В Америці стріляють у школі, у Вінниці - у Школу

В Америці стріляють у школі, у Вінниці - у Школу

Рекордний попит на вогнепальну зброю виник у США після масового вбивства у школі "Сенді Хук".
За словами власника магазину, розташованого поряд зі школою, де 14 грудня 20-річний Адам Ленза убив шістьох дорослих і двадцять дітей, найбільшим попитом користуються напівавтоматичні гвинтівки AR-15. Саме з такої стріляв у школярів Ленза.
Постріли далекі
Гвинтівка, яку використав Адам Ланза, зареєстрована на ім\'я його матері. Вона стала першою з двадцяти семи жертв.
Заборона на володіння зброєю у США розповсюджується лише на колишніх злочинців і осіб, яких визнали психічно хворими. Втім, навіть цим людям не так і складно в обхід закону придбати зброю. Прихильники більшого контролю наполягають на введенні жорсткішого регулювання правил носіння зброї для тих, у кого ця зброя вже є тепер. Їх опоненти закликають сконцентрувати зусилля на покращенні перевірок під час продажу зброї.
Навіть після трагедії, яка забрала життя шести-семирічних дітей, не всі у місті підтримують ідею урядового контролю над зброєю. Дехто вважає, що коли йдеться про зброю, обов\'язок контролю повинен лягати на саму особу.
Друга поправка до Конституції США гарантує право громадян на володіння зброєю для захисту безпеки вільної країни. Однак сьогодні американці не певні, як захистити від куль власних дітей. Одні наполягають на забороні зброї, інші вірять у силу пістолета. Поки перемагають останні - у вільному обігу у США сьогодні циркулюють понад двісті мільйонів одиниць вогнепальної зброї.
Постріли близькі
У Вінниці школярів масово не розстрілюють, а от сварка з використанням зброї стає, на жаль, дедалі розповсюдженішим явищем.
Днями Вінницький міський суд провів засідання у цивільній справі за позовом директора розважального комплексу "Гостевія" Олега Гладька та його доньки до подружжя Миколи і Тетяни Школа. Вони вимагали захистити честь, гідність і ділову репутацію, а також спростувати недостовірну інформацію, відшкодувати моральну та матеріальну шкоду.
Однак представник відповідачів адвокат Сніжана Чубенко попросила призупинити провадження, бо слухання може порушити таємницю слідства по кримінальній справі. І суд дослухався до цього клопотання.
Звертаючись до суду, Олег Гладько наполягав, що подружжя Школа поширило недостовірну інформацію, розповідаючи журналістам про стрілянину, яку він учинив, і конфліктні стосунки зі своїм сусідом.
Сума позовних вимог - 650 тис. грн. З них 400 тисяч - це матеріальна шкода, яку завдано директору розважального комплексу "внаслідок піар - кампанії відповідачів". Мовляв, "таких збитків він зазнав унаслідок того, що деякі його партнери та контрагенти відмовилися співпрацювати із ним через його "непорядність, злочинну і злодійську поведінку", висвітлені відповідачами у засобах масової інформації".
Що ж сталося насправді дізнаємось після розгляду кримінальної справи. Її порушили після того, як 14 березня цього року на вулиці Анастасії Медвідь посперечалися два сусіди, в результаті один із них отримав поранення.
Справу порушили за фактом хуліганських дій із застосуванням спеціального пристосування для нанесення тілесних ушкоджень за ознаками складу злочину, передбаченого ч.4 ст.296 Кримінального кодексу.
Директор "Гостевії" Олег Гладько розповів таке:
"Близько третьої години дня я під\'їхав до власного будинку. До мене підійшов сусід Микола Школа, який почав скаржитися на те, що наша родина засмічує його прибудинкову територію "бичками". Розпочалася конфліктна ситуація. Він знайдений один недопалок пообіцяв засунути мені в рота. Потім узяв молоток і вдарив по лобовому склу автівки. У свою чергу, я витягнув пістолет, на який мені держава дала право, і здійснив три постріли в нього. Це був самозахист".
Але потерпілий Микола Школа розповідає інше:
"Олег Гладько сказав, що в них ніхто не палить і ніхто не кидав до нас недопалки. А я ще сказав, що сніг, який падає з їхнього даху, поламав нашу малину. Він погодився, але порадив пересадити. Я кажу: "Чого ж я маю пересаджувати?" Були погрози: "Ти - бомжара, я тебе вб\'ю, пристрілю, будеш працювати на мене, в мене все куплено". Потім він вийшов з машини, схопив мене за плече і вдарив по обличчю. Я кажу: "Чого руки розпускаєш?!" Він сідає в машину, бере пістолет. Коли він цілився, я почав втікати. Перший постріл був у спину, другий у плече, третій влучив десь у будинок…"


Максим ЗОТОВКоментарі відвідувачів

НАЙБІЛЬШЕ ЧИТАЮТЬ

83

Законодавча ініціатива народу є небезпечною зміною до Конституції. Впровадження такої новації є ризикованим не лише для діяльності ...

77

Вінничани продовжують допомагати військовим, які беруть участь в ООС. Цього разу волонтери доставлять на схід країни продукти ...

72

Приїзд до Вінниці міністра оборони Андрія Загороднюка у рамках "Діалогів з Україною" був більше схожий на соціальний зріз суспільних ...

70

Збірна України достроково виграла путівку у фінальну частину чемпіонату Європи з футболу 2020 року, посівши перше місце у групі "В". У ...

69

Цього епідемічного сезону прогнозують поширення наступних штамів вірусів грипу: як A (Brisbane, H1N1), A (Kansas, H3N2); вірус, подібний до B (Соlorado) і B ...