і не заробила, про поїздку до цієї країни зовсім не шкодує. Пояснює, що спогади і враження, які вона звідти привезла, коштують дорого.
- Частину зароблених коштів я, як істинна жінка, витратила на шопінг, - поділилась Ольга. - Причому, речі куплені на розпродажах, хоч і у дорогих магазинах, стали модними на Україні лише через два роки. Ось такі ми відсталі, виявляється. Багато витратила і на розваги. Коли б я ще з\'їздила до Нідерландів і побувала на вулиці "червоних ліхтарів"? Коли повернулась додому, стало сумно - одразу кидається в очі вираз обличчя українців і стає нас шкода. Ну чому не можна радіти життю? Жодні труднощі і проблеми не варті нашого поганого настрою. На жаль, поїхати до Данії ще раз мені навряд чи вдасться, відкрити візу вдруге дуже проблематично. Але із поїздками я не зав\'язую, неодмінно побуваю ще у Америці, Австралії і Італії.


Анастасія ОЛЕХНОВИЧКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

90

Мінекоенерго інформує щодо рівня забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України: від Києва до ...

80

Cьогодні, 23 жовтня, "Вінницяобленерго" обіцяло відключити водоканал від електроенергії. Якщо у кранах вінничан вода є - значить два ...

76

Чиновник звернувся з листом до міністра внутрішніх справ, аби той дав оцінку діям своїх підлеглих Вінницький апеляційний суд рішенням ...

74

Минулого тижня до стресу від погроз енергетиків залишити місто без води вінничанам додався ще один - погрози відключення помешкань від ...

74

Тест-драйв показав, що у Замостя є свій публічний простір для яскравих подій   У суботу, 19 жовтня, у Вінниці відбувся незвичний захід - ...